Jump to content

maciopa

Użytkownik
 • Content Count

  765
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

maciopa last won the day on May 10 2018

maciopa had the most liked content!

Community Reputation

103

About maciopa

 • Rank
  Rezydent FORUM

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  Earth.

Recent Profile Visitors

4,472 profile views
 1. Oczywiście nie wiesz o czym piszesz, a ja niestety na forum publicznym więcej informacji przekazywać nie zamierzam.
 2. Nie okaże się Jeśli ktoś rozważa wyjazd turystyczny do USA na przełomie roku a nie ma jeszcze promesy to warto w ciągu najbliższych 2 tygodni ją uzyskać.
 3. Rok fiskalny kończy się w dniu 30 września. Po tej dacie należy spodziewać się oficjalnego nominowania Polski do programu Visa Waiver przez Kevina McAleenana. Sam proces zajmie administracji amerykańskiej około pół roku.
 4. A jednak wkradła się mała nieścisłość w przekazie - ostatnie wymagane podpisy zostaną złożone w najbliższych dniach. Przekaże Twoje osobiste podziękowania i słowa uznania za "(...) szybkie i niezauważone załatwienie tych "strasznych warunków" (...)", które zajęło administracjom obu państw (i nie tylko) ok 3 lata wytężonej i ciężkiej pracy na różnych szczeblach :). Miłego dnia. ps. Tak jak @mcpear napisał, jeśli znacie kogoś, kto otrzymał na początku tego roku fiskalnego odmowę wydania promesy i ma środki na kolejny podejście oraz nie porzucił chęci odwiedzenia USA - niech spróbuje w najbliższych dniach ponownie .
 5. Wracając do tematu - dołączam się do apelu aby namawiać wiarygodne osoby aby w przypadku zainteresowania wyjazdem turystycznym/biznesowym do USA występowały we wrześniu o promesy.
 6. Oczywiście miałem rację - ostatnia umowa podpisana została w sierpniu 2019 roku. Polska wejdzie do programu w 2020 roku. Brawo ja.
 7. Dziecinada i tyle - chłopiec dorwał się do panelu administracyjnego i nadużywając uprawnień dokonuje zmian w wątku w którym sam zabierał głos i przesuwa niewygodne dla niego treści. Czy tutaj w ogóle ktoś kontroluje co się dzieje?
 8. Zabieg dziwny i nie do końca przeze mnie zrozumiały, ponieważ zagadnienie w nim poruszane wiąże się z programem Visa Waiver, do którego Polska nie wejdzie przynajmniej do 2020 roku. Moim zdaniem @jkb nadużyłeś uprawnień administratora forum. Swoją drogą kryterium niezbędnym do wprowadzenia preclearance jest nie tylko volumen ruchu...
 9. Czekaj czekaj - sugerujesz, że istnieje ktoś, kto wie jakie pytania zada Ci na 100% pracownik konsularny? O! To może też numery Lotto na jutro będzie znał? A serio - sama sobie odpowiedziałaś na część pytań, część podpowiedzi masz w tym i podobnych wątkach na tym forum. Nie kręć, nie matacz.
 10. Nie oczekuj, że ktoś, kto dysponuje wiedzą nt. danych, które znajdują się w systemach DS/DHS/DJ i czasookresu ich retencji, podzieli się tą wiedzą na forum publicznym. Jedyną właściwą odpowiedzią jest ta, że we wniosku wizowym powinieneś wpisywać prawdę. Good luck!
 11. Poczekaj do października jeśli się Tobie nie spieszy i tak jak @mcpear już wspomniał, nie wydawaj pieniędzy na wypełnianie wniosku wizowego przez jakieś biura, nie ma to żadnego znaczenia przy jego rozpatrywaniu przez konsulat - pytania we wniosku są proste, kobiety wypełniają mniej pozycji niż mężczyźni.
 12. Lepiej sam bym tego nie ujął (tak, wiem, ja bym napisał po prostu - nie idź, ponieważ i tak nie dostaniesz tej wizy, ale mcpear ujął to w znacznie bardziej akceptowalną treść).
 13. 1. Wycinek z podobnego case, aczkolwiek w tamtym przypadku chłopak dostał zobowiązanie do dobrowolnego opuszczenia kraju - A common ground of inadmissibility is the 10-year bar for unlawful presence. For example, an immigrant who was unlawfully present in the United Sates for over 1 year and voluntarily departs still faces a ten-year bar from returning to the United States. 2. Generalnie ujmując kwestię wymiany informacji pomiędzy USA a Kanadą -> odpowiedź brzmi - tak (vide również odpowiedź Sly).
 14. Poszukaj na FB : Government of New Brunswick - robią objazdówkę po swoich placówkach konsularnych/dyplomatycznych w naszej części UE w poszukiwaniu pracowników do sponsorowania. Wśród poszukiwanych profesji są też kierowcy ciężarówek. To o czym piszesz to : https://travel.state.gov/content/travel/en/us-visas/employment/visas-canadian-mexican-nafta-professional-workers.html ale obecny POTUS chce wycofania USA z tego programu, ponieważ Twój plan realizuje obecnie wiele osób z całego świata, dla których Kanada jest przystankiem pośrednim w drodze do USA. btw na liście NAFTA nie ma kierowców ciężarówek.
 15. Hmm nie znam (nie śledzę Twojej historii) ale : If you are a visitor in California over 18 and have a valid driver license (DL) from your home state or country, you may drive in this state without getting a California DL as long as your home state DL remains valid. If you become a California resident, you must get a California DL within ten (10) days. Residency is established by voting in a California election, paying resident tuition, filing for a homeowner's property tax exemption, or any other privilege or benefit not ordinarily extended to nonresidents. Czy Twój mąż nie miał swojego polskiego prawo jazdy?
×
×
 • Create New...