Jump to content

Esta Pytanie


Recommended Posts

Witam serdecznie,

dłuzszy czas temu pytałem juz na forum o VWP.. teraz mam kolejne pytanie odnośnie rejestracji w ESTA dla obywateli krajów którzy objęci sa ruchem "bezwizowym".

Czy przy rejestracji konieczne jest posiadanie karty kredytowej, czy płatności temu towarzyszące można uregulować za pomocą np. ekarty mBanku (karta do płacenia w internecie), albo karty do rachunku walutowego w USD (np w WBK)?

Zdaje sobie sprawe że przed lotem do USA dobrym pomysłem jest zaopatrzenie sie w kartę kredytowa, jednak nigdy nie lubiłem tego typu rozwiązań, wiec o ile sie da, wolałbym uniknąć wyrabiania tego zupełnie mi zbędnego w Polsce plastiku ;)

Mam jeszcze pytanie: jakbym w przyszłosci chciał lecieć np na program Work&Travel na polskim paszporcie, to w systemach USA

np. Jan Kowalski - francuz to ta sama osoba co Jan Kowalski - polak?

A może nie powinno sie latać raz na jednym, raz na drugim paszporcie?

i tak OT: może ktoś jesienią wybiera się do USA na krótki wypad turystyczny?

Link to comment
Share on other sites

Platnosc za rejestracje w ESTA jest mozliwa tylko karta kredytowa. Karta kredytowa jest przydatna w kazdej podrozy, zwroc uwage, ze w USA wiele hoteli pobiera kaucje i akceptuje wylacznie karty kredytowe, przynajmniej tak bylo w naszym przypadku, hotel pobral kaucje w wysokosci 150 USD za noc i nie mozna bylo tego zalatwic normalna karta do konta.

Link to comment
Share on other sites

heh, rozumiem..

no cóż.. najwyżej na ten jeden rok sobie kartę wyrobię ;) choć myślałem że może karta walutowa WBK przejdzie (ponoć w stanach można jej używać jak kredytowej?).

Co do noclegów myślałem o hostelach bardziej - nie zależy mi na wygodach, ważne by było gdzie głowę położyć.. :)

Link to comment
Share on other sites

My korzystaliśmy w USA z karty walutowej z BZ WBK i bez problemu można jej używać w hotelach, motelach itp., przy wynajmie samochodu (ale uwaga - blokują większą kwotę niż kwota wynajmu, więc lepiej mieć zapas, bo nam odblokowali jakiś miesiąc po powrocie) i na zakupach jak kredytowej. Problem był jedynie na niektórych stacjach benzynowych, czasem nie chciało jej przyjąć, ale wtedy po prostu płaciliśmy gotówką. Ogólnie polecam - sprawdziła się też przy kupowaniu biletów, wejściówek itp. online:)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...