Jump to content

Poszukujemy, Program Tv


Programtv

Recommended Posts

Witam serdecznie i zapraszam wszystkich chętnych.

Dla entuzjastów, amatorów i zawodowców pozytywnie zakręconych na punkcie nagrywania materiałów wideo.

Realizujemy program dla jednej z trzech największych stacji TV w Polsce - obecnie jeszcze nie mogę zdradzić dla której. Głównym motywem programu są materiały zrealizowane przez telewidzów. Program jest "fajną" zabawą dla ludzi spoza "branży" telewizyjnej, każdy ma szansę wykazać się, zaistnieć, sprawdzić, prócz tego przewidziane są dość atrakcyjne nagrody:

- sprzęt

- pieniężna

- stała współpraca – z najlepszymi

Włożyliśmy dużo serca w to aby przekonać "włodarzy" telewizyjnych do tego, że warto zaryzykować i dać szansę "amatorom" i nie tylko.

Chcielibyśmy pokazać jak żyją nasi rodacy w różnych częściach świata, z punktu widzenia nie dziennikarza czy też osoby pracującej na zlecenie stacji telewizyjnej, własnego oraz ich bliskich.

Poszukujemy osób , których pasją jest rejestrowanie w formie nagrań wideo „wszystkiego, co się dzieje wokół nich”. Nie jest ważna technika, istotny jest przekaz, forma, ukazana ciekawa historia, postacie, imprezy, wydarzenia, uroczystości rodzinne, społeczne, interwencje, autorskie obserwacje i spostrzeżenia. Istotne są chwile, te smutne, wzruszające, pełne refleksji, jak i wesołe, radosne, ukazujące pozytywne emocje, mniej lub bardziej zakręcone, realizowane na poważnie, jak i z lekka dozą ironii.

Chcielibyśmy pokazać, a właściwie oddać w ręce widzów czas antenowy, w którym mogliby pokazać otaczający świat z ich punktu widzenia, tj. nie z punktu widzenia ekipy telewizyjnej, czy też wynajętych przez telewizję twórców/dziennikarzy, tylko z perspektywy własnej, tj. z punktu widzenia przysłowiowego „Kowalskiego”, mieszkającego w różnych częściach świata, wykonującego różne zawody, itp.

Motto przewodnie: Koniec biernej telewizji, koniec lenistwa przed telewizorem!

Jest tylko jedna zasada, którą należy się kierować, realizując dla nas materiały; zasada ta to „subiektywne ukazanie własnej rzeczywistości, otaczającego świata, opowiedzenie własnej historii, ukazanie pasji, przekazanie swych emocji” .

W miarę możliwości wskazane jest, by „bohaterem” filmu była osoba posługująca się językiem polskim.

Są dwie zasady związane z nadsyłanymi materiałami:

1. „ Perełka”. Materiał zmontowany udźwiękowiony , gotowy do emisji do 8 minut –„perełką” może być fabuła, animacja, performens/ performance itp.…

2. „Z życia…”. Materiał opowiadający historię ciekawej osobowości, uroczystość, - materiał surowy niezmontowany. My, z 4-6 materiałów o tej samej tematyce, składamy jeden w formie akcji ”równoległej”. Dzięki temu zobaczymy, jak żyje przysłowiowy „taksówkarz, fryzjerka”, w różnych częściach świata.

Obecnie przygotowujemy pierwszy odcinek, dlatego też zależy nam przede wszystkim na materiałach odnoszących się do ww. punktu 2,czyli „z życia…”.

Chcielibyśmy zaproponować na początek ( na tzw. rozruch) dwa tematy, które mogliby zrealizować twórcy:

- taksówkarz

- fryzjerka/fryzjer

Oczywiście otwarci jesteśmy na inne propozycje w kwestii „bohaterów” .

Kilka pytań i odpowiedzi:

1. Co może pojawić się w materiałach?.

Wszystko, począwszy od ukazania poranka głównego bohatera, a skończywszy na wieczornym przygotowaniu do snu. Można również stosować zabiegi typu: bohater włącza rano kamerę i sam kręci poranne czynności, włącznie z dodawaniem własnych, autorskich komentarzy.

2. Czy można nakręcić samego siebie?

Tak. Ważnym elementem będą komentarze podsumowujące , wprost „do kamery”, po jakiejś sytuacji, wartej skomentowania; czym więcej, tym lepiej, ale pod warunkiem, że mamy „coś” do przekazania.

3. Product placement.

Unikamy w miarę możliwości nazw produktów itp.

4. Dźwięk.

Jest to bardzo ważny element, na który trzeba zwrócić szczególną uwagę.

5. Jak przesłać materiały?

Na nasz serwer lub pocztą – dane otrzyma każdy zainteresowany; kontakt: program@adiantart.pl

6. Konkurs.

Oczywiście nic za darmo; spośród nadesłanych materiałów – widzowie wybiorą, głosując na stronie internetowej programu, ich zdaniem najciekawsze, z podziałem na kategorie, „materiał gotowy” oraz „surowy” .

7. A jakie są nagrody?

Oscylujące w granicach kilkudziesięciu tysięcy złotych, gotówkowe oraz rzeczowe. Z najlepszymi osobami nawiążemy stałą współpracę !!!! – w przypadku tej nagrody głos należy do ekipy realizacyjnej.

W razie jakichkolwiek pytań – prosiłbym o wysyłanie e-maili na adres : program@adiantart.pl

JEST to naprawdę ogromna szansa dla wszystkich osób na sprawdzenie swoich umiejętności oraz na zaistnienie w świecie telewizyjno/filmowym

Zapraszamy serdecznie wszystkich do współpracy!!!.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...