Skocz do zawartości

maciopa

Użytkownik
 • Zawartość

  714
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 • Days Won

  3

maciopa last won the day on 10 Maj

maciopa had the most liked content!

Reputacja

96

O maciopa

 • Tytuł
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Earth.

Ostatnie wizyty

4186 wyświetleń profilu
 1. Jeśli napisałeś nieprawdę we wniosku wizowym i się pod nim podpisałeś to jest to czyn karalny -> składanie fałszywych oświadczeń jest przestępstwem -> najprawdopodobniej masz dożywotni zakaz wjazdu na teren USA (a i niedługo też Kanady)... ALE cuda/pomyłki się zdarzają więc możesz spróbować złożyć wniosek wizowy i być może uzyskasz wizę, która NIE GWARANTUJE W DALSZYM CIĄGU PRAWA WJAZDU na teren USA.
 2. maciopa

  Wyjazd wakacyjny do USA

  We wniosku wizowym podajesz dane małżonka... Zakładam też, że po wizy turystyczne do Ambasady pojechaliście całą rodziną... Te dane nie zginęły.
 3. maciopa

  Chciałem Powiedzieć Że...

  Uwaga - porada "cebulowa" : zawsze możesz udać że masz urodziny - dostaniesz torcik, Happy Birthday! i jakiś drink gratis. W godzinach 16 - 18 masz Happy Hour czyli 2 drinki w cenie jednego...
 4. maciopa

  DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

  Zgłoszenie do DVL jest za darmo. Wszyscy o niej głośno piszą. American Dream na wyciągnięcie ręki! Sama Ambasada USA w PL pisze na FB - Uwaga! Zgłoszenia do DVL są darmowe! I w ludzkich głowach zostaje tylko "darmowe" A formularz nie jest skomplikowany - szczególnie, że jest polska instrukcja do niego...
 5. maciopa

  DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

  Ona teraz już wie... Najlepsze, że jak składała to jej o tym też mówiłem ale widać - puściła mimo uszu. IMHO - tego typu informacje powinny się znajdować przed formularzem zgłoszeniowym do Loterii - no ale lepiej mieć te 20 mln danych biometrycznych osób z całego świata niż nie mieć ... nieprawdaż?
 6. maciopa

  DV-2019 Wylosowany / Nie wylosowany

  Doleję oliwy do Twojego ognia goryczy - znajoma została wylosowana w obecnej edycji - ma baaaardzo niski numer i chce oczywiście wyjechać z całą jej rodziną (5 osobową) - i teraz uwaga cytuje jej wypowiedzi z dzisiaj : "Ale jak to mam coś zapłacić za badania? ILE?? I za procedowanie wniosku? ILE?!?! Ej - ale do tego Ds260 trzeba podać nr paszportu a my ich nie mamy! I co - mam niby teraz lecieć ze wszystkimi do biura paszportowego?!? A paszport w Polsce ile kosztuje?? Naprawdę??!!!" etc etc etc.
 7. maciopa

  Transfer pieniedzy

  Poczytaj materiały dotyczące RODO. I zakończ osobistą wojnę. Ta kwestia leży w interesie wszystkich użytkowników Forum. art. 4 ust. 1 – możliwa do zidentyfikowania osoba fizyczna to osoba, którą można bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować, w szczególności na podstawie identyfikatora takiego jak: – imię i nazwisko, – numer identyfikacyjny, – dane o lokalizacji, – identyfikator internetowy – jeden bądź kilka szczególnych czynników określających: fizyczną, fizjologiczną, genetyczną, psychiczną, ekonomiczną, kulturową lub społeczną tożsamość osoby fizycznej; motyw 30 preambuły – osobom fizycznym mogą zostać przypisane identyfikatory internetowe – takie jak adresy IP, identyfikatory plików cookie – generowane przez ich urządzenia, aplikacje, narzędzia i protokoły, czy też inne identyfikatory, generowane na przykład przez etykiety RFID. Może to skutkować zostawieniem śladów, które w szczególności w połączeniu z unikatowymi identyfikatorami i innymi informacjami uzyskiwanymi przez serwery mogą być wykorzystywane do tworzenia profili i identyfikowania tych osób. Teraz rozumiesz?
 8. maciopa

  Transfer pieniedzy

  Nie znasz mnie, nie wiesz czym się zajmuję - więc się nie wypowiadaj na mój temat ponieważ mylisz się (w sumie to nie pierwszy Twój atak osobisty na moją osobę pozbawiony podstaw i nie wynikający z Twojego uprzywilejowanego statusu administratora forum). Gwoli ścisłości - wiedzę na temat USA nie czerpię z netu, a wypowiadam się tylko i wyłącznie w takiej tematyce, która albo pozostaje w zakresie mojej kompetencji albo wiedzy merytorycznej. Przyjmij to jako aksjomat. Odnośnie cytowanej Dyrektywy i dostępu Twojego oraz innych administratorów do IP - proponuję lekturę przepisów, ponieważ w przypadku niepoinformowania użytkowników i uzyskania ich/naszej zgody na zbieranie o nas informacji i Waszym dostępie do tych informacji - GIODO nakaże Wam zamknięcie forum, a osoby odpowiedzialne zostaną/mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności za naruszenie przepisów. To nie jest ostrzeżenie. To są fakty. Proszę również pozostałą administrację @sly6 @karina o przyjrzenie się powyższemu zagadnieniu tak, aby forum mogło dalej działać w zgodzie z przepisami UE/PL.
 9. maciopa

  Transfer pieniedzy

  Ale, że niby ja? A co ma piernik? Poza tym - nigdy nie wierz kobiecie... szczególnie takiej, która zawsze stała po przeciwnej stronie dyskusji, nie ważne jaki temat był poruszany... Hmm to chyba trąci przekroczeniem uprawnień Twoich jako administratora w zakresie ochrony danych osobowych w rozumieniu Dyrektywy 95/46/WE Parlamentu Europejskiego i Rady WE. W świetle powyższego żądam zaprzestania śledzenia przez Ciebie mojej osoby i udzielania NIEAUTORYZOWANYCH przeze mnie informacji na mój temat. Serwer znajduje się w Polsce, podlega polskiemu (i europejskiemu) prawu. ( @sly6 mam nadzieję, że kontrolujesz poczynania osób, które otrzymały uprawnienia administracyjne - byłoby szkoda, aby serwis musiał zniknąć z przestrzeni wirtualnej...)
 10. maciopa

  Transfer pieniedzy

  Nie odszedłeś... Jesteś ciągle w tym samym miejscu i w tym samym mind frame A gotowe rozwiązania "jak żyć" - kosztują tyle, że nie podaje się ich na forum jak to napisałeś "sorry, ale taki mamy klimat" Spokojnego popołudnia
 11. maciopa

  Transfer pieniedzy

  Oczywiście rozumiem Twój punkt widzenia ale, jak widzisz, są też sposoby szybkiego i skutecznego sztucznego "podkręcenia" credit score, tak, abyś (i osoby w Twojej sytuacji) szybko skorzystały z "dobrodziejstwa" jego wysokiego wyniku . Temat jest o transferach finansowych. Wyobraź teraz sobie, że muszę np. przetransferować z 4 banków kwoty rzędu 2 mln USD do niewiadomych banków w USA. Po co? Skoro banki w PL dają super warunki do każdego z kont? Konta denominowane w USD więc nie ma ryzyka kursowego. Po co się tym zajmować? Po co przykładać na to maskę "credit score"? Odpowiadałem @scarab który ma konto w banku w PL denominowane w USD ... Nie każdy emigruje z węzełkiem...
 12. maciopa

  Transfer pieniedzy

  A Ty dalej swoje .... - napisz mi proszę jakie Twoim zdaniem ma ktoś "credit score" kto np. posiada circa about 500 ha ziemi w Texasie (z własnym rancho), 2 prywatne samoloty, platynowe karty paru banków, kilka zer na koncie poprzedzonych cyframi większymi od zera i czy Twoim zdaniem taka osoba potrzebuje się martwić o to magiczne "credit score"? Heh...
 13. maciopa

  Transfer pieniedzy

  Heh - akurat płatności kartą są w USA popularne tak samo jak czeki ciągle.
 14. maciopa

  Transfer pieniedzy

  Jeśli tylko takie opcje widzisz... Moja znajoma wróciła z UK z piątką dzieci w wieku przedszkolnym do swojego rodzinnego miasteczka pod Warszawą. Okazało się, że nie ma szans aby wszystkie dzieci dostały się do przedszkola, a ona chciała/musiała pracować tak, aby zapewnić dzieciakom (i sobie) środki na życie. Pomyślała out of the box i znalazła rozwiązanie... Odejdź od muru.
 15. maciopa

  Transfer pieniedzy

  Rzuć okiem np na artykuł z linka i nie przejmuj się tym budowaniem credit score
×