Jump to content

maciopa

Użytkownik
 • Content Count

  759
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

maciopa last won the day on May 10 2018

maciopa had the most liked content!

Community Reputation

103

About maciopa

 • Rank
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Earth.

Recent Profile Visitors

4,434 profile views
 1. Dziecinada i tyle - chłopiec dorwał się do panelu administracyjnego i nadużywając uprawnień dokonuje zmian w wątku w którym sam zabierał głos i przesuwa niewygodne dla niego treści. Czy tutaj w ogóle ktoś kontroluje co się dzieje?
 2. Zabieg dziwny i nie do końca przeze mnie zrozumiały, ponieważ zagadnienie w nim poruszane wiąże się z programem Visa Waiver, do którego Polska nie wejdzie przynajmniej do 2020 roku. Moim zdaniem @jkb nadużyłeś uprawnień administratora forum. Swoją drogą kryterium niezbędnym do wprowadzenia preclearance jest nie tylko volumen ruchu...
 3. Czekaj czekaj - sugerujesz, że istnieje ktoś, kto wie jakie pytania zada Ci na 100% pracownik konsularny? O! To może też numery Lotto na jutro będzie znał? A serio - sama sobie odpowiedziałaś na część pytań, część podpowiedzi masz w tym i podobnych wątkach na tym forum. Nie kręć, nie matacz.
 4. Nie oczekuj, że ktoś, kto dysponuje wiedzą nt. danych, które znajdują się w systemach DS/DHS/DJ i czasookresu ich retencji, podzieli się tą wiedzą na forum publicznym. Jedyną właściwą odpowiedzią jest ta, że we wniosku wizowym powinieneś wpisywać prawdę. Good luck!
 5. Poczekaj do października jeśli się Tobie nie spieszy i tak jak @mcpear już wspomniał, nie wydawaj pieniędzy na wypełnianie wniosku wizowego przez jakieś biura, nie ma to żadnego znaczenia przy jego rozpatrywaniu przez konsulat - pytania we wniosku są proste, kobiety wypełniają mniej pozycji niż mężczyźni.
 6. Lepiej sam bym tego nie ujął (tak, wiem, ja bym napisał po prostu - nie idź, ponieważ i tak nie dostaniesz tej wizy, ale mcpear ujął to w znacznie bardziej akceptowalną treść).
 7. 1. Wycinek z podobnego case, aczkolwiek w tamtym przypadku chłopak dostał zobowiązanie do dobrowolnego opuszczenia kraju - A common ground of inadmissibility is the 10-year bar for unlawful presence. For example, an immigrant who was unlawfully present in the United Sates for over 1 year and voluntarily departs still faces a ten-year bar from returning to the United States. 2. Generalnie ujmując kwestię wymiany informacji pomiędzy USA a Kanadą -> odpowiedź brzmi - tak (vide również odpowiedź Sly).
 8. Poszukaj na FB : Government of New Brunswick - robią objazdówkę po swoich placówkach konsularnych/dyplomatycznych w naszej części UE w poszukiwaniu pracowników do sponsorowania. Wśród poszukiwanych profesji są też kierowcy ciężarówek. To o czym piszesz to : https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/employment/visas-canadian-mexican-nafta-professional-workers.html ale obecny POTUS chce wycofania USA z tego programu, ponieważ Twój plan realizuje obecnie wiele osób z całego świata, dla których Kanada jest przystankiem pośrednim w drodze do USA. btw na liście NAFTA nie ma kierowców ciężarówek.
 9. Hmm nie znam (nie śledzę Twojej historii) ale : If you are a visitor in California over 18 and have a valid driver license (DL) from your home state or country, you may drive in this state without getting a California DL as long as your home state DL remains valid. If you become a California resident, you must get a California DL within ten (10) days. Residency is established by voting in a California election, paying resident tuition, filing for a homeowner's property tax exemption, or any other privilege or benefit not ordinarily extended to nonresidents. Czy Twój mąż nie miał swojego polskiego prawo jazdy?
 10. Oczywiście - ponieważ to jej pieniądze, wszyscy jej radzicie, żeby złożyła jeszcze raz wniosek, ale to nic nie da - nie dostanie wizy, ponieważ nie zaszły żadne nowe okoliczności od czasu otrzymania przez nią odmowy. @Zabcia1212 - składaj ponownie wniosek, po zwrot pieniędzy wydanych na darmo zwróć się do przedmówców Ja rezerwuję sobie prawo napisać : "a nie mówiłem"
 11. Właśnie o to chodzi - ma przekonać swojego rozmówcę, w tym przypadku pracownika konsulatu, że nie chce jechać do USA nielegalnie, ponieważ jej historyjka się nie klei. Musi znaleźć argumenty obalające postawioną tezę (pracownik konsulatu musi ocenić, czy osoba nie zamierza wykorzystać danej promesy w celu niezgodnym z deklarowanym). I Sly - nie podpowiadamy na tym Forum ludziom jak dobrze kłamać @Zabcia1212 nie dostanie promesy wizy turystycznej do USA w tym roku.
 12. 1. A written explanation of the reasons why you were unable to establish your eligibility for a visa will have been handed to you on the day of the visa interview. As your application has been refused under Section 214(b), there is no review process or appeal. Although the Consular Section attempts to be responsive to inquirers, please understand that our policy is to not respond to correspondence from an applicant regarding a finding of ineligibility under Section 214(b). Once a case is closed the Consular Section cannot take any further action. If you feel that you omitted evidence material to the visa decision, the proper course of action is to reapply for a visa and appear at the Embassy in person. 2. Tak jak @antek1234 napisał - szkoda Twoich pieniędzy, nie zmieniłaś pracy, nie masz i w tak krótkim czasie nie będziesz miała lepszych związków z Polską. A swoją drogą jak chcesz przekonać pracownika Konsulatu, że "zapomniałaś", że jedziesz na ślub? Nie klei się Twoja historia. Ewidentnie próbujesz dostać się do USA aby podjąć tam pracę i/lub zostać nielegalnie (przekonaj mnie, że się mylę).
 13. Najprościej sprawdzić telefon na n/w stronie: https://www.kimovil.com/en/ gdzie wpisujemy markę i model telefonu, a następnie scrollujemy w dół i polu - kraj wpisujemy USA (lub każdy inny, który chcemy sprawdzić) i uzyskujemy informacje czy dany telefon będzie działał w wybranym kraju oraz na ilu pasmach. Z doświadczenia wiem, że S5 działa bez problemu np. w Washington DC i okolicach a taki Huawei P8 Lite nie działał (działał na terenach podmiejskich i dalej).
 14. Dokładnie - 30 dni, a Ty podałaś 3-4 miesiące to ciut więcej. @Lentylka wnosi o promesę wjazdową do USA, więc nie znajduje się na terytorium USA Z tą "utratą ważności" można polemizować aczkolwiek, jak każdy praworządny obywatel, zachęcam aby informacje w dokumentach, w tym także w dokumentach podróży, odzwierciedlały stan faktyczny i @Lentylka powinna wymienić paszport, tym bardziej, że będzie ubiegała się o promesę wjazdową do USA.
×
×
 • Create New...