Skocz do zawartości

Kobieta w potrzebie!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W tym roku jade po raz pierwszy do USA na WAT...praktycznie czeka mnie jeszcze tylko wizyta w ambasadzie...

Ale nie to mnie przeraża, a mianowicie:

Będę pracowała za 6$ za godzinę :cry: w jakimś turystycznym resorcie. Strasznie sie boję, że jak nie znajde drugiej pracy to nawet mi się nie zwróci (nie mówiąc o przywiezieniu pieniędzy) Z tego względu mam pare pytań:

1. Nie wiecie może czy w okolicach Sandysky, Port Clinton, Merblehead (Ohio nad jeziorem Erie), mozna znaleść jakąś dobrze płatną prace...

2. Jak w ogóle jej szukać tzn, czy jak ktoś oferuje mi jakąś prace za powiedzmy 8$/h to czy to jest już maks na co moge liczyć szukając sama dodatkowej pracy

3.Pocieszcie mnie troche ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie slyszalem o osobach na WT ktore nie odrobily tego co zainwestowaly (musisz miec okropnego pecha - np ze zdrowiem etc ze nie mozesz pracowac). albo wyladowac na srodku pustyni bez perspektyw ;)

ale fakt za 6$ to srednio (nawet jesli pozniej beda dawali ci duzo godzin, co zazwyczaj w polowie lipca/sierpnia robia) to i tak fortuny nie zarobisz(chyba ze nadgodziny beda 1.5 stawki platne albo bedziesz rowne 4 miesiace pracowac).

1. w sandusky nie ma problemow z praca. to w miare duze miasto nastawione na turystyke (cedar point wszystko nakreca). port clinton jest mniejsze ale stamtad odplywaja statki na put-in-bay i inne wyspy z tego co pamietam wiec tez turystow w miare powinno byc. a jesli chodzi o w miare dobrze platna prace to oczywiscie zakrec sie jako kelnerka.

2. jak szukac ? najlepiej miec samochod i jezdzic i sie pytac. w wal-martach, searsach, knajpach, restauracjach, hotelach. bo bez samochodu jest to prawie niemozliwe w nieduzych amerykanskich miastach. bo na piechote pokonywac te kilomtery sie nie da - mozna rowerem jeszcze jako tako.

co do stawek, to roznie bywa. ale na pewno mozna dostac wiecej niz 8$ za godz. (choc te 8 to tez nie malo).

3. wszystko bedzie ok :)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za porady... ;)

A swoją droga mam jeszcze pytanie w sprawie kupna samochodu w Stanach...

Tak więc lece do Chicago i tam mogłabym już kupić samochów (na spółkę z moim chlopakiem, z którym jadę)... ale nie wiem za bardzo jak się do tego zabrać...

Bo nie wiem czy to taka prosta sprawa...po prostu wybieram samochod, płace (gotówką) i jade?? czy muszę się jeszcze bawić w jakieś rejestrowanie samochodu, ubezpieczenie itd?? Ile to czasu zajmuje?? Ile dodatkowo musze zapłacić?? czy wyrobie się w jeden dzień?? Czy w ogóle mogę płacić gotówką czy musze kartą kredytową??

Z góry dziękuje za informacje od osób doświadczonych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie strasz mnie, moja firma tez wystawila pozno Ds i caly czas czekam na wize :? tez mam robote za 6$/h ale pracodawca gwarantuje mi podjecie dodatkowej pracy na terenie resortui minimum 480$ zarobku tygodniowo, przy czym nie musze płacic za wyzywienie i i mieszkanie..ale i tak sie obawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...