Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze w temacie:

http://www.usa.info.pl/board/index.php?showtopic=1707

jest troche na ten temat, ale mam pytanie, czy rejestracja takiej karty do zbierania mil cos kosztuje? Poniewaz mam bilet w Air France, wiec naleze do aliansu SkyTeam i rozumiem, ze tam moge sobie taka karte wyrobic. Czy to dlugo trwa i jak wyzej, czy obciaza to mnie kosztami dodatkowymi?

Bilet juz mam wykupiony. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to NIC nie kosztuje! to my im robimy łaske, ze sobie cos takiego zakladamy! :-) bo oni wiedza, ze wtedy przyciagna i zatrzymaja klienta ----> bo ta osoba bedzie wtedy chciala latac tylko jednymi liniami/aliansem, zeby potem dostawac nagrody.

jezeli lecisz Air France, to zalatw sobie najlepie karte Air France, albo karte jakiegokolwiek innego przewoznika nalezacego do SkyTeam. - info/odnosnik na temat programu lojalnosciowego jest zawsze na stronie glownej przewoznika.

jak sie zapiszesz do tego programu, to od razu podczas rejestracji przydzielaja tobie numer - musisz go zapisac/wydrukowac i potem podawac przy rezerwacji/przy odprawie (wydawaniu karty pokladowej przy gate'cie.)

po odbyciu pierwszego lotu, wyrabiaja plastikowa karte i przysylaja na twoj domowy/firmowy adres. niektore linie przysylaja karte bez odbywania lotu, ale rzadko sie tak dzieje - zreszta to nie ma znaczenia - wazny jest jedynie twoj numer, ktory musisz pamietac aby podawac. noszeniem przy sobie karty bedziesz sie martwil jezeli zdobedziesz wyzszy status ;-) wtedy bedzie sie wszedzie liczyla (wstep do executive lounge nawet jesli lecisz w klasie ekonomicznej, odprawa przy stanowisku dla business class, najwyzszy priorytet na liscie na darmowy upgrade do klasy business w przypadku overbooking'u i wiele wiele innych ;-) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Santa popraw mnie jeśli źle rozumuję.

Mój bilet kupuje mi biuro, już jest kupiony. Rozumiem że przy odprawie przy wejściu do gate'umam powiedzieć że należę do programu lojalnościowego i mój numer karty jest taki i taki. Tak?

Czy wtedy mi dazą tą kartę czy przyjdzie pocztą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 2 mozliwosci:

1) zadzwonic do linii i podac swoje dane i dodac "numer karty" do swojej "rezerwacji" (najlepsza metoda - bo potem jak zapomnisz podac tego numeru przy odprawie, to sie nic nie stanie - bo i tak maja to w kompie)

2) podac ten numer tylko przy odprawie biletowo-bagazowej.

jezeli mialabys sytuacje, ze jedyne miejsce w ktorym dostajesz karte pokladowa to gate (np w polsce powiedza Ci, ze bagaz wysla bezposrednio do US, ale ze w np frankfurcie musisz poprosil o karte pokladowa do US bo nie sa w stanie jej wydac w polsce, to podajesz swoj numer karty przy uzyskiwaniu karty pokladowej - czyli w tym przypadku przy gate'cie albo w "lufthansa service center" w hallu (w strefie "bezclowej").

plastikowa karta przyjdzie dopiero po odbyciu pierwszego lotu (od czasu zapisania sie do programu). niektore linie przysylaja ja bez wykonywania pierwszego lotu - ale malo ktore - ze wzgledow oszczednosciowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadzwonic do linii i podac swoje dane i dodac "numer karty" do swojej "rezerwacji" (najlepsza metoda - bo potem jak zapomnisz podac tego numeru przy odprawie, to sie nic nie stanie - bo i tak maja to w kompie)

Pewnie zadaję głupie pytania.. ale nic na ten temat nie wiem,..:) a szkoda bo juz wcześniej mogłam sobie bierać mile :?

Czy dzwoniąc do Lufthanzy, muszę dzwonić do Niemiec?

Czy jest też jakiś numer w Plsce pod który w takich sprawach się dzwoni?

I czy np. ktoś z rodziny może też korzystać z mojej karty tj. z jej numeru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...