Skocz do zawartości

Rezerwacja biletu lotniczego przez internet


Rekomendowane odpowiedzi

Hej ;)

Musze sobie zarezerwowac bilet lotniczy przez internet z Los Angeles do Las Vegas znalazlam juz odpowiedni lot i linie lotnicze americawest :) mam tylko pytanie jak wyglada ta rezerwacja czy tam podaje wszystkie dane karty kredytowej (billing adres to znaczy moj adres zamieszkania tak?) i co dalej jak juz podam dane karty kredytowej i swoje to jak to wyglada oni mi sciagaja taka sume z karty sami? Jak odbiera sie bilet? Czy na lotnisku sie jeszcze placi czy tylko odbiera bilet? Robie to pierwszy raz a niechcialabym stracic tej kasy za bilet dlatego prosze was o pomoc :lol: nie chce kupowac biletu na miejscu bo bede tam niestety dopiero dzien przed odlotem i bilety beda juz duzo drozsze na ten lot :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wiem ze powinno pisac ale tu nie pisze nic a przynajmniej nie moge znalezc :) te linie lotnicze chyba akceptuja polskie karty bo przy rezerwacji w opisie karty mozna wybrac jako kraj Polska wiec chyba przyjma ;), tylko powiedzcie prosze jak to wyglada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na america west mozesz kupic bilet nawet na www.bluesky.com.pl albo na http://samoloty.onet.pl (za ta sama cene! :-) )

a jezeli koniecznie chcesz kupic ten bilet bezposrednio na stronie przewoznika, to najlepiej sie z nimi skontaktuj - napisz maila - bo rzeczywiscie nie ma informacji o tym jak sie odbiera ten bilet... no chyba, ze jest to bilet elektroniczny (ale o tym tez nie pisza)...

tu jest link do "online chat help" - i tam mozesz sie na zywo zapytac ich agenta - ale to jest dostepne w dni powszednie od "9 a.m. and 5 p.m. (Arizona Standard Time)"

a tu masz kontakt z nimi bezposrednio w "Warsaw, Poland (48-22)6977310

americawest@intrep.com.pl"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z samoloty.onet.pl albo przysylaja bilet prosto do domu (ale Ty musisz byc wtedy obecna (zeby podpisac rachunek)- kurier sprawdzi zgodnosc numeru z Twoja karta kredytowa itd - i ona musi byc koniecznie na Ciebie - a nie np rodzicow)

mozesz za niego zaplacic tez przelewem na konto - wtedy tez przywioza kurierem. zostawisz komus w domu dowod osobisty i odbierze go za Ciebie ;-)

albo mozesz do nich zadzwonic i zarezerwowac ten bilet (albo zarezerwowac przez neta) a odebrac i zaplacic w biurze campus'a (w kazdym duzym miescie jest www.campus.pl) - wtedy mozesz zaplacic jakkolwiek chcesz - gotowka lub ktos moze zaplacic karta za Ciebie swoja karta (ale osobiscie w biurze a nie przez neta) ;-)

www.bluesky.com.pl maja takie same warunki odbioru/dowozu, z ta roznica, ze maja tylko kilka biur w polsce (chyba 2)- nie tak duzo jak onet/campus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest jednak dokladnie tak jak piszesz ;) na stronach samoloty.onet.pl czy bluesky.com.pl nie ma wszystkich lotow i niestety akurat tych co mnie interesuje to nie ma :), tam jest w sumie tylko 5 lotow kiedy normalnie w ciagu dnia jest parenascie z Los Angeles do Vegas. Niestety zaden z tych lotow mi nie pasuje wiec bede musiala jakos jednak zarezerwowac przez zagraniczna strone :| tylko jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dzwonilas do nich? jesli nie, to najlepiej zadzwon do campusa/samoloty.onet.pl - te loty co ich internetowa wyszukiwarka pokazuje to nie wszystkie dostepne! tzn wyszukiwarka internetowa nie pokazuje wszystkich dostepnych w ich systemie rezerwacyjnym - przynajmniej zazwyczaj - w tym przypadku moze byc inaczej... ale sprobuj - po co sie bawic w transakcje z usa jak mozna w polsce zalatwic ;-)

jak nie wypali w campusie, to sie skontaktuj z tymi polskimi przedstawicielami na ktorych namiary Ci podalem ;-) albo idz na ten help-chat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Podejrzewam, ze na stronie gdzie wykupujesz ten bilet powinno pisac wszystko odnosnie odbioru biletu i zaplaty za niego. Gdzieniegdzie nie chca akceptowac karty kredytowej wydanej poza USA, np Greyhound.

Czy w Greyhound mozna juz placic za pomoca karty kredytowej wydanej w Polsce? Mam zamiar zakupic z wyprzedzeniem bilet bo wtedy wychodzi o wiele taniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...