Skocz do zawartości

Work&travel - 1 W Życiu Wyjazd Dla Studenta Obecnie V Roku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem studentem V roku .Na przełomie lipca/sierpnia 2014 teoretycznie i praktycznie mógłym się bronic. Chciałbym wyjechać do USA na wakacje(lipiec-sierpień-wrzesień). Czy to jest w przypadku możliwe ?

Plan jest taki : ogarnieice W&T,zalcizenie sesji letniej i zimowej , uzyskanie absolatorium , napiasnie egz.magisterskiego(jesli dziekna sie zgodzi).

Potem wyjazd do USA. Po pworoce zaraz obrona.

Czy to jest do zrobienia w sensie, ze przeszkody formalne i prawne beda za mna stały ?

Wyjazd traktuje przedewszystkim dla jezyka.Po to zeby płynniej mowic.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodze. Mi to akurat by mega pasowalo. Tylko popierwsze dziekna czy się zgodzi ( bo mam takiego lekko zacofanego ). Bo znajac zycie wyjedzie z tekstem albo Pan studiuje albo podruzuje. Normalnie oborny zaczynaja sie pod koniec lipca na moim wydziale a ja musialbym w w polowie maja(mysle o CCUSA i ta wyjazd jest mozliwy od 25 Maja nawet).

A 2 sprawa czy konsul sie nie przywali ze skonczylem studia i pojawia sie problemy formalno-prawne .Bo juz teoretycznie studentem nie jestem (jak sie obronie przed potecjalnym wyjazdem) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biuro wystawi ci ładny papierek że jedziesz do usa, ja sam takie wystawiam i nawet uczelnie medyczne to akcpetują, pokzujesz dziekanow coś że jedziesz do usa to raczej się ucieszy a nie wkurzy, w momencie wizyty w kosulacie masz legitke i indeks więc jak ma się przywalić

co do datt 25 maja to można już jechać, ALE jak uczelnie nie wystawi ci zaświadczenia że 25 kończysz zajęcie to lipa - liczy się papier z uczelni i data na nim, jak np zajęcia u ciebie kończą się 10 czerwca oficjalnie, to musisz przyspieszyć sesje tak abyt dziekanat podbił ci papier że kończą się dla ciebie np własnie 25 maja, bez tego nie wyjedziesz wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przekladalem obrone, zeby wyjechac do USA. Konsulowi musialem polazac karteczke z dziekanatu o przelozeniu obrony.

Ale przecież obrona to tak naprawdę kwestia indywidualna kiedy się bronisz. Masz na to roku od momentu uzyskania aboslatorium/zdania egzaminu magisterskiego.

Ale ty już wziołeś sobie tak na zaś ten papierek , że przekładasz termin oborny z podpisem dziekana , czy ambsadaor kazał Ci dosłać/ przynieść jeszcze dodatkowo ?

biuro wystawi ci ładny papierek że jedziesz do usa, ja sam takie wystawiam i nawet uczelnie medyczne to akcpetują, pokzujesz dziekanow coś że jedziesz do usa to raczej się ucieszy a nie wkurzy, w momencie wizyty w kosulacie masz legitke i indeks więc jak ma się przywalić

co do datt 25 maja to można już jechać, ALE jak uczelnie nie wystawi ci zaświadczenia że 25 kończysz zajęcie to lipa - liczy się papier z uczelni i data na nim, jak np zajęcia u ciebie kończą się 10 czerwca oficjalnie, to musisz przyspieszyć sesje tak abyt dziekanat podbił ci papier że kończą się dla ciebie np własnie 25 maja, bez tego nie wyjedziesz wcześniej

No właśnie to jest jeden z najpoważnieższych problemów u mnie.Wyjechać można z CCUSA od 25 maja do 25 czerwca. Studiuje na AGH w Krakowie. U mnie sesja zaczyna się bardzo późno bo ... 25 Czerwca :(. M

Kolega 2 lata temu też wyjechał z CCUSA. On to załatwił na oficjalu , tylko że wylecaił bardzo poźno bo sesja letnia też rozpoczynała się 25.06.11 a dziekanat mu podbił z datą bodajże 20.06.11 i to po bardzo męczących negocjacjach a włąściiwe problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja

Lecialem juz z tym papierkiem bo wiedzialem, ze moga o to prosic. W sumie to kilka osob ode mnie lecialo I wszyscy przekladali obrone. w&t jest dla studentow jezeli sie obronisz to zakonczyles studia. Ja przekladalem obrone licecjata, Mimi, ze bylem juz zapisany na uzupelniajace.

Jak sie formlanie nazywa ten papierek, gdzie go pobrałeś , czy ktoś oprócz dziekana/prodziekana musiał go jeszcze podpisac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem podanie o przeniesienie obrony na pozniejszy okres i zanioslem to do dziekana. o ile dobrze pamietam potem z dziekanatu dostalem zaswiadczenie, na ktorym bylo napisane, ze przewidywany termin obrony w pazdzierniku. Konsulowi powiedzialem, ze bronie sie po powrocie i chcial zebym mu to karteczke pokazal. A nazywalo sie to jakos "zaswiadczenie o pozniejszym termine obrony" czy jakos tak hehe.


oprocz dziekana/dziekanatu nikt tego nie podpisywal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a ten papierek juz wybrałeś jak juz miałeś napisaną , zaakcpetowaną oraz przyjęta prace w dziekanacie? Czy poprostu normalnie wybrałeś sobie takie pismo nie mając jeszcze napisanej pracy?

Kurcze bo ja żeby podejść do obrony musze mieć uzyskane standardowo absolatorium a następnie egzamin magisterski . Na końcu jest obrona . I nie wiem czy mi dadzą takie pismo skoro egzamin mgr i obrone będe miał np.we wrześniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...