Skocz do zawartości

Pieniadze, Przelewy...


duberman1985

Rekomendowane odpowiedzi

Za nie dlugo wybieram sie na stale do stanow, mam pytanie wjaki sposob najlepiej zabrac swoj kapital (no bo chyba nie gotowka w portfelu).

Czy mozecie polecic jaki polski bank najbardziej sprawdza sie jesli chodzi o korzystanie z karty w bankomatach i na zakupach.

Czy warto zakladac konto walutowe, i jak przesylac pieniadze z polski i z powrotem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem cos takiego jak karta MasterCard w MoneyBookers (https://www.moneybookers.com/ads/mastercard/pl/) zastanawiam sie czy bedzie to dzialac w polaczeniu z polskim kontem walutowym w USD w tym momencie, gdzyby otworzyc tam konto w rowniez w USD przelewy byly by bezplatne (bez kosztow przewalutowania 2.49%).

Jestem laikiem w tych sprawach, pytam wiec, czy myslicie ze jest taka mozliwosc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrob sobie przelew Western Union w Polsce, tylko musisz podac imie i nazwisko, numer id-np paszport oraz adres osoby odbierajacej pieniadze w US. Chybaze masz juz cos zaklepanego dla siebie, wiec mozesz sam nadac i sam odebrac. A jak juz zalozysz sobie konto bankowe na miejscu, to wplacisz je sobie na wlasne konto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

western union to chyba najdrozsze rozwiazanie

bez wzgledu na wysokosc "kapitalu" przewalutuj go w polsce na usd

mozesz to zrobic dajac zlecnie wyplaty w usd

bardziej jednak oplacalna jest wyplata w pln ( jesli w takiej walucie masz konto)

tranzakcja w kantorze a potem wplata na specjalnie w tym celu utworzone konto

denominowane w usd

po kilku dniach dajesz zlecenie wyplaty juz w usd (mozesz konto zamknac lub po prostu zostawic na nim kilka dolarow)

koniecznie w formie czeku bankierskiego ( cashier's cheque/check)

bank powinien byc w miare duzy i o wzglednie dobrej reputacji (pko sa, citi/handlowy)

czek przewozisz w portfelu do stanow i tutaj w dowolnym banku zakladasz konto

poprzez depozyt tego czeku

"clearence" nie powinna zabrac dluzej niz tydzien :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zabierasz kase i lecisz na stałe i masz juz dolary to puszczasz swift do amerykańskiego banku i koniec....

Jak masz PLNy i chcesz kupowac w usa cos za dolary lub tez korzystac z karty walutowej to najlepsze jest rozwiązanie z którego ja korzystam.

Zakładasz konto złotówkowe i dolarowe w banku i do tego musisz miec karte dolarowa, jednego z banków podanego na stronie walutomat.pl - nie wszystkie mają darmowe przelewy międze rachunkami w tym samym banku

zakładasz sobie konto w walutomacie i przelewasz tam jedną walutę, wymieniasz w walutomacie na drugą z innym urzytkownikiem i wypłacasz na swoje konto - transakcja trwa szybciutko i po chwili masz np dolary kupione za złotówki.

Jak to działa??????

załóżmy, że mamy konto w tym samym banku gdzie przelewy wewnętrzne są za darmo ty jedziesz do usa i potrzebujesz 1000USD ja chce sprzedać 1000USD które dostałem od wujka, kurs średni to USD/PLN to 3,0000

Jak zrobimy transakcję z bankiem to bank ma spread załózmy 20 groszy miedzy kupnem i sprzedazą juz bez opłaty za przewalutowanie czyli kurs jest 2,90 / 3,10 wiec jak zrobisz transakcję z bankiem ty i ja to ty za 1000USD zapłacisz 3100PLN a ja za swoje USD dostane 2900PLN bank. najlepiej byłoby żebysmy sie sami wymienili po środku ale ty mi nie ufasz i ja tobie bo się nie znamy...

wiec ty przelewasz swoje PLN do walutomatu- pośrednika na ich konto w tym samym banku a ja USD na ich konto tez w tym samym banku-szybkie przelewy wewnetrzne. na ich stronie wrzucamy swoje ceny załózmy ze ty wrzucasz że swoje USD kupisz po kursie 3 a ja swoje dolary sprzedam tez po kursie 3 i robimy transakcje walutomat pobiera prowizje 0,2% czyli 6 PLn od Ciebie i ode mnie. Nastepnie ty klikasz zwrot środków na konto i za chwile na koncie dolarowym powinienes mieć 1000usd - te 6 pln prowizji..a ja moge sobie wycofać od nich 3000PLn - 6 pln prowizji.

Zaleta tego jest to że jest w miare spora płynność około pół miliona dolarów wymienionych dziennie u nich, niski spread między ofertami uzytkowników - zobacz na stronie w dzień jak jest i wymienasz po kursie bliskim środka , żaden kantor Ci takiego nie da i wymienasz kiedy chcesz nawet w niedzielę i sobotę 24h. Ja mam karte dolarowa i konto w WBK podpiete do złotówkowego, płaciłem nią wszedzie w USA bo jest ona wypukła. cash z bankomatu wyciagałem ale niestety w tych w których ja sprawdzałem była prowizja przynajmniej w stanie Nowy York 3 USD no ale to możesz wyciągnąc maksymalnie chyba 800USD i ta prowizja Cie juz tak nie boli.

Dodam że nie mam nic wspólnego z ta firmą jeżeli chodzi o jakąs biznesowa współprace, nie reklamuje ich - wymieniam u nich po prostu od 2 lat waluty i ten sposób i jest on znacznie tańszy niż kantor lub przewalutowania w banku. Podpowiadam po prostu Ci i innym użytkownikom forum tanie i sprytne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ja uzywam od jakiegos czasu Grosik-vfx kasa jest w ten sam dzien i stala oplata 80 zlotych. Co najwazniejsze to nie ma kosztow dodatkowych.

Nie trzeba miec konta w Polsce -wystarczy im wplacic gotowke na konto w polsce i podac dane konta w US. Kurs maja lepszy niz w banku (co mnie zdziwilo).

P.S bardzo mile panie tam pracuja :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...