Jump to content

maciopa

Użytkownik
 • Posts

  772
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

maciopa last won the day on November 6 2019

maciopa had the most liked content!

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Earth.

Recent Profile Visitors

4,962 profile views

maciopa's Achievements

Rezydent FORUM

Rezydent FORUM (2/2)

106

Reputation

 1. Dziękuję, że podzieliłeś się swoją ciężką lekcją uczciwości. Mam nadzieję, że inne osoby w Twojej sytuacji zachowają się zgodnie z prawem polskim. Zagadnienie karalności i zatarcia kary w Polsce w perspektywie migracji do USA poruszane było na forum wielokrotnie. Twój stan prawny na dzień składania DS260 - nie karany (przypominam, że w przypadku kary w zawieszeniu – do zatarcia dochodzi po 6 miesiącach od zakończenia okresu próby). Ewentualne wpisy w KSIP dotyczące Twojej przeszłości mogłyby zostać usunięte na podstawie złożonego przez Ciebie wniosku do Komendanta Głównego Policji po zatarciu kary. Żaden organ czy to polski czy to zagraniczny nie otrzymałby innej informacji z polskich rejestrów.
 2. Oh... Stracona szansa.... A serio - obejrzyj zdjęcia podane przez DS jako przykładowe i nie wpadaj w panikę.
 3. Jeśli użyje ich cropper'a do przycięcia zdjęcia to nie zostaje żaden ślad w pliku po jakichkolwiek zmianach. Narzędzie skutecznie czyści wszelkie informacje, a poprzez degradację jakości zdjęcia po jego wykorzystaniu - ślad po edycji np pieprzyków czy cieni pod oczami - znika. W związku z powyższym można skutecznie używać programów do obróbki graficznej zdjęć (i profesjonalni fotografowie to robią) ale najlepiej dla zdjęć o dpi min. 450 tak aby po użyciu croppera pozostało ciągle dpi 300.
 4. Twoja wypowiedź jest truizmem - z moich obserwacji wynika, iż większość regularnych forumowiczów prezentuje poglądy liberalne (w moim odczuciu zbieżne z linią Demokratów w większości przypadków) podczas gdy osoby wypowiadające się w duchu zgodnym z obecnym POTUS'em (nazwijmy - o poglądach zbliżonych do Republikanów) są w zdecydowanej mniejszości i niestety ale w taki czy inny sposób zniechęcane do częstego kontrybuowania na forum... (nie mogę usunąć Twojego video z cytatu w żaden sposób...)
 5. Preclearance jest bardzo kosztowny dla państwa przyjmującego, które pokrywa wszystkie koszty związane z funkcjonowaniem Amerykańskiego POE, w tym, koszty osobowe personelu CBP. Dodatkowo (a może przede wszystkim) należy podnieść, że warunkiem koniecznym jest stałe operowanie amerykańskich linii lotniczych z danego portu lotniczego, które dodatkowo mają mieć zapewnione preferencyjne warunki. Kraje, w których obecnie funkcjonuje preclearance, dokonują na bieżąco analizy zasadności jego utrzymywania, właśnie z uwagi na w/w wysokie koszta. O wnioskach niektórych z nich być może najprawdopodobniej usłyszycie w niedalekiej przyszłości.
 6. Czyli już oficjalnie - od 11 listopada obywatele RP mogą poruszać się w ruchu bezwizowym do USA w ramach programu Visa Waiver, ze wszystkimi pozytywami i negatywami tego programu.
 7. Za ok 20 - 30 minut powinien być chyba jakiś media cover/news w przedmiotowej sprawie.
 8. Oczywiście nie wiesz o czym piszesz, a ja niestety na forum publicznym więcej informacji przekazywać nie zamierzam.
 9. Nie okaże się Jeśli ktoś rozważa wyjazd turystyczny do USA na przełomie roku a nie ma jeszcze promesy to warto w ciągu najbliższych 2 tygodni ją uzyskać.
 10. Rok fiskalny kończy się w dniu 30 września. Po tej dacie należy spodziewać się oficjalnego nominowania Polski do programu Visa Waiver przez Kevina McAleenana. Sam proces zajmie administracji amerykańskiej około pół roku.
 11. A jednak wkradła się mała nieścisłość w przekazie - ostatnie wymagane podpisy zostaną złożone w najbliższych dniach. Przekaże Twoje osobiste podziękowania i słowa uznania za "(...) szybkie i niezauważone załatwienie tych "strasznych warunków" (...)", które zajęło administracjom obu państw (i nie tylko) ok 3 lata wytężonej i ciężkiej pracy na różnych szczeblach :). Miłego dnia. ps. Tak jak @mcpear napisał, jeśli znacie kogoś, kto otrzymał na początku tego roku fiskalnego odmowę wydania promesy i ma środki na kolejny podejście oraz nie porzucił chęci odwiedzenia USA - niech spróbuje w najbliższych dniach ponownie .
 12. Wracając do tematu - dołączam się do apelu aby namawiać wiarygodne osoby aby w przypadku zainteresowania wyjazdem turystycznym/biznesowym do USA występowały we wrześniu o promesy.
 13. Oczywiście miałem rację - ostatnia umowa podpisana została w sierpniu 2019 roku. Polska wejdzie do programu w 2020 roku. Brawo ja.
 14. 1. Wycinek z podobnego case, aczkolwiek w tamtym przypadku chłopak dostał zobowiązanie do dobrowolnego opuszczenia kraju - A common ground of inadmissibility is the 10-year bar for unlawful presence. For example, an immigrant who was unlawfully present in the United Sates for over 1 year and voluntarily departs still faces a ten-year bar from returning to the United States. 2. Generalnie ujmując kwestię wymiany informacji pomiędzy USA a Kanadą -> odpowiedź brzmi - tak (vide również odpowiedź Sly).
×
×
 • Create New...