Skocz do zawartości

Jak to w koncu jest ze zmiana pracodawcy??


Rekomendowane odpowiedzi

Jade na W&T ale agencja zmieniala mi juz 3 razy parcodawce i w koncu została starszna lipa. Sama wiec znalazlam pracodawce o wiele lepszego, ktory sie przynajmniej mna interesuje. tyle tylkoze w momencie jak bede sie zglaszała po wize bedzie wpisamy ten pracodawca a agencji a ja nie chce w ogole do nie jechac tylko od razu do tego swojego bo juz mam wsyztsko załatwione. Czy moga mi anulowac wize, a jak tak to co wtedy, co to oznacza??? Prosze o odpowiedz:((((9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jade na W&T ale agencja zmieniala mi juz 3 razy parcodawce i w koncu została starszna lipa. Sama wiec znalazlam pracodawce o wiele lepszego, ktory sie przynajmniej mna interesuje. tyle tylkoze w momencie jak bede sie zglaszała po wize bedzie wpisamy ten pracodawca a agencji a ja nie chce w ogole do nie jechac tylko od razu do tego swojego bo juz mam wsyztsko załatwione. Czy moga mi anulowac wize, a jak tak to co wtedy, co to oznacza??? Prosze o odpowiedz:((((9

najlepiej porozmawiaj z agencj w Polsce na ten temat. Jesli sie nie pojawisz u pracodawcy na dsie to raczej Cie usuna z programu....

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ok, ale jak to jest to oni w agencji mi wypelnija ten ds?? I na jego podstwei dostane wize?? A co jest z tym I-94 ktory musze wypelnic w samolocie,b o tam tez musze wpiasac pracodawce?? I czy moge zmienic pracodawce jak juz dostane wize??

hmm nie wiem czy uczestniczyles w orienation - tam Ci wszystko powinny wyjasnic.

Po krotce:

DS jest wystawiany na podstawie oferty pracy. Adres ktory w nim widnieje jest adresem pracodawcy (zazwyczaj). Pod tym adresem figurujesz w sevisie. Jak zmienisz pracodawce i FUNDACJA sie na to zgodzi to oni zmiena ten wpis. Jesli zrobisz to bez ich zgody to wycofaja sie ze "sponsorowania" Ciebie i departament Stanu anuluje Ci wize. Kwestia czy mozesz zmienic prace czy nie zalezy tylko od Fundacji - ale generalnie mowia nie.

I94 to taka kartaczka (część jej) ktora zostaje przypieta do twojej promesy wizowej przez urzednika immigracyjnego na ktorym jest napisane do kiedy mozesz zostac w USA - zwykle widnieje symbol D/S - czyli duration of status - czyli mozesz zostac do dnia na promesie wizowej +30 dni. Na I94 rowniesz wpisujesz adres pobytu w usa - zwykle adres pracodawcy chyba ze masz juz adres zakwaterowania. Ten adres tez w teorii laduje w systemie sevis - wpisywane przez urzednika immigracyjnego. Ta czesc I94 z adresem oddajesz urzednikowi na granicy.

Jasne?

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...