Jump to content

Recommended Posts

Cześć! Mam pytanie: pojutrze jadę do ambasady, chcę polecieć do kuzyna do N.Y. Nie mam zaproszenia tylko list przysłany od niego. Czy można coś takiego pokazać w ambasadzie? Czy trzeba mieć oficjalne zaproszenia wydane przez notariusza? i jeszce jedno pytanko, czy konsul jest w stanie sprawdzić kiedy mój kuzyn był ostatnio w Polsce? I czy pytają o dokładną datę, bo ja wiem tylko, że był 4 lata temu ale dokładnej daty nie znam.

Link to comment
Share on other sites

Często jest tak, że osoby posiadające zaproszenie, nie były o nie pytane. Czasami jednak bywa tez odwrotnie i w takim przypadku może pomoc ci ten list, wiec lepiej go zabrac. Nikt nie wie, o co zapyta lub poprosi konsul. Pamietaj, aby nie mówić nie pytany i pokazywac odpowiednie dokumenty na prosbe konsula. Zabierz tez dobry nastrój- pomaga.

Powodzenia

Link to comment
Share on other sites

ten list wez ze soba. jak ja sie ubiegalem o moja pierwsza wize 4 lata temu, to mialem "affidavit of support", ale moja kolezanka (wowczas z klasy) ktora sie ubiegala dzien wczesniej, miala tylko list od rodziny - i to zupelnie wystarczylo :-)

zreszta tak samo mi kiedys napisali w mailu z departamentu stanu - ze moze byc tylko list.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...