Skocz do zawartości

Czekolada itp.-czy można wwozić na teren USA?


Hania

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega prosi mnie zeby przywiezc mu z Polski czekolade, gumy do zucia i jakies przyprawy, w zw.z tym mam pytanie-czy wwozenie na teren USA tego typu jedzenia jest legalne, czy moga byc jakies problemy w postaci np. kary pienieznej ? Czy jesli mozna wwozic to czy trzeba w samolocie na deklaracji gdzies to zaznaczyc? W zeszlym roku nie przewozilam jedzenia z Polski,wiec sie w ogole nie orientuje w tym temacie. Z gory dzieki za odp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z własnego doświadczenia - w deklaracji lepiej nie pisac,że przewozi się jakaś żywność, a potem zależy juz od danego lotniska - tam moga ci przeszukac bagaż - nie ma kary pieniężnej tylko ci całe jedzenie skonfiskuja. Mnie nie przeszukiwali - na odprawie panie sie zapytała 2 razy czy przwożę jakąś zywnosc ja na to, oczywiscie, ze nie.

A udało mi sie przewiesc mnóstwo zupek proszku, przypraw, 2 litry wódki, mieszanke krakowska - chyba z kilogram i kasztanki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za BZDUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!

!!!!!!!! w takim razie codziennie 3/4 samolotu LOTu i innych powinni cofac...  :D  :D  :lol:  :lol:  :lol:

spokojnie nie denerwuj sie tak. to nie bylo calkiem na powaznie, tylko troche dla rozluznienia sytuacji. :) wyluzuj troche :wink: :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co za BZDUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!

!!!!!!!! w takim razie codziennie 3/4 samolotu LOTu i innych powinni cofac...  :D  :D  :lol:  :lol:  :lol:

spokojnie nie denerwuj sie tak. to nie bylo calkiem na powaznie, tylko troche dla rozluznienia sytuacji. :) wyluzuj troche :wink: :D

hehe nie chodzi o mnie - tylko po zobaczeniu tej wypowiedzi ja juz mialem przed oczami mine wioli :boje: rodem z filmu/obrazu "krzyk" po tym jak wlaczyla komputer i weszla na forum :zdziwko: :PPPP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...