Jump to content

Jak wygląda sprawa podjęcia studium doktoranckiego w usa?


Recommended Posts

Z tego, co ja sie dowiadywalam dyplomy z tytulem magistra sa honorowane przez uniwersytety tylko, jesli bedziesz kontynuowal na nich nauke tzn. nie bedziesz musial zaczynac studiow od poczatku, tylko od razu mozesz zdawac do tzw. grad school i po kilku latach uzyskac tytul Masters albo Phd.

Amerykanie, zeby zdawac do grad school musza miec najpierw tytul Bachelors, co zajmuje im zazwyczaj 4 lata.

To, czy pracodawca w USA bedzie honorowal Twoj dyplom to juz inna sprawa. Z tego, co widze, to nie jest to proste, chyba ze jestes dobrym specjalista w danej branzy, masz kilkuletnie doswiadczenie itp.

Link to comment
Share on other sites

studiuje raczej wysoko wyspecializowaną dziedzine nauki po której jest mało specialistów na świecie(tak mi się przynajmniej zdaje) ale mimo to chciałbym mieć coś więcej niż mgr inż. a najlepiej właśnie na zagranicznej uczelni. a jak jest z ich systemem tytułów naszych magistrów inżynierów pużniej doktora da się jakoś znaleść odpowiednich u nich? zastanawia mnie to gdyż częssto w tv pokazują gościa z Usa który jest w Collegu a popis pod nim że jest studentem myślalem że student to uniwerek polibuda itp

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Jeśli chodzi o uznawanie polskich dyplomów na uczelniach, to jest z tym różnie. W większości przypadków polski dyplom magistra będzie uznany jako BA/BS(który uzyskuje się w stanach po 4 latach nauki). Mając więc dyplom magistra możesz zapisać się na studia 'graduate'(kolejne 2 lata nauki), po których uzyskasz tytuł MA/MS. Jeżeli zaś będziesz chciał dalej się uczyć, możesz zapisać się na studia 'postgraduate', które są odpowiednikiem studiów doktoranckich w Polsce. W Stanach jednak ludzie zwykle kończą naukę na poziomie BA/BS, MA/MS, chyba że ktoś chce wykładać na uczelnii lub być lekarzem. Zresztą to samo tyczy się Polski.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem trzeba zdać ogólny egzamin GRE i GRE subject - z wybranej dziedziny. Potem można się ubiegać na doktorat. Polecam www.gre.com, jeszcze lepiej wybrać się do Fundacju Fulbrighta bo tam mają duzo materiałów na ten temat. Podobno stosunkowo łatwo jest uzyskać stypendium w zamian za pracę naukową. Pozdrawiam:-)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...