Skocz do zawartości

Pytanie Dot. Wynajmu Auta


marmach

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pewnie sporo z Was ma doświadczenie w kwestii wynajmu auta w USA. Za kilka miesięcy jadę do Los Angeles i planuję wynająć auto poprzez traveljigsaw. W cenie są następujące ubezpieczenia: Collision Damage Waiver - Theft Protection - 3rd Party Liability - Supplimentary Liability Insurance - Uninsured Motorist Protection. Podczas rozmowy z Panią z CS, przemiłą zresztą, dowiedziałem się, że to w zupełności wystarczy. Czy wg Was to prawda?

Przeczytałem, że ubezpieczenia w USA nie obejmują takich elementów jak opony, szyby, dach. Czy to znaczy, że jak mi jakiś krewki Misio wywali szybę kamieniem, albo doniczka spadnie na dach to muszę za to zapłacić? Czy można ubezpieczyć się dodatkowo od tego, a jeśli tak to ile to kosztuje?

Jak wysoki jest depozyt pobierany przy wynajmie i w jakim wypadku może nie zostać zwrócony?

Będę wdzięczny jak pomożecie.

Pozdrawiam.

MM.

PS. Mam nadzieję, że nie dubluję tematu. Jeśli tak to sorry...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwroca ci zaliczki jesli jakkolwiek auto zostanie uszkodzone jesli nie bylo w tej kwesti ubezpieczone. i to faktycznie nie bajka ze jesli np pierdyknie opona to radz sobie sam (chociaz slyszalem o przypadkach ze i tak wypozyczalnia pomagala). To samo z szyba itp Wszystko zalezy do ubezpieczalni i warunkow umowy. CDW to cos ala OC i bez tego nikt ci nic nawet nie wynajmie LDW to cos ala AC takie pelniejsze i kompleksowe.

Tu masz jako takie rady:

http://www.interameryka.com/2010/07/wypozy...ktyczne-porady/

Warto poczytac faq i inne terms and conditions w sprawie ubezpieczen bo kazde mimo takiej samej nazwy moze sie roznic w zaleznosci od wypozyczalni.

Jesli najmujesz i chesz miec z glowy LDW powinno wystarczyc - okolo 20-30$/dzien. Dodatkowe ubezpieczenie wlasnie przed takimi przypadkami jak przebita opona i inne dziwne zdarzenia (czesto wraz z podstawieniem auta) to w zaleznosci od firmy ala 5-8$/dziennie. Niektore maja to wliczone w LDW.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej wysokości pobierany jest zazwyczaj depozyt?

Mam jeszcze pytanie dotyczące ew. awarii samochodu. Wypożyczyłem, po kilku dniach silnik nie pali. I co wtedy, muszę naprawiać na własny koszt, czy wypożyczalnia to robi? Opcja z ubezpieczeniami jak wyżej.

Pozdrawiam.

MM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej wysokości pobierany jest zazwyczaj depozyt?

Mam jeszcze pytanie dotyczące ew. awarii samochodu. Wypożyczyłem, po kilku dniach silnik nie pali. I co wtedy, muszę naprawiać na własny koszt, czy wypożyczalnia to robi? Opcja z ubezpieczeniami jak wyżej.

Pozdrawiam.

MM.

Hej,

wypożyczałem auto klasy C w Orlando na lotnisku, firma Thrifty, nie płaciłem żadnego depozytu, ubezpieczenie standardowe, płatność kartą (ofc), żadnych problemów, zapłaciłem ok 500 usd za 1 mc, nie mieli zastrzeżeń do mojego prawa jazdy z PL, nie mieli zastrzeżeń do mojej karty, w sumie - następnym razem też tam wynajmę auto. Auto odebrałem zatankowane do full'a i takie też odstawiłem. Awarii nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy na jaki okres chcesz wynajac auto? Czesto bywa taniej jak wynajmujesz na pleny tydzien ; Np eco wyjdzie cos okolo 30$ z podstawowym ubezpieczeniem ; Full +25$nadzien. Nie daj sie omamic kazdy bedzie ci wcisskal wszystko co sie da :)

Np opcja daja zatankowane auto (wliczone assistance jak ci zabraknie paliwa) oddajesz puste auto ; ale za to doplacisz 40/60$

Ceny w wypozyczalniach sa zblizone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewien nie jestem ale z tego co czytalem na ten temat to depozyt jest wykorzystywany przez firmy w momentach uzycia karty debetowej a nie kredytowej (a taka opcje platnosci niektore firmy honoruja). Wtedy, stawke za wypozyczenia auta naliczaja normalnie (jest pobierana z konta) + w zaleznosci od firmy 100-200$ dolarów na zaś, a w niektorych wypadkach jest to iles tam dolarow. Slyszalem o 400-500dolarow zaliczki, i watpie zeby ktokolwiek pobieral wyzsze. Rzecz jasna pieniadze odzyskujesz przy oddaniu auta. Opcja ta chyba w ogole nie jest brana pod uwage jesli bierzesz pelne ubezpieczenie bo wtedy odpowiednio ci naliczaja ok 25$/dzien i mozesz sie autem rozbijac ile chcesz a za szkody nie sciagaja ciebie tylko sciagaja z ubezpieczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...