Jump to content

maciopa

Użytkownik
 • Content Count

  771
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

maciopa last won the day on November 6 2019

maciopa had the most liked content!

Community Reputation

106

About maciopa

 • Rank
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Earth.

Recent Profile Visitors

4,858 profile views
 1. Oh... Stracona szansa.... A serio - obejrzyj zdjęcia podane przez DS jako przykładowe i nie wpadaj w panikę.
 2. Jeśli użyje ich cropper'a do przycięcia zdjęcia to nie zostaje żaden ślad w pliku po jakichkolwiek zmianach. Narzędzie skutecznie czyści wszelkie informacje, a poprzez degradację jakości zdjęcia po jego wykorzystaniu - ślad po edycji np pieprzyków czy cieni pod oczami - znika. W związku z powyższym można skutecznie używać programów do obróbki graficznej zdjęć (i profesjonalni fotografowie to robią) ale najlepiej dla zdjęć o dpi min. 450 tak aby po użyciu croppera pozostało ciągle dpi 300.
 3. Twoja wypowiedź jest truizmem - z moich obserwacji wynika, iż większość regularnych forumowiczów prezentuje poglądy liberalne (w moim odczuciu zbieżne z linią Demokratów w większości przypadków) podczas gdy osoby wypowiadające się w duchu zgodnym z obecnym POTUS'em (nazwijmy - o poglądach zbliżonych do Republikanów) są w zdecydowanej mniejszości i niestety ale w taki czy inny sposób zniechęcane do częstego kontrybuowania na forum... (nie mogę usunąć Twojego video z cytatu w żaden sposób...)
 4. Preclearance jest bardzo kosztowny dla państwa przyjmującego, które pokrywa wszystkie koszty związane z funkcjonowaniem Amerykańskiego POE, w tym, koszty osobowe personelu CBP. Dodatkowo (a może przede wszystkim) należy podnieść, że warunkiem koniecznym jest stałe operowanie amerykańskich linii lotniczych z danego portu lotniczego, które dodatkowo mają mieć zapewnione preferencyjne warunki. Kraje, w których obecnie funkcjonuje preclearance, dokonują na bieżąco analizy zasadności jego utrzymywania, właśnie z uwagi na w/w wysokie koszta. O wnioskach niektórych z nich być może najprawdopodobn
 5. Czyli już oficjalnie - od 11 listopada obywatele RP mogą poruszać się w ruchu bezwizowym do USA w ramach programu Visa Waiver, ze wszystkimi pozytywami i negatywami tego programu.
 6. Za ok 20 - 30 minut powinien być chyba jakiś media cover/news w przedmiotowej sprawie.
 7. Oczywiście nie wiesz o czym piszesz, a ja niestety na forum publicznym więcej informacji przekazywać nie zamierzam.
 8. Nie okaże się Jeśli ktoś rozważa wyjazd turystyczny do USA na przełomie roku a nie ma jeszcze promesy to warto w ciągu najbliższych 2 tygodni ją uzyskać.
 9. Rok fiskalny kończy się w dniu 30 września. Po tej dacie należy spodziewać się oficjalnego nominowania Polski do programu Visa Waiver przez Kevina McAleenana. Sam proces zajmie administracji amerykańskiej około pół roku.
 10. A jednak wkradła się mała nieścisłość w przekazie - ostatnie wymagane podpisy zostaną złożone w najbliższych dniach. Przekaże Twoje osobiste podziękowania i słowa uznania za "(...) szybkie i niezauważone załatwienie tych "strasznych warunków" (...)", które zajęło administracjom obu państw (i nie tylko) ok 3 lata wytężonej i ciężkiej pracy na różnych szczeblach :). Miłego dnia. ps. Tak jak @mcpear napisał, jeśli znacie kogoś, kto otrzymał na początku tego roku fiskalnego odmowę wydania promesy i ma środki na kolejny podejście oraz nie porzucił chęci odwiedzenia USA - niech spróbuje
 11. Wracając do tematu - dołączam się do apelu aby namawiać wiarygodne osoby aby w przypadku zainteresowania wyjazdem turystycznym/biznesowym do USA występowały we wrześniu o promesy.
 12. Oczywiście miałem rację - ostatnia umowa podpisana została w sierpniu 2019 roku. Polska wejdzie do programu w 2020 roku. Brawo ja.
 13. Dziecinada i tyle - chłopiec dorwał się do panelu administracyjnego i nadużywając uprawnień dokonuje zmian w wątku w którym sam zabierał głos i przesuwa niewygodne dla niego treści. Czy tutaj w ogóle ktoś kontroluje co się dzieje?
 14. Zabieg dziwny i nie do końca przeze mnie zrozumiały, ponieważ zagadnienie w nim poruszane wiąże się z programem Visa Waiver, do którego Polska nie wejdzie przynajmniej do 2020 roku. Moim zdaniem @jkb nadużyłeś uprawnień administratora forum. Swoją drogą kryterium niezbędnym do wprowadzenia preclearance jest nie tylko volumen ruchu...
 15. Czekaj czekaj - sugerujesz, że istnieje ktoś, kto wie jakie pytania zada Ci na 100% pracownik konsularny? O! To może też numery Lotto na jutro będzie znał? A serio - sama sobie odpowiedziałaś na część pytań, część podpowiedzi masz w tym i podobnych wątkach na tym forum. Nie kręć, nie matacz.
×
×
 • Create New...