Skocz do zawartości

Forma - W 2


dareknow0

Rekomendowane odpowiedzi

Podejrzewam ,że będę miał problem z otrzymaniem formy W-2 od swojego byłego pracodawcy.Czy ktoś z Was zna przepis i paragraf mówiący o obowiązku ciążącym na pracodawcy w sprawie wystawienia pracownikowi formy W-2 . W szczególności interesuje mnie w jakim terminie forma W-2 powinna być dostarczona pracownikowi i jaki przepis to precyzuje?Czy pracodawca może bezkarnie robić problemy i nie wystawić formy W-2 ?. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisy regulujace wydawanie formularza W2 zawarte sa w Internal Revenue Code (sekcje 6051, 6103, 61090 i inne) ale nie jestem prawnikiem od podatkow wiec tego nie bede rozwijal.

Pracodawca musi wystawic formularz W2 najpozniej do 31 stycznia 2011. W przypadku rozwiazania stosunku pracy przed 31 grudnia 2010 - mozna poprosic o wczesniejsze wydanie W2 , ale tylko od dobrej woli pracodawcy zalezy czy sie ja otrzyma (ma na to 30 dni), ale wiarzacym terminem jest 31 styczen 2011.

Pracodawca nie moze bezkarnie odmawiac wystawienia W2, groza za to kary do $250 000 ( w przypadku malych firm do $100 000).

zrodlo:

http://www.irs.gov/pub/irs-pdf/iw2w3.pdf

ps. formy to sa do ciasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...