Skocz do zawartości

Co oznacza NVA i NVB na bilecie lotniczym?


Rekomendowane odpowiedzi

Odebralem dzis bilet lotniczy z Lufthansy i chcialem sie spytac czy ktos wie moze co oznaczaja rubryki NVB i NVA? Wylot mam 30go maja i w tej samej linijce pisze NVB: 30MAY NVA 27JUN, natomiast jesli chodzi o powrot to mam rezerwacje na 19 pazdziernika a przy tym wpisy: NVB 06JUN NVA 29MAY.

Pytam z ciekawosci, co oznaczaja te daty? W biurze podrozy nie potrafili wyjasnic :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powaznie i w dodatku byla to osoba odpowiedzialna za bilety lotnicze, a jak sie jej spytalem co to za daty to stwierdzila, ze to jakies ich zapiski, dlatego pytam sie tutaj na forum bo myslalem ze to jakis tajny kod ;)

A w praktyce to co one oznaczaja? Jakas taryfe, ktora jest np wazna od tego do tego czasu czy np to ze moge leciec na tym bilecie w tych przedzialach czasowych? No bo w przypadku wylotu to moge zrozumiec ze bilet mam wazny do 27 czerwca, ale co z powrotem? Rezerwacje mam na 19 padziernika, a tu waznosc od 6 czerwca do 29 maja, no chyba ze chodzi tu o 29 maja roku 2006?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ten maj to przyszly rok. nie martw sie - bez biletu powrotnego nie zostaniesz ;-)

te oznaczenia oznaczaja uzytecznosc tego biletu w tych przedzialach (ze wzgledu na obowiazywanie tej taryfy [na wylot] w tych przedzialach)

bilet jest wazny 1 rok (lecisz 30 maja - a zauwaz ze powrot masz do "not valid after 29 may [2006])

minimum pobytu na miejscu to 7 dni (powrot masz "not valid before" 6 JUN)

wylotu do usa musisz dokonac do 27 czerwca - bo po 27 czerwca ta taryfa na wylot juz nie obowiazuje - wtedy musialbys doplacic do wyzszej. (ale pomimo to placisz za przebukowywanie biletu - jezeli masz to w restrykcjach - chyba ze masz to za darmo)

fajnie, ze napisali te daty na bilecie. zazwyczaj nie pisza tego az tak dokladnie. najczesciej sie spotyka z tym, ze jest napisane np wylot jest 2 lipca, to wtedy napisza NVB 2 JUL, NVA 2 JUL - pomimo, ze bilet jest wazny 6 mcy lub rok... itd ;-)

moze tak "zbywajaco" odpowiedzieli w tym biurze, zeby po prostu nie bawic sie w tlumaczenie - a sami dobrze wiedzieli co to znaczy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...