Skocz do zawartości

Zmiana Statusu Na Studencki W Trakcie Trwania Programu Au Pair


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcialabym opisac moja sytuacje i poprosic o porade odnosnie jej najlepszego rozwiazania.

A wiec jestem au pair od ponad roku (dokladnie rok i trzy miesiace). Po pierwszym roku zmienilam rodzine niestety nieszczesliwie i dlatego tez zdecydowalam sie na zmiane. W miedzyczasie poznalam wspaniala rodzine, z ktora planuje zostac. Niestety ze wzgledu na niewielka ilosc godzin i pracy, jaka oni bede ode mnie potrzebowac woleliby pozostac niezalezni od jakiejkolwiek agencji. W zwiazku z tym pomyslelismy, ze moglabym zerwac kontrakt z agencja i zmienic status na studencki. Znalazlam juz szkole, w ktorej na razie wzielabym kurs jezykowy. Mam tez sponsora.

Moje pytania i obawy sa jednak nastepujace:

Czy fakt, ze staram sie o zmiane statusu (i tym samym zamierzam zerwac kontrakt z agencja) w trakcie trwania programu au pair nie bedzie kwestia dla urzedu imigracyjnego?

Czy nie powinnam poczekac do konca programu i wygasniecia mojej obecnej wizy (styczen 2014) i wtedy starac sie o zmiane statusu?

Bardzo zalezaloby mi na zmianie jak najszybciej i zostaniu z nowa rodzina, jednak jesli wiaze sie z tym wieksze ryzyko odmowy, zdecydowalabym sie wtedy na kontynuacje programu.

Z gory serdecznie dziekuje za odpowiedz i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem swiadoma tego, ze byloby to nielegalnie, ale wygladaloby to tak, ze po prostu mieszkalabym z rodzina, pomagala troche w obowiazkach domowych i zajmowala sie bobasem, kiedy jego mama musi wyjsc z domu zalatwic rozne sprawy. Zreszta znam kilka dziewczyn, ktore tez tak zrobily po skonczeniu programu.

Najbardziej zalezy mi na tym, zeby wszystko bylo w porzadku przy zmianie statusu i zeby urzad sie do niczego nie doczepil.

Czyli lepiej poczekac do skonczenia programu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...