Skocz do zawartości

maciopa

Użytkownik
 • Zawartość

  644
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  1

maciopa last won the day on 22 Luty

maciopa had the most liked content!

Reputacja

80

O maciopa

 • Tytuł
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Earth.

Ostatnie wizyty

4058 wyświetleń profilu
 1. Loteria Wizowa DV 2019

  Oj... Tak mi/nam przykro... * (*straciłeś ostatnią szansę wzięcia udziału w ostatniej w historii Loterii Wizowej do USA, a podobno, z tego własnie powodu, mają dawać zieloną kartę każdemu kto się do niej zgłosił... ale masz pecha normalnie lipa na całego.... )
 2. DV-2018 Wylosowany / Nie Wylosowany

  Polityka polityka polityka
 3. losowanie zielonej karty a rozwód

  Daj sobie spokój z planowaniem życia pod ewentualny wynik najprawdopodobniej ostatniej w historii świata DVL, w której prawdopodobieństwo "zostania wylosowanym" jest znikome. Skoro podjęliście decyzję o rozwodzie - to nie przeciągaj sprawy (nie znam sytuacji, nie interesuje mnie, nie chce jej znać) tylko zakończ małżeństwo na pierwszej rozprawie. Po rozwodzie będziesz zawsze miał możliwość rozpoczęcia nowego rozdziału w swoim życiu być może z obywatelką USA, a to, z kolei, otworzy inne możliwości emigracji do tego kraju :). I tak oto z forum tematycznego o emigracji do USA (i nie tylko) staliśmy się forum plotkarskim/porad życiowych/nieprawdziwych informacji o Polsce.
 4. Okaże się gdy stawisz się na lotnisku do odprawy bagażowej/biletowej, czy przestępstwo, które popełniłeś, uniemożliwia Ci wlot do USA.
 5. wyjazd z usa po aktywowaniu zielonej karty

  Jednym słowem - coś gdzieś usłyszałaś, ktoś CI coś powiedział - więc na zasadzie "nie znam się ale to Internet więc się wypowiem" - więc napisałaś. W tym wypadku również rozminęłąś się z rzeczywistością.
 6. wyjazd z usa po aktywowaniu zielonej karty

  Ok... czyli tak - jak w PL opłacasz dla swojej rodziny prywatne ubezpieczenie medyczne - masz dostęp do specjalisty od ręki, jak nie - masz teoretyczny dostęp w zakresie NFZ (bo to dokładnie napisałem - w ramach NFZ), ale w ostrym przypadku masz szansę na przyjęcie przed "kolejką". W USA - opłacasz prywatne ubezpieczenie medyczne - masz dostęp do lekarzy w zakresie posiadanego abonamentu (tutaj różnic pomiędzy PL a USA nie ma), jak nie opłacasz ... (i tu jest różnica). Odnośnie dostępu do specjalistów w krajach z powszechną opieką zdrowotną polecam fora jej poświęcone w UK czy Kanadzie edit: Canadians are waiting longer for surgery than they have in more than 20 years, according to a new study by the Fraser Institute “Excessively long wait times remain a defining characteristic of Canada’s health-care system, but this year is the longest we’ve ever seen and that should trouble all Canadians,” Bacchus Barua, senior economist at the institute, said." Temat porodów w PL - hmm a czego tu brakuje?? Moje dzieciaki rodziły się w PL i moja gorsza połówka nie narzekała na opiekę. Ba - nawet bym stwierdził, że byli nadgorliwi
 7. wyjazd z usa po aktywowaniu zielonej karty

  Znowu rozmijasz się z prawdą nt dostępu do opieki medycznej w zakresie środków antykoncepcyjnych w Polsce - każda kobieta ma pełne prawo z nich korzystać. Minęłaś się też z prawdą nt. "sterylizacji" mężczyzn (co to w ogóle za określenie - sterylizacja?? - oddaje chyba Twój punkt widzenia na sprawy mężczyzna - kobieta) - w PL, jeśli ktoś chce może dokonać wazektomii bez problemu. Tematu aborcji nie poruszam i radzę na niego nie wchodzić ponieważ jest to indywidualna sprawa światopoglądowa wypowiadającej się osoby.
 8. wyjazd z usa po aktywowaniu zielonej karty

  Informacja nie znajdująca odzwierciedlenia w rzeczywistości.
 9. wyjazd z usa po aktywowaniu zielonej karty

  Heh - nie chodzi mi o TVP ale o inne, konkurencyjne stacje telewizyjne Odnośnie przypadku "pobicia" dziewczyny w Warszawie - tak słyszałem, tak jak słyszałem o pobiciu dwóch Polaków przez 5 pijanych Ukraińców, tak jak słyszałem o pobiciu 13 latka przez innych 13 latków, tak jak słyszałem o milionie innych spraw, których nikt nie nagłaśniał ponieważ osoba, będąca podmiotem wiadomości nie miała innego odcienia skóry, więc nie można było na tym zbić kapitału i wykazać, że Polacy to "naród zawistnych rasistów". Swoją drogą ciekawa historia ze zdarzeniem, które poruszyłaś - ale oczywiście - dzięki pewnym mediom - ferujemy wyroki przed zakończeniem postępowania (a tymczasem okazuje się, że jest więcej pytań niż odpowiedzi). A teraz rozejrzyj się po swoim otoczeniu i powiedz z ręką na sercu, że otaczają Cię sami rasiści... no właśnie. Napisała to lewicująca feministka :). A teraz konkrety - ktoś komukolwiek odmówił opieki zdrowotnej w Polsce? O czym Ty piszesz? Masz opiekę medyczną zagwarantowaną w USA? Z tego co wiem to bez wykupionego ubezpieczenia - nie bardzo a w Polsce - masz dostęp do świadczeń medycznych w ramach NFZ, a jeśli masz prywatne ubezpieczenie medyczne - to do tych, które objęte są Twoim pakietem. Opowiadasz historie z mchu i paproci - mam znajomych o różnych odcieniach i kolorach skóry, mieszkających właśnie w Warszawie i ŻADNA osoba, nigdy nie skarżyła się na jakiekolwiek przejawy rasizmu i tak, są wśród nich małżeństwa międzynarodowe. I nikt nie robi z tego problemu.
 10. wyjazd z usa po aktywowaniu zielonej karty

  Kiedyś na amerykańskim rynku pracy była mniejsza podaż pracownika - generalnie np. nie pracowały kobiety, zwróć też uwagę na fakt, iż ograniczony był dostęp do niektórych profesji/stanowisk dla innych ras, jak również nie było tylu nielegalnych migrantów (wykonujących rożne prace) - co siłą rzeczy przenosiło się na taką a nie inną wycenę czasu pracy tych, którzy pracowali (zwykła zasada popytu/podaży). Czy to są dobre zmiany? Zależy od punktu siedzenia - inny punkt widzenia będzie prezentowała kobieta/osoba o innym kolorze skóry, która na zasadzie parytetu została kierownikiem a inny - biały mężczyzna, który nawet i był lepszy od niej, ale "wiecie rozumiecie - musimy mieć określony parytet ..." - taka jest obecnie amerykańska rzeczywistość. Jasne - @MeganMarkle jest kobietą, więc defaultowo ma +10 do konkurencji, aczkolwiek w przypadku, gdy stanie w szranki z osobą o innym kolorze skóry, przegra i poczuje przedmiotowe na własnej skórze. Nie wiem @katlia o jakiej (której??) klasie średniej piszesz, ale z moich obserwacji wynika, że mają obecnie lepiej - chociaż, być może, w swoich rozważaniach opieramy się o rożne przykłady tej middle class @MeganMarkle - USA krajem tolerancji?? Hahahaha Nigdy nie były i daleko im ciągle do tego. Jest oczywiście tzw "tolerancja na pokaz", ale obawiam się, że większą tolerancję rzeczywistą mamy w PL niż w USA... I jak chcesz przestać słuchać o "Polsce dla Polaków" to przestań oglądać pewne stacje TV, które ten temat nakręcają
 11. Żołnierze wracający z misiji

  Jest osobny wątek o bonusach służby w USA (mieszkanie z darmo na terenie bazy/fortu lub bonus finansowy, ubezpieczenie medyczne, 30 dni płatnego urlopu, dodatkowe punkty przy przyjęciach do pracy/służby w federal govt i in.). Generalnie społeczeństwo w tamtym kraju wspiera osoby poświęcające się służbie - stąd te wszystkie "dziękujemy Ci za służbę" (szczere czy nie - nadają pozytywny wydźwięk czynnościom służbowym.
 12. Nikt nie każe nikomu wierzyć w cokolwiek, szczególnie jeśli jest to napisane w internecie Zauważ tylko, że UE kopiuje rozwiązania USA w zakresie bezpieczeństwa pasażerów/granic i in (np. API, PNR, EES, ETIAS, system kiosków w przejściach granicznych do EES, OCR etc etc - systemy te były wprowadzone przez USA a następnie przeniesione/przenoszone są na grunt UE). No ale skoro Ty masz wiedzę z internetu no to ok @katia25 zrobi z tą wiedzą to co będzie chciała.
 13. No to jesteś w czarnej d... Służby graniczne co raz częściej korzystają ze wsparcia AI w zakresie wykrywania niestandardowych zachowań, a i algorytmy robią się co raz bardziej zaawansowane. Oczywiście USA przoduje w tego typu wynalazkach, ale też służby w UE sięgają po to rozwiązanie co raz częściej. Od ok 2020 w UE będą obowiązkowo kamery przed stanowiskami kontroli granicznej, które będą m.in. zapisywały obraz twarzy kontrolowanej osoby. Oczywiście w USA już dawno były kamery, które wykorzystywane były do robienia zdjęć.
 14. Ubezpieczenie po przyjeździe

  1-wszy przypadek - Warta, 2-gi - Allianz.
×