Jump to content

Zmiany Dotyczące Wizy J1 W&t


Recommended Posts

hej!

Piszę, żeby skonsultować się w sprawie zmian dotyczących wizy j1, które obowiązują od tego roku. Niestety, biuro z którym jadę ponownie do Stanów, nie może pochwalić się wspaniałą współpracą z uczestnikami i informowaniem ich na bieżąco co się dzieje...ostatnio dotarła do mnie wiadomość dotycząca tego, że pozwolenie na pracę może być maksymalnie do 25 września, a do PL trzeba wrócić do 30 września, co jest jakimś totalnym sucharem. Czy też otrzymaliście takie wiadomości od swoich biur? I czy mimo to planujecie wrócić do kraju po 30 września?

dzięki za odp

Link to comment
Share on other sites


     

25 września to już oficjalny fakt a dokładnie 25 maj- 25 wrzesień. Możesz zostać jeszcze 30 dni. Ale wedle przepisów DOS student powinien wrócić do kraju w terminie rozpoczęcia zajęć na uczelni.

Poza tym jeżeli byłaś już na worku rok temu, to kolejną niespodzianką jest brak możliwości aplikowania jako drop-box. Czyli chcąc nie chcąc idziesz w tym roku na rozmowę w Ambasadzie.

zródło: tutaj

Link to comment
Share on other sites

Nie napisałaś w poscie o jaką kategorię J1 ubiegałaś się (ta wiza posiada 13 kategorii) ale zasada jest zawsze ta sama- wiza ważna jest tak długo jak długo ważny jest DS-2019. Kiedy się kończy - konczy się wiza i musisz ubiegać się o nową - dlaczego spytasz ? bo wiza ta jest przypisana do DS-a który ma unikatowy numer SEVIS. Nowy program= nowy SEVIS= nowa wiza

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...