Skocz do zawartości

Karta kredytowa, gotówka - co powinnam zabrać ? ? ?


Rekomendowane odpowiedzi

Moje n'te pytanie, n'ta wątpliwość :)

Uzależniam się od tego forum ze względu na skuteczność hehehe :(

Wiadomo, że muszę wziąć ze sobą określoną kwotę... czy muszę przewozić te pieniążki w gotówce czy mogę mieć ze sobą tylko mojego kochanego plasticzka z odpowiednią ilością zer na koncie ? ? ?

Z góry dzięki za info :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O skurczybyki! jak mogli karte przeciąć ?

Ja już 2 raz biorę kartę kredytową z Polski, lecz przy kupnie czegokolwiek przez internet w USA nie jest ona tam uznawalna, dziwne.

Można na tą kartę np auto pozyczyc , bez problemu.

Najlepiej to sobie w Stanach wyrobić karte w banku, czeka się na nią około 2 tygodnie, przysyłają do domu i luz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O skurczybyki! jak mogli karte przeciąć ?

Ja już 2 raz biorę kartę kredytową z Polski, lecz przy kupnie czegokolwiek przez internet w USA nie jest ona tam uznawalna, dziwne.

tez sie wszyscy zastanawiali dlaczego debetowa karte przecieli... w koncu "tego sie nie robi" w przypadku debetowych. na szczescie mialem przy sobie 2 kredytowe, wiec odwaznie wyszedlem z opresji obronna reka i nie dalem im sie! ;-) :)

zagranicznych kart nie chca uznawac w usa w internecie ze wzgledow bezpieczenstwa. niektore sklepy przyjmuja zagraniczne karty albo "normalnie", albo trzeba wyslac im ksero karty, ksero paszportu i specjalne oswiadczenie o tym ze to wasza karta i ze sie zgadzacie na obciazenie przez XXXXXX na kwote XXXXXX itd itp - i jak sie to wysle to potem oni to potwierdzaja chyba w polskim banku (???) i ta cala procedura bardzo dlugo trwa - moj kolega czekal ponad 2 tygodnie na sam sygnal ze dokonali autoryzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SantaCruz_CA napisal;

Najlepiej to sobie w Stanach wyrobić karte w banku, czeka się na nią około 2 tygodnie, przysyłają do domu i luz.

Jak to sie robi?? tzn. jakie trzeba spelniac kryteria i czy jest to formalnosc (czy trzeba mocno sie postarac) :?: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...