Skocz do zawartości

Konto W Usa - I Zaczął Się Problem


Fisher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem i moze ktos z Was jest w stanie mi podpowiedziec o co biega, czy cos robic czy sobie to odpuscic i ... wyslac papier o zamkniecie konta. Sprawa ma sie tak. Bedac 3 lata temu w USA na wakacjach pod koniec pobytu zalozylem sobie konto w banku. Czeki dostalem od razu, karta miala przyjsc pozniej. Przyszla po moim wyjezdzie, pozniej PIN. Znajoma co mieszka w USA na stale mi ją aktywowala, podala nr karty i tak przez 3 lata robilem sobie sporadyczne zakupy on-line. Niestety waznosc karty wygasla. Przyszla nowa karta, ale znajoma nie ma zielonego pojecia jaki PIN miala stara karta. Wyslalem maila poprzez bankowosc do banku Chase z zapytaniem o przeslanie nowego PINu i ... sie zaczelo. Dostalem info:

"In your written request, please send the following to us

at our contact information below:

- Your full name as it appears on the account(s)

- Your full account number(s)

- Your street address

- Your current telephone numbers (daytime and evening,

with city/country codes)

- Specific instructions, with your signature and the date,

to send a new ATM/debit card with PIN to you

According to United States Government Regulations,

JPMorgan Chase Bank is required to update the

certification of nonresident alien status by requesting

that you complete a Form W-8BEN. Form W-8BEN

certification remains in effect for the calendar year of

receipt plus three (3) subsequent calendar years before it

expires. Your account(s) indicates that an updated form

has not been received.

(...)"

Czy ktos moze mi powiedziec o co chodzi w tym pismie, a w szczegolnosci o ten formularz ... podatkowy. Zastanawiam sie czy nie lepiej bedzie dla mnie zamknac to konto, ale wowczas ... papa zakupy w USA (niestety billing adres w USA jeszcze jest góra). Bede wdzieczny za kazda sugestie.

PS. Czy jezeli zglosze "zagubienie" nieaktywowanej karty to banki w USA automatem przysylaja nowa karte i nowy PIN czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej to konto i załóz sobie konto walutowe USD z karta w BZ WBK i rób zakupy.Ja juz jedne zakupy zrobiłem w zeszłym roku.

Niestety z billing adresem polskim o BARDZO wielu zakupach on-line w USA mozesz z tą kartą pomażyć. Owszem kartę takową również posiadam, bo wyplata za 1,5 USD z bankomatu w USA to darmoszka.

Zaloguj sie do Chase.com i tam jest opcja "Request PIN" i po problemie.

Jesteś WIELKI. Trochę tą opcje mają ... schowana. Wielkie dzieki !! Normalnie nalezy Ci sie browar za pomoc.

PS. Wczoraj problem rozwiazalem, bo zadzwonilem do Chase na infolinie i po weryfikacji kobitka karte aktywowala :) Wszak do zakupow on-line PINu nie potrzeba :) Ale aby byl to ... dzisiaj nowy PIN zalatwie dzieki Twojej pomocy kubakj. Thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...