Skocz do zawartości

Wakacje 2013


Gość Violonczela

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. też mi sie to marzy. chciałam jechac na camp america ale przeliczając wkład na początek oraz to co tam zarobię to wolę od razu pojechac własnie nam miesiąc góra dwa i pozwiedzać. ;)niestety nigdy tam nie byłam, nie mam nikogo znajomego żeby go 'odwiedzic'. jedynie mam liste miejsc, które chciałabym zoabczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja się wybieram w tym samym terminie na miesiąc do USA. Planuję zwiedzić Nowy Jork (około 5-6 dni), Miami (tydzień), Bahamy (ze 3 dni) i Chicago(resztę czasu) - nie ustaliłem jeszcze kolejności i nie wiem, czy będzie to lipiec, czy sierpień. Wszelkie dokładne plany, rezerwacje itp. będę ustalał około kwietnia, jak dowiem się jak mi przydzielili urlop w pracy :P

Z ciekawszych rzeczy, które chcę zaliczyć to Kingda Ka w New Jersey (najwyższy rollercoaster na świecie), nurkowanie na rafie lub z rekinami na Bahamach i jak się uda i budżetu wystarczy to wycieczkę samochodową Miami<->Chicago (przez Atlantę, Indianapolis). No i oczywiście nocami ostro poimprezować w Miami Beach xD

Być może będę leciał z ojcem, który już był w Stanach i mógłby nas trochę zaaklimatyzować na miejscu. Na resztę wyjazdu zostałby w Chicago u rodziny. Mam też siostrę w USA i jeżeli tylko udałoby się z nią zgrać (mieszka w Nowym Meksyku) to dołączyłaby do mnie na cały wyjazd.

Jestem otwarty na wszelkie propozycje i modyfikacje wycieczki. Sam nie wiem, czy mi budżet wytrzyma wszystkie zaplanowane atrakcje, więc są możliwe jeszcze spore zmiany. Planuję i zbieram kasę na ten wyjazd już z pół roku, jestem na maxa nakręcony i na pewno (jeśli tylko nic z urlopem nie wyskoczy) będę leciał w takiej lub innej formie.

Wspólny wyjazd to fajna sprawa - zawsze raźniej i automatycznie mniejsze koszty. Napisz jakie są Twoje oczekiwania, co chcesz zwiedzić, co cię interesuje itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Hej!

Ja też bardzo chciałabym lecieć do USA w te wakacje, na góra miesiąc czasu. Im więcej miejsc w tym czasie zwiedzę, tym lepiej. May_cry, u Ciebie zapowiada się niezła wycieczka:) Ja byłam w Stanach 2 razy (raz wypożyczyliśmy z rodzinką samochód i przejechaliśmy USA ze wschodu na zachód w niecałe 3 tygodnie, a w ubiegłym roku byłam na tydzień w NYC) ale podobało mi się tak bardzo, że planuję lecieć tam znowu i zwiedzić kolejne miejsca (nawet te, w których już byłam chętnie zobaczę raz jeszcze:) Kasę zbieram od jakiegoś czasu i podróż staje się coraz bardziej realna, jedynym problemem jest to, że jestem w tym marzeniu sama. Więc piszcie jak tam idą Wasze przygotowania, a może połączymy siły i wyruszymy na podbój USA wspólnie:)

Natalia (lat 22)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja też myślę o wyjeździe, jakoś w lipcu lub sierpniu, ale na 2-3 miesiące. Tylko najchętniej prawie na stałe w jednym miejscu + od czasu do czasu wypady na zwiedzanie. Planuję próbować wkręcić się gdzieś na własną rękę na praktyki, o ile to w ogóle możliwe... Jeszcze nie mam żadnych konkretnych planów co do miejsca pobytu i zwiedzania. W towarzystwie w podobnym wieku (mam 23 lata) byłoby raźniej i mieszkać i zwiedzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hej, ja planuje w sierpniu wylot na kilka miesiecy, bylem w USA 2 razy na wschodnim wybrzezu, tym razem planuje zacząć od Nowego Orleanu , potem Kalifornia. Nie bedzie to wyjazd intensywny, w kazdym miejscu bede minimum po kilka tygodni. Lece na 100% niezaleznie czy uda mi sie znaleźć towarzysza podrozy czy nie. Mam doswiadczenie w wyjazdach na wlasna reke, w pojedynke (ameryka płd) Moje gg- 1993663

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobra dowiedziałem się nieco więcej. Urlop jak na razie mam od 29.30 do 20.07. Na 90% raczej nie ulegnie to zmianie.

Plan wyjazdu musiałem nieco zubożyć i na dzień dzisiejszy wygląda tak:

+ tydzień w Nowym Jorku,

+ tydzień (ewentualnie 2 dni więcej) w Miami (wynajęcie samochodu na cały czas pobytu w Miami) z jednodniową wycieczką na Key West,

+ 3 dni (2 noclegi) na Bahamach (Grand Bahama albo Bimini).

Bilety lotnicze, samochód itp. wynajmuję raczej na Expedii, a noclegi w miarę możliwości na AirBNB. Wciąż jestem otwarty na wszelkie propozycje i jestem w stanie zmodyfikować ten plan w zamian za jakiś miłych towarzyszy :)

Więcej informacji, szczególnie co do 100% potwierdzenia daty urlopu, powinno się pojawić do końca marca. Chętni pisać tutaj, a bardziej zdecydowanych i tych co mają bardziej szczegółowe plany odsyłam na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...