Skocz do zawartości

Income Tax


Lnino

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy posiadajac konto w banku i wplacajac do niego czeki i gotowke, bede sie musial potem z wszystkiego rozliczac w IRS? Dodam ze jestem na wizie studenckiej, niedawno do mojego konta dopisala sie zona ktora posiada Green Card. W zeszlym roku rozliczalismy sie wspolnie z malej kwoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Income tax placi sie jak sama nazwa wskazuje od "income"

Czyli w tej konkretnej sytuacji roczny procent od oszczednosci na koncie jest liczony jako "income"

nie zas operacje na koncie typu wybieranie/wplacanie pieniedzy.

Do tego celu bank wystawia druk do IRS 1099 lub 1098.

Rozliczyc sie natomiast musicie od innych zarobkow (czeki gotowka) wplacana na konto jesli jest to zarobek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to czy my, wplacajac pieniadze na konto bedziemy sie musieli z nich rozliczac w calosci. Przykladowo, co miesiac wplacam $3000 na konto, a potem pod koniec roku rozliczeniowego rozliczam sie z minimalnej kwoty. Czy w tym momencie IRS "widzi" to ze ja wplacam regularnie pieniadze, a rozliczamy sie z innej, mniejszej kwoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozliczacie się na podstawie dokumentów wysłanych do IRS od pracodawcy (W-4 czy jak to tam). Co się dzieje na waszym koncie bankowym to oddzielna sprawa i wydaje mi się, że dopóki nie będzie to nic podejrzanego to IRS nic o tym nie wie. Regularne wpłaty $3k "z nikąd" mogą się wydawać podejrzane ale jak bym miał zgadywać to są to za małe kwoty żeby IRS się interesował...

BTW, jak to jest z podatkiem od darowizny? Płaci go darczyńca czy odbiorca? Jeśli dajmy na to mamy w Polsce kogoś kto chce nas utrzymywać w USA i przelewa co miesiąc $5000, to teoretycznie powinien od tego być podatek ale powinien on być płacony w Polsce czy w USA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozliczacie się na podstawie dokumentów wysłanych do IRS od pracodawcy (W-4 czy jak to tam).

Wlasnie nie, moja zona jest self-employed wiec ona sobie wplaca czeki cashowe na swoje oddzielne konto. Drugie konto jest moje, i tylko ja z niego korzystam pomimo ze figuruje ono jako nasze wspolne, malzenskie konto (zrobilismy tak wiedzac ze tak bedzie latwiej podczas mojego interview o gc w przyszlosci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ja sie zle wyrazilem. Moj pracodawca daje mi cash albo czeki. Ja wplacam zwykle je na swoje konto. Nie mam SS, nie mam pozwolenia na prace. Rozliczamy sie wspolnie z moja zona dopiero od roku. Ona ma swoje konto na ktore wplaca swoje czeki. Ona jest self employed. Ja mam swoje konto na ktore wplacam swoj cash i swoje czeki. Zeby pozniej latwiej bylo z uzyskaniem moich papierow zona dopisala sie do mojego konta. Chcemy rozliczac sie z jak najmniejszych mozliwych kwot, wiec pytam czy ja wplacajac pieniadze na swoje konto, nie sa to zadne biznesowe czeki, oficjalnie nie pracujac, czy bedziemy musieli sie rozliczac rowniez z tego co ja wplacalem na konto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ja sie zle wyrazilem. Moj pracodawca daje mi cash albo czeki.

Wyraziles sie wystarczajaca jasno. Jezeli wplacasz gotowke to IRS moe zapytac skad ja masz ale nie musi. Co do czekow to zapytaj swojego pracodawce czy na koniec roku wystawi ci formularz 1099. Jezeli tak to z tej kwoty musisz sie rozliczyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...