Skocz do zawartości

W&t, J1, Ustalenie Terminu Rozmowy W Ambasadzie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy jadąc do USA na W&T mogę sam, osobiście ustalić sobie w ambasadzie termin rozmowy o wizę?

Osoba, która zajmuje się tym w "firmie" za pośrednictwem której jadę, powiedziała mi, że muszę im przesłać swój paszport razem z DSem (i inne dokumenty), który dostanę od nich i tylko wtedy ONI mogą zanieść papiery do ambasady i ambasada wyznaczy termin rozmowy.

Nie bardzo mi to pasuje, bo najlepiej dla mnie żeby moja rozmowa odbyła się jeszcze w kwietniu, i jeśli sam bym ustalał termin, to spokojnie bym się wyrobił a tak to pewnie będzie już gdzieś w maju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie dasz rady. Ponieważ studenci na J1 mają specjalne godziny rozmów zwykle 13.00 i liczba przyjmowanych studentów jest ograniczona. Poza tym na 3 dni przed wizytą twoje papiery muszą być w ambasadzie. Poza tym paszport nie jest odsyłany pocztą tylko odbiera i składa je przedstawiciel firmy z którą jedziesz. Tak więc odpowiedz na twoje pytanie brzmi. - nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie dasz rady. Ponieważ studenci na J1 mają specjalne godziny rozmów zwykle 13.00 i liczba przyjmowanych studentów jest ograniczona. Poza tym na 3 dni przed wizytą twoje papiery muszą być w ambasadzie. Poza tym paszport nie jest odsyłany pocztą tylko odbiera i składa je przedstawiciel firmy z którą jedziesz. Tak więc odpowiedz na twoje pytanie brzmi. - nie

Jesli ambasada nie rozpoczela jeszcze rozpatrywania wnioskow o wizy J-1 to nic nie stoi na przeszkodzie, zeby pracownik biura zlozyl papiery wczesniej do ambasady. Wtedy taka rozmowa odbywa sie rano w tych samych godzinach co osoby starajace sie o B1/B2. Kwestia tylko dobrej woli biura z ktorym sie wyjezdza. Potem procedura pozostaje bez zmian, pracownik biura odbiera paszport z wiza i podpisanym DS'em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...