Jump to content

Student Point 2012 W&t Są Chętni Jeszcze? Jakie Miejsca Wybraliście?


Recommended Posts

Wybrałyście narazie, czy już się dostałyście i macie umowy? Bo my się od 3 tygodni nie możemy umowy doprosić bo załącznika niby brakuje. Rozmowa z pracodawcą, telefoniczna - niezapowiedziana. Jedziemy w 3 osoby na sam koniec maja, "podobno" mamy pracę, bo kontrakt jest wysłany, ale od 3 tygodni brakuje jakiegoś załącznika, więc na dobrą sprawę nie wiem czy mamy pracę. Generalnie zaczynamy żałować że wzięliśmy to biuro...

A pracę wybraliśmy w Nowym Jorku, Long Island dokładnie.

Link to comment
Share on other sites

Tak, teraz już znamy. Rozmowę z pracodawcą mieliśmy 29 lutego przez telefon i po tygodniu zdecydował się nas przyjąć, ale 3 tygodnie ponad czekaliśmy na jeden głupi załącznik od InterExchange. Ale w tym tygodniu wszystko się sprostowało, dostaliśmy już kontrakt i pracę mamy pewną. Generalnie strasznie musięliśmy ich męczyć żeby się coś ruszyło.

Link to comment
Share on other sites

No to fajnie, a zadowoleni jesteście z tej oferty? Nasza okazuje się słaba ogólnie jeśli chodzi o lokalizację i rodzaj ;]... Nie oreintujesz się Cin3k88 czy da się zmienić jeszcze ofertę?

Generalnie jest to jedna z 3 ofert które wybraliśmy na początku, więc jesteśmy zadowoleni. Long Island, fajna lokalizacja, fajne stawki, zakwaterowanie w cenie, więc duże koszta tam odchodzą. Dostaliśmy już DS, więc przechodzimy do procedury wizowej już, a potem tylko bilet.

Co do zmiany to wątpię aby się dało, wybierasz 3 na początku do których chcesz aplikować, a jeszcze nikt z tych 3 nie będzie chciał Cię przyjąć, to wtedy oni zapewniają Ci jedną ofertę którą w zasadzie musisz przyjąć.

Lipne to biuro. nie wybierajcie go. załatwili nam robote w jakiejs w wsi w motelu przy trasie! nie wiemy co robić teraz. a jak zrezygnujemy to koło 1000zł stracimy.

podejrzane to bardzo a poza tym facet na maile nie odpisuje. bardzo nie profesjonalne!

Generalnie muszę się zgodzić, zadajesz w mailu 5 pytań, dostajesz odpowiedzi na 3. Generalnie ciężki kontakt, najpierw miało być maxymalnie 8 tygodni oczekiwania na odpowiedź od pracodawcy, przeszło do 11 tygodni... napewno nie wybralibyśmy jeszcze raz Job Placement bo i tak musimy wszystko załatwiać sami w większości jeżeli chcemy się czegoś dowiedzieć, czy to pisać do InterExchange, czy to do pracodawcy.

MagdalenaWiktoria - ale wybraliście to jako ofertę jedną z 3 głównych, czy taką ofertę Wam zapewnili, bo powiedzieli że żaden z tych 3 pracodawców Was nie chce?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Nie rozumiem bulwersu poniektórych ludzi co do braku otrzymania wybranej przez siebie pracy. Jeśli dobrze zrozumiałem (co prawda na szybko to przeglądałem) to są tacy co odradzają biuro bo nie dostali tej pracy, którą wybrali spośród ofert. Wiadomo, że każdy z proponowanych prac wybierze tą najkorzystniejszą i patrząc realistycznie jakie szanse będą otrzymania miejsca pracy, na które składa N kandydujących nie tylko z Polski? Nic dziwnego, że dostaje się takie prace jak np w motelu przy trasie. Na tym to polega. Zazwyczaj nie otrzyma się wymarzonej pracy albo jakieś kozackiej, szczególnie jadąc 1szy raz. Większość ofert pracy jakie oferuje i zapewnia InterExchange to właśnie takie, gdzie pracodawcy mają często na celu obniżyć koszty związane z zatrudnieniem. Zazwyczaj firmy o lepszym standardzie zatrudniają sobie na własną rękę albo z polecenia.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...