Jump to content

Wiza G2 A Długoś Pobytu


nitokryda

Recommended Posts

Witam,

Dostałam się na staż w USA mam wizę turystyczną, ale czekam teraz na wydanie wizy G2 tylko nie wiem na ile zostanie ona wydana, praktyka ma trwać ponad miesiąc jednak chciałabym wyjechać do USA ok 2 miesięcy przed rozpoczęciem praktyki, stąd moje pytanie na jakiej wizie wjechac do USA, na turystycznej czy na G2? podobno przy wizie G2 nie wbijają długości pobytu.

Link to comment
Share on other sites

Cześć,

Mam podobną sytuację. Dostałam już wizę G2, jest opatrzona adnotacją TDY, co oznacza że Twoja działalność w tym przypadku w organizacji międzynarodowej jest krótsza niż 90 dni. Na pewno Twoja też będzie miała taką adnotację skoro staż nie będzie trwał dłużej niż trzy miesiące. Możesz więc przebywać na tej wizie do 3 miesięcy. Mój staż będzie trwał miesiąc, ale chciałabym zostać kolejny miesiąc na wakacje. Zastanawiam się właśnie, na ile przyzna pobyt urzędnik na lotnisku, czy wklepie te 3 miesiące czy uwzględni tylko okres stażu. W okienku informacyjnym Ambasady poinformowano mnie, żeby powiedzieć że chcę zostać jeszcze na wakacje. Nigdy jednak nie wiadomo jak na to zareagują.. Szczególnie, że w zeszłym roku byłam na 3miesięcznych wakacjach w USA, ale po zakończeniu stażu chciałabmy posiedzieć trochę ze znajomymi i odpocząć.

Gdybyś chciała wjechać na wizie turystycznej, musiałabyś wyjechać z USA i ponownie przekroczyć granicę na wizie G2.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Hej,

jest to jedyny wątek jaki znalazłam odnośnie praktyk/stażu i wizy G2, jestem zainteresowana ponieważ w styczniu sama jadę na takie praktyki. Wnioskując po dacie, Wy pewnie już odbyłyście staż, w jakiej placówce, jeśli mogę wiedzieć? Jest bardzo mało informacji odnośnie takich wyjazdów, dlatego byłabym mega wdzięczna za jakiekolwiek informację i ogólne wrażenie osób, które odbyły taką praktykę/staż.

Dzięki, pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...