Skocz do zawartości

Bed Bugs! Pluskwy!


adam1982

Rekomendowane odpowiedzi

siema, byłem na wakacjach w stanach - cztery miesiące.

mieszkałem w jakimś domku, w maju było spoko, ale gdzieś tak pod koniec czerwca zaczęły się pojawiać jakieś dziwne ugryzienia,

później na jakiś czas przestało

i jak wyjeżdżaliśmy to z kumplami odkryliśmy, że w ścianie mieszkają jakieś dziwne robaki, które okazały się być pluskwami i nas upierdalać czasami w nocy, nie było ich jakoś szaleńczo dużo, w każdym razie jak wróciliśmy to wypraliśmy ciuchy w których chodziliśmy, nowych w sumie nie, no i myśleliśmy, że się to dziadostwo za nami nie zwlecze do polski

a tu niespodzianka

dzisiaj na tapecie w moim pokoju spotkałem pluskwę! wróciłem ponad dwa tygodnie temu

czy jest jakiś sposób, żeby to cholerstwo się nie rozprzestrzeniło? czy jest możliwość, że była to tylko pojedyncza pluskwa? na wiki pisze, że one jaja składają jakoś w maju, czzerwcu i się wykluwają w miesiąc-dwa.

jak nie.. to co ja mam do diaska robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem parę dni temu Shark Tank na ABC i tam byłī dwie laski które mają jakiś rewolucyjny produkt na pluskwy, mówiły, że sprzedają już w Wal-Mart i gdzieś tam jeszcze, podobno działa świetnie. Nie pamiętam nazwy, jak Ci zalezy to sprawdź sobie pierwszy odcinek Shark Tank z tego sezonu i tam będziesz miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja koleżanka trafiła kiedyś w Trójmieście na mieszkanie (wynajmowała - choć krótko, wytrzymała dobę), w którym było pełno pluskiew. Spała tam tylko jedną noc, ale zdążyły ją strasznie pogryźć, dodatkowo chyba wystąpiła reakcja alergiczna, bo całe ręce miała w ugryzieniach, spuchnięte przez tydzień czy dwa. Oczywiście od razu zerwała umowę, całe mieszkanie musiała czyścić jakaś profesjonalna firma zajmująca się dezynsekcją (to chyba najpewniejszy sposóB), a ona już w innym mieszkaniu prała wszystkie rzeczy, które choć chwilę miała w tym lokalu - pluskwy potrafią przenieść się do innego miejsca w ubraniach, walizkach, pościeli itp.

Upewnij się, że faktycznie masz jakieś w domu, a jeśli tak to działaj, najlepiej chyba wezwać specjalistów.

Przy okazji, jest strona, na której można sprawdzić motele/hotele itp. pod kątek obecności pluskiew oraz takie miejsca zgłaszać:

http://bedbugregistry.com/

Może się przydać na przyszłość.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...