Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

hej

podzielcie sie prosze opiniami

wyrobilam sobie na poczatku roku paszport nowy pod katem wyjazdu, stary mi zabrali

w starym mialam pieczatke ze wyjezdzalam kiedys do anglii i nie wiem czy to wpisac we wnioskach?

zeby konsul sie nie przyczepil i powiedzial, kolezanko to poprosze stary paszport dal udowodnienia tego wyjazdu

ludzie z ktorymi rozmawialm ze przeciez w biurze paszportowym oddaja stary paszport, dam sobie reke uciac ze mi nie oddali, kurcze szukalam go w domu ale jestem bardziej niz przekonana ze tamta pani z biura paszportowego wziela ode mnie paszport stary, przeciela i nie oddawala mi go

czy na rozmowie u konsula jezeli on sie mnie zapyta o stary paszport to moge powiedziec ze mi go skradziono i mam nowy?sprawdza to jakos? moge tak oszukac?

prosze napiszcie czy ktos mial taki przypadek

dzieki

karola

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym ze skradziono to nie pisz - takich bajerow sie nie robi - beda cie wtedy sprawdzac 5 razy czy ty to ty i czy nikt sie u nich nie posluzyl starym paszportem itd - nie warto

a co do wyjazdu do uk - warto o tym napisac. w koncu oni sobie zdaja sprawe z tego, ze mogli komus zabrac paszport w biurze paszportowym... a poza tym oni az tak dokladnie nikogo nie analizuja zeby nagle sie czepiac o 1 wyjazd do uk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam....jeśli chodzi o wyjazdy. konsul pyta czy sie gdzies wyjezdzalo.. ja powiedzialam jej prawde.. ,ze studiowałam.. potem rozpoczelam prace .. i tak na prawde to nie mailam czasu na turystyke.......pani sie usmiechnela.. i powiedziala ze paszport mi dhl dostarczy... jeszcze na dodatek. mezowi dali bo taz byl ze mną i tez nie podrozowal....tak ze moim zdaniem nie masz co wymyslac.. mowic prawde.. i nie steresowac sie za bardzo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze..a moj paszport skradziono jakies 3 lata temu..bylo tam mnostwo roznych pieczatek :> .. Teraz mam nowy-"czysty".. i pytanie do Was..mianowicie,

1. czy bedzie ktos sie "czepial" tego jak,gdzie,kiedy etc. skradziono mi paszport?Mam 20.05 wizyte w ambasadzie..po wize J-1..biore udzial w w&t2005

2. Czy przy przekraczaniu odprawy jakiejkolwiek na lotniskach, przy takim "czystym paszporcie" potrzebny jest przetlumaczony notarialnie, czy jakos tak na ang. mój akt urodzenia ?Czy w ogole to jest potrzebne?

Dajcie znac..Thx ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze..a moj paszport skradziono jakies 3 lata temu..bylo tam mnostwo roznych pieczatek :> .. Teraz mam nowy-"czysty".. i pytanie do Was..mianowicie,

1. czy bedzie ktos sie "czepial" tego jak,gdzie,kiedy etc. skradziono mi paszport?Mam 20.05 wizyte w ambasadzie..po wize J-1..biore udzial w w&t2005  

2. Czy przy przekraczaniu odprawy jakiejkolwiek na lotniskach, przy takim "czystym paszporcie" potrzebny jest przetlumaczony notarialnie, czy jakos tak na ang. mój akt urodzenia ?Czy w ogole to jest potrzebne?

Dajcie znac..Thx ;]

1) na pewno sie spytaja - oni w takich sprawach sa bardzo ciekawscy. a tym bardziej jezeli mowa o miedzynarodowym dokumencie.....

2) w wymienionych przez Ciebie sytuacjach nie potrzebujesz zadnego aktu urodzenia (chodzi mi tylko o lotniska)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej moim zdaniem w ogole sie nie martw ta opcja ze wyjezdzalas gdzies wczesniej. czasami przeciez na granicach nie wbijaja pieczatek do paszportu :( a we wniosku napisane jest zeby wpisac tyle ile sie pamieta a nie tyle ile sie bylo....

co do starego paszportu to konsula interesuje jedynie twoj aktualny paszport- czy jest wazny, na ile itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...