Skocz do zawartości

Z Esl Na Studia A Powrót Do Polski


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Za miesiąc wylatuję do USA na kurs angielskiego. Wszystko jest załatwione, czekam tylko na wylot. Po zakończonym kursie chciałabym zacząć tam studia i z tym związane jest właśnie moje pytanie.

Zgodnie z informacją uzyskaną w Ambasadzie w Warszawie, po odbyciu kursu muszę wrócić do Polski aby starać się o nowe I-20 oraz nową wizę na jego podstawie. Z drugiej strony czytałam na tym forum, że ludzie zmieniają status z turystycznego na studencki, zmieniają szkoły, przedłużają status, ktoś też napisał w którymś z wątków, że kurs językowy a potem zostanie na studia jest dosyć częstą praktyką i, jak podejrzewam, odbywa się to wszystko tam, na miejscu.

Więc jak to w końcu jest? Czy będę miała problem z zapisaniem się do college'u bez potrzeby powrotu do Polski i starania się o nową wizę?

I tak mam w planach odwiedzenie szkół i porozmawianie na ten temat z odpowiednią osobą, ale pomyślałam, że może już teraz ktoś z własnego doświadczenia mógłby powiedzieć jak to rzeczywiście jest z tym przechodzeniem ze szkoły językowej do college'u/na uniwersytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci tylko powiedzieć z doświadczenia (nie znam żadnych podstaw prawnych), że zmiana szkół i przechodzenie z ESL do szkoły zdarza się bez żadnych wyjazdów. Mój znajomy, który przyjechał do USA sto lat temu miał BSc z Korei, poszedł na ESL bo po angielsku sobie zbytnio nie radził i po roku poszedł na MSc a potem na PhD. Nie miał żadnych kłopotów. Ludzie idą po BSc na MSc i z MSc na PhD bez żadnego wracania do kraju. I-20 można dostac na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Ci tylko powiedzieć z doświadczenia (nie znam żadnych podstaw prawnych), że zmiana szkół i przechodzenie z ESL do szkoły zdarza się bez żadnych wyjazdów. Mój znajomy, który przyjechał do USA sto lat temu miał BSc z Korei, poszedł na ESL bo po angielsku sobie zbytnio nie radził i po roku poszedł na MSc a potem na PhD. Nie miał żadnych kłopotów. Ludzie idą po BSc na MSc i z MSc na PhD bez żadnego wracania do kraju. I-20 można dostac na miejscu.

No właśnie, uzyskana przeze mnie informacja wydała mi się cokolwiek dziwna, tym bardziej, że kłóci się z tym, co znalazłam chociażby na stronie USCIS. Ale że taką wiadomość przekazał mi pracownik ambasady a nie przypadkowa osoba z ulicy, chciałam zapytać tutaj czy i jakie macie doświadczenia w tym temacie.

Bardzo dziękuję za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...