Skocz do zawartości

Telefon komorkowy w US


Kuba_Lbn

Rekomendowane odpowiedzi

posiadam telefon kom (3zakresowy, Era) z uruchomionuym roamingiem. i zastanawia mnie czy oplaca sie go zabrac do stanow. czy jesli kupie w stanach karte telefoniczna[taka z ktorej zwykle wszyscy dzwonia do pl; ) ] i potraktuje swoja komke jako aparat(tzn wykrece numer operatora podany na karcie, i numer do pl) to bede placil za polaczenia w roamingu czy kosztami zostanie obciazone moje konto z zakupionej karty?

jesli ktos ma pewnosc czy to zadziala(albo nie: | ) prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozna wiedziec p[o co te kombinacje z tel . z polski ?Z karty i tel. kom do Polski z USA sie nie oplaca!!!!!!!!!!!!!!!!!!W ubieglym roku dzwonilem z tel .kom. na karte w T-mobile mimo tego ,ze korzystalem z karty telefonicznej gdzie z stacjonarnego bym przegadal 4-5 h(karta za 5$) to jeszcze wpierd..... 20$ z konta ktore mialem .Rozmowa sie skonczyla po 30-35 min co mnie kosztowalo 25$.Dodam ,ze dzwonilem do Polski na tel .stacjonarny.

ps:z abonametu za 45$ miesiecznie dzwonilem do Polski za 0.04$ /min.Jesli ktos ma mozliwosc tel na abonament -to polecam A&T (przy podpisywaniu umowy wymagaja amerykanskiego prawka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozna wiedziec p[o co te kombinacje z tel . z polski ?Z karty i tel. kom do Polski z USA sie nie oplaca!!!!!!!!!!!!!!!!!!W ubieglym roku dzwonilem z tel .kom. na karte w T-mobile mimo tego ,ze korzystalem z karty telefonicznej gdzie z stacjonarnego bym przegadal 4-5 h(karta za 5$) to jeszcze wpierd..... 20$ z konta ktore mialem .Rozmowa sie skonczyla po 30-35 min co mnie kosztowalo 25$.Dodam ,ze dzwonilem do Polski na tel .stacjonarny.

rozmowy lokalne z polskiej komorki sa normalnie platne w usa - pomimo ze sie dzwoni na ta tania-$5-karte do rozmow miedzynarodowych. nawet te darmowe 1-800 sa platne wg normalnej stawki... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z Polskiej????A jak masz zamiar doladowywac konto np: popa, tak tak itp w USA????Nie znam nikogo z moich znajomych co by dzwonili z polskiej karty.

(to ma jakis sens dzwonienie z polskiej karty?????ps :jak bedziesz dzwonil z polskiej karty nawet jesli bedziesz korzystal z tych "tanich kart za np:5$ to ktos Ci musi policzyc za min .Kto? polski operator .Polska -USA to bodajrze 12.5PLN/min)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak z Polskiej????A jak masz zamiar doladowywac konto np: popa, tak tak itp w USA????Nie znam nikogo z moich znajomych co by dzwonili z polskiej karty.

(to ma jakis sens dzwonienie z polskiej karty?????ps :jak bedziesz dzwonil z polskiej karty nawet jesli bedziesz korzystal z tych "tanich kart za np:5$ to ktos Ci musi policzyc za min .Kto? polski operator .Polska -USA to bodajrze 12.5PLN/min)

sorry nie zalapalem - zrozumialem to, ze korzystales z telefonu na (polska) karte, bedac w roamingu w t-mobile ;-) dopiero teraz sobie uzmyslowilem ze to byla amerykanska karta ;-)

jak doladowywac? - np karta kredytowa przez neta albo poprosic kogos w polsce zeby kupil i doladowal... (dzwoni sie pod odpowiedni numer i sie komus doladowuje...)

a co do osob jadacych z polskim pre-paidem - gdyby nie to skasowanie watkow przez hackerow, to bys sie zdziwil ile osob z tego forum jezdzi do usa z polskim prepaidem...

a co do ceny gdyby sie dzwonilo z polskiego prepaida z uzyciem $5-karty --> cena by byla nizsza niz mowisz (choc nie wiem ile licza w polskich prepaidach za lokalna w usa). polaczenie nie byloby przekierowywane przez polske - uzywasz po prostu ich zmerykanskiej sieci i robisz normalna rozmowe lokalna dzwoniac do operatora tej karty (rozmowa nie opuszcza usa) - dopiero ta "karta" przekaze ta rozmowe dalej do polski - wiec nie wykonujesz "podwojnego" poaczenia usa-polska-usa-polska ;-)

nie wiem jaka jest cena w polskich prepaidach na lokalne w usa, ale u mnie w abonamentowej idei jest tak zazwyczaj kolo $1 za minute rozmowy lokalnej... :? :shock: zdzierstwo na maxa.... "...powinni tego zabronic!" ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ja juz widze, z e najlepsza siec w USA na wschodnim wybzezu to Cingular(AT&T). Pytalem sie Jankesow i rowniez uwazaja, ze to najlepsza siec. A dlaczego? Ma zasieg tam gdzie nie maja inne sieci. U mnie na wiosce jest wlasnie tylko ta siec, a T-Mobile i inne lapia dopiero w miesicie. NIestety moj POP w IDEI chyba nie dziala z At&T bo wyskakuje blad ze nie mozna wybrac tej sieci.. byc moze nie maja podpisanej umowy.

Telefon jesli mozna oczywiscie warto zabrac, a wczesniej podladowac swoje konto. WYslanie smsa kiedy nie mazadnego innego konbtaktu ze swiatem to cos naprawde nieocenionego... zwlaszca gdzies na za[beeep]u gdzie aswalt na npoc zwijaja.

W idei sms kosztuje 2 zlote. Hmm.. znowu sie balem zostawic telefon wlaczony w samolocie. Zawsze chcialem zobaczyc jak ginie sygnal podczas wznoszenia sie samolotu... ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz widze, z e najlepsza siec w USA na wschodnim wybzezu to Cingular(AT&T). Pytalem sie Jankesow i rowniez uwazaja, ze to najlepsza siec. A dlaczego? Ma zasieg tam gdzie nie maja inne sieci. U mnie na wiosce jest wlasnie tylko ta siec, a T-Mobile i inne lapia dopiero w miesicie. NIestety moj POP w IDEI chyba nie dziala z At&T bo wyskakuje blad ze nie mozna wybrac tej sieci.. byc moze nie maja podpisanej umowy.  

Telefon jesli mozna oczywiscie warto zabrac, a wczesniej podladowac swoje konto. WYslanie smsa kiedy nie mazadnego innego konbtaktu ze swiatem to cos naprawde nieocenionego... zwlaszca gdzies na za[beeep]u gdzie aswalt na npoc zwijaja.

W idei sms kosztuje 2 zlote. Hmm.. znowu sie balem zostawic telefon wlaczony w samolocie. Zawsze chcialem zobaczyc jak ginie sygnal podczas wznoszenia sie samolotu... ;/

idea ma kontrakt z cingular/at&t - wlasnie z nich korzystalem w zeszle wakacje... tak samo korzystalem z cingulara 4 lata temu podczas pierwszego wyjazdu do usa.

a co do tracenia sygnalu - to dosc szybko to idzie ;-) a i telefon moze sie baaardzo szybko rozladowac - wiec moglbys doleciec z pusta bateria. - tak jak ostatnio podslyszalem w samolocie rozmowe na ten temat kireownika lotu z wlkp ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i ja sie wypowiem ale na temat Pop-a. Jadac do usa nie chcialem brac abonamentu zeby nie przezyc szoku po powrocie wiec wzialem ze soba 2 karty POP. na jednej prawie 200 zl a na drugiej kolo 30plnow. Bylem pewnien ze bede mogl kontaktowac sie z rodzinka w Polsce a tu ZONK. owszem telefon loguje sie do sieci (nawet dwoch), sms-y moge wysylac i nawet dochodza w pare chwil, ale niz poza tym. Nie dotarl do mnie zaden sms od rodzinki, nie da sie zadzwonic - slysze - "jest poza zasiegiem".... Tak wiec jedyne szczescie w tym, wszystkim to to ze nie strace tych 200plnow i bede mogl je wykorzystac po powrocie. a te 30 zl... hmmm jakos przezyje taka strate :D

ps na szczescie istnieje cos takiego jak Internet i to jak na ta chwile jest moj jedyny srodek komunikacji z rodzinka i znajomymi... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...