Jump to content

maciopa

Użytkownik
 • Content Count

  769
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

maciopa last won the day on November 6 2019

maciopa had the most liked content!

Community Reputation

106

About maciopa

 • Rank
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Earth.

Recent Profile Visitors

4,717 profile views
 1. Twoja wypowiedź jest truizmem - z moich obserwacji wynika, iż większość regularnych forumowiczów prezentuje poglądy liberalne (w moim odczuciu zbieżne z linią Demokratów w większości przypadków) podczas gdy osoby wypowiadające się w duchu zgodnym z obecnym POTUS'em (nazwijmy - o poglądach zbliżonych do Republikanów) są w zdecydowanej mniejszości i niestety ale w taki czy inny sposób zniechęcane do częstego kontrybuowania na forum... (nie mogę usunąć Twojego video z cytatu w żaden sposób...)
 2. Preclearance jest bardzo kosztowny dla państwa przyjmującego, które pokrywa wszystkie koszty związane z funkcjonowaniem Amerykańskiego POE, w tym, koszty osobowe personelu CBP. Dodatkowo (a może przede wszystkim) należy podnieść, że warunkiem koniecznym jest stałe operowanie amerykańskich linii lotniczych z danego portu lotniczego, które dodatkowo mają mieć zapewnione preferencyjne warunki. Kraje, w których obecnie funkcjonuje preclearance, dokonują na bieżąco analizy zasadności jego utrzymywania, właśnie z uwagi na w/w wysokie koszta. O wnioskach niektórych z nich być może najprawdopodobn
 3. Czyli już oficjalnie - od 11 listopada obywatele RP mogą poruszać się w ruchu bezwizowym do USA w ramach programu Visa Waiver, ze wszystkimi pozytywami i negatywami tego programu.
 4. Za ok 20 - 30 minut powinien być chyba jakiś media cover/news w przedmiotowej sprawie.
 5. Oczywiście nie wiesz o czym piszesz, a ja niestety na forum publicznym więcej informacji przekazywać nie zamierzam.
 6. Nie okaże się Jeśli ktoś rozważa wyjazd turystyczny do USA na przełomie roku a nie ma jeszcze promesy to warto w ciągu najbliższych 2 tygodni ją uzyskać.
 7. Rok fiskalny kończy się w dniu 30 września. Po tej dacie należy spodziewać się oficjalnego nominowania Polski do programu Visa Waiver przez Kevina McAleenana. Sam proces zajmie administracji amerykańskiej około pół roku.
 8. A jednak wkradła się mała nieścisłość w przekazie - ostatnie wymagane podpisy zostaną złożone w najbliższych dniach. Przekaże Twoje osobiste podziękowania i słowa uznania za "(...) szybkie i niezauważone załatwienie tych "strasznych warunków" (...)", które zajęło administracjom obu państw (i nie tylko) ok 3 lata wytężonej i ciężkiej pracy na różnych szczeblach :). Miłego dnia. ps. Tak jak @mcpear napisał, jeśli znacie kogoś, kto otrzymał na początku tego roku fiskalnego odmowę wydania promesy i ma środki na kolejny podejście oraz nie porzucił chęci odwiedzenia USA - niech spróbuje
 9. Wracając do tematu - dołączam się do apelu aby namawiać wiarygodne osoby aby w przypadku zainteresowania wyjazdem turystycznym/biznesowym do USA występowały we wrześniu o promesy.
 10. Oczywiście miałem rację - ostatnia umowa podpisana została w sierpniu 2019 roku. Polska wejdzie do programu w 2020 roku. Brawo ja.
 11. Dziecinada i tyle - chłopiec dorwał się do panelu administracyjnego i nadużywając uprawnień dokonuje zmian w wątku w którym sam zabierał głos i przesuwa niewygodne dla niego treści. Czy tutaj w ogóle ktoś kontroluje co się dzieje?
 12. Zabieg dziwny i nie do końca przeze mnie zrozumiały, ponieważ zagadnienie w nim poruszane wiąże się z programem Visa Waiver, do którego Polska nie wejdzie przynajmniej do 2020 roku. Moim zdaniem @jkb nadużyłeś uprawnień administratora forum. Swoją drogą kryterium niezbędnym do wprowadzenia preclearance jest nie tylko volumen ruchu...
 13. Czekaj czekaj - sugerujesz, że istnieje ktoś, kto wie jakie pytania zada Ci na 100% pracownik konsularny? O! To może też numery Lotto na jutro będzie znał? A serio - sama sobie odpowiedziałaś na część pytań, część podpowiedzi masz w tym i podobnych wątkach na tym forum. Nie kręć, nie matacz.
 14. Nie oczekuj, że ktoś, kto dysponuje wiedzą nt. danych, które znajdują się w systemach DS/DHS/DJ i czasookresu ich retencji, podzieli się tą wiedzą na forum publicznym. Jedyną właściwą odpowiedzią jest ta, że we wniosku wizowym powinieneś wpisywać prawdę. Good luck!
 15. Poczekaj do października jeśli się Tobie nie spieszy i tak jak @mcpear już wspomniał, nie wydawaj pieniędzy na wypełnianie wniosku wizowego przez jakieś biura, nie ma to żadnego znaczenia przy jego rozpatrywaniu przez konsulat - pytania we wniosku są proste, kobiety wypełniają mniej pozycji niż mężczyźni.
×
×
 • Create New...