Skocz do zawartości

Idp + Polskie Prawo Jazdy Kat.b, A Jazda Vanem 12 Osobowym W Usa


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam pytanie dla osób może, które orientują się w temacie, albo same miały z tym do czynienia.

Chcę w USA w 2014 roku wypożyczyć vana 12 osobowego. W Polsce do prowadzenia takiego auta potrzebne jest D1. W USA to prowadzenia takiego auta wystarczy standardowe prawo jazdy kategorii "D"(prawda?).

Teraz pytanie czy mając polskie prawo jazdy kat. B + międzynarodowe prawo jazdy mogę wypożyczyć i jeździć w USA 12 osobowym vanem?

Dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeważnie:

A Class D vehicle is defined as any vehicle, or any combination of vehicles, with a gross vehicle weight rating of 26,000 pounds or less, as long as:

  1. The vehicle is not used for the purpose of transporting hazardous materials which are required by law to be placarded.
  2. The vehicle is not used to transport more than fifteen passengers including the driver, or
  3. The vehicle is not a school bus used to transport children to and from school for compensation.

Nasze B to tu D.

Moja opinia w tym temacie ;):

http://www.buzzfeed.com/whitneyjefferson/the-trouble-with-u-haul-trucks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;) dzięki wielkie. Bardziej mi chodziło czy standardowe prawo jazdy w Polsce, które pozwala prowadzić auta do max 9 pasażerów(z kierowcą) na takiej samej zasadzie działa też w USA(czyli mogę prowadzić auta do 9 pasażerów z kierowcą) czy działa tak jak standardowe "D" prawo jazdy w USA(czyli które pozwala na prowadzenie auta do 15 pasażerów z kierowcą).

Na przykładzie USA i Kanady.

W USA na D można prowadzić vany (do 15 osóB) ale np przejeżdżając granicę do Kanady (np. Toronto) na prowadzenie Vana w Kanadzie potrzebne jest prawo jazdy F(odpowiednik commercial w USA).

Cytat:

"Just spoke to Transport Dept of Ontario and they confirmed we cannot drive 12/15 seater van with a basic license from US since it requires Class-F type which is equivalent to Commercial type here in US."

http://www.tripadvisor.ca/ShowTopic-g155019-i55-k6000630-Travel_to_Toronto_with_12_or_15_seater_VAN_from_USA-Toronto_Ontario.html

Czy na takiej samej zasadzie będzie z polskim standardowym prawem jazdy? Czyli pomimo, że w Polsce bym nie mógł prowadzić takiego auta, to w USA będę mógł bo standardowe tutejsze(odpowiednik polskiego) pozwala na prowadzenie takiego auta?

Mam nadzieję, że dość przejrzyście to wytłumaczyłem ;)

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie jadę do Kanady tylko tutaj chciałem to pokazać jako przykład. Że prawo jazdy, które miała inny zakres działalności w kraju wydania, nie ma takiego samego w innym kraju. Dlatego też ciekawiło mnie czy podobna analogia będzie w przypadku Polski i USA.Dostałem odpowiedź od DMV z NYS

"As long as the Van is not over 26,000 lbs your international permit and Polish license is valid to drive it."

Jakby ktoś miał inne doświadczenia albo interpretację bdę wdzięczny za informację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanada dla USA i USA dla Kanady to nie to samo co Polska dla USA. Tak jak mówiłem, Polskie B jest tu traktowane jak D.

Nie mieszajcie chlopakowi, litery na prawie jazdy B, D, C nie mają zadnego znaczenia. Ponadto kazdy stan ma rozne oznaczenia, w jednym stanie prawko class C jest odpowiednikiem polskiego B, w innym stanie moze to byc np. D.

Tak jak Ci odpisali z DMV mozesz jezdzic kazdym autem do 26000 lbs, czyli nawet ciezarowka jesli nie przekracza tej wagi, liczba osob nie ma znaczenia, bez problemu mozesz przewozic 12-15 osob

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...