Skocz do zawartości

koniec studiów a wiza


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć jestem na 5 roku studiów dziennych i w czerwcu zamierzam się bronić. Jest jednak problem bo pod koniec czerwaca staram się w Krakowie o wizę...zastanawiam się co mam powiedzieć konsulowi czy,że się obroniłam czy lepiej,że bronie się dopiero we wrześniu?Ale wtedy nie miałabym żadnych papierków z dziekanatu. Zalezy mi bardzo na tej wizie! Jeśli ktoś jest w podobnej sytuacji lub mógłby mi coś poradzić to prosze piszcie!!! Gosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, Podczas rozmowy z konsulemw Krakowie musisz mieć ze sobą ideks. jest to warunek bezwględny którego nie można przeskoczyć. Możesz ewentualnie mieć zaświadzcenie z uczelni, że jestes studenką. Przydałaby Ci się informacja na papierze z uczelni ,że przekładasz pracę 9(esli masz możliwośc coś takiego załatwić).Nigdy nie przyznawaj sie konsulowi, ze chcesz się bronic w czerwcu.

zycze powodzenia. mam nadzieję ze się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

index musi byc i zaswiadczenie ze masz obrone na wrzesien. Legitymacji nie spawdzali jak bylam po turystyczna w Krakowie, ale index chciala zobaczyc zarowno pani w okienku jak i konsul. A moze sama zrob takie zaswiadczenie o przelozeniu obrony, to chyba nic trudnego :czarodziej: :smt061(niedobra dziewczynka....) ;) .

Watpie ze dostaniesz wize jesli powiesz ze jestes po obronie, tymbardziej ze zalezy Ci na wyjezdzie.

Z pozdr, Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy później...

Ja miałem podobny problem bo bronie sie w lutym(licencjat) a po wize stawalem w grudniu. Po pierwsze mialem tylko ligitymacje i zaświadczenie bo indeksu nie moglem wybrac bo mialem problemy. Pani dokładnie mnie wypytala kiedy mam obrone... i wize dostalem do 15 lutego .. w sumie tak jak koncze studia ... Na twoim miejscu załtwiłbym sobie papierek że bronie sie w wrzesniu, bo to z tego cowiem to nie problem bo z promotorem ustaklisz pozniej ze dostales wize i ci zmieni spowrotem termin bronienia tylko bedziessz musial znowu pisac podanie o zmine terminu bronienia sie. Tak wiec jak bedziesz mial to zaswiadczenie i ligitymacje powinno byc OK . Powodzenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

1) papierek o przelozeniu obrony mozesz sobie przerobic ze strony bylej mojej uczelni www.eka.pwr.wroc.pl w sekcji dokumenty

2) w tamtym roku ubiegalem sie drugi raz o j1 w krakowie w sytuacji jak Twoja, pokazywalem papir o przelozeniu obrony identycznie moj koles

3) jesli jedziesz po turystyczna to tez sa szanse, ja dosttalem pare dni temu takowa w krakowie, nie ucze sie juz, nie pracuje, nie mam dzialalnosci, nie mam za duzo kasy tylko to co przywiozlem z watu i sie udalo, widocznie szczescie

pozdrawim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...