Skocz do zawartości

Konto w banku w USA


Mchal Szymon

Rekomendowane odpowiedzi

w moim przypadku wygladalo to tak:

Kalifornia, Bank of America:

potrzebowalem: SSN i 2 ID - mialem paszport i prawo jazdy, jak spojrzeli na polskie (nowe) to powiedzieli ze to nie po angielsku to oni nie wiedza o co chodzi... na szczescie mialem miedzynarodowe

zakladalem checking account, ktory wcale nie jest bezplatny

oplata miesieczna $8.50, ktorej mozna uniknac w dwojaki sposob:

1. ktos ustanowi comiesieczny Direct Deposit na twoje konto

2. utrzymujesz balans co najmniej $1000 codziennie

karta debetowa za darmo, mozna placic przez internet i za benzyne na stacjach; czeki tez darmo. konto mozesz zamknac przez telefon

inny duzy bank Wells Fargo pobiera miesieczna oplate bodajze $5.85, ktorej rowniez mozesz uniknac w/w sposobami

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

  • Odpowiedzi 20
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

wszysto zalezy od banku w ktorym zakladasz

w wiekszosci potrzebne jest id,ssn i pierwsza wplata

karty kredytowej nie dostaniesz bez historii kredytowej w us(wyrobienie historii trwa zazwyczj okolo roku)

dostaniesz checking debit card.

w wiekszosci wyporzyczalni samochodowych sa one honorowane z wyjatkiem chyba hertz i jakiejs jeszcze ,osobiscie polecalbym wyporzyczalnie dollar.

co do banku to w zaleznosci od wysokosci pierwszej wplaty mozesz dostac karte o"wiekszych mozliwosciach" tj z wiekszym limitem zakupow dziennych na platinium lub gold ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Zaden bank amerykanski nie daje karty KREDYTOWEJ jesli nie masz historii kredytowej. Dostaniesz bankomatowa ATM card i jednoczesnie mozesz placic nia w sklepie.

Samochod wypozyczysz w Enterprice, Alamo, Hertz, Budget. Nie mow

ze to tylko DEBIT card. Placisz i ju.

Konta najlepsze w WellsFargo (tylko na wschodzie), US bank. Ostatni sprawdza sie wszedzie. Lepiej jest miec konto w banku gdzie odzialy sa w kazdym stanie w radzie przeprowadzki.

Miej 2 dokumenty tozsamosci (zawsze) prawo jazdy DL i dowod ID. Nie musisz wyciagac paszportu za kazdym razem. Szcaegolnie wazne kiedy data wizy jest juz niewazna.

Good luck!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Konta najlepsze w WellsFargo (tylko na wschodzie), US bank. Ostatni sprawdza sie wszedzie. Lepiej jest miec konto w banku gdzie odzialy sa w kazdym stanie w radzie przeprowadzki.

skad wytrzasnelas ze Wells Fargo jest tylko na wschodzie :?:

jest i na alasce, i w oregonie, i w washingtonie i w californi

innym ogolnokrajowym bankiem jest Bank of America

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konta najlepsze w WellsFargo (tylko na wschodzie), US bank. Ostatni sprawdza sie wszedzie. Lepiej jest miec konto w banku gdzie odzialy sa w kazdym stanie w radzie przeprowadzki.

skad wytrzasnelas ze Wells Fargo jest tylko na wschodzie :?:

jest i na alasce, i w oregonie, i w washingtonie i w californi

innym ogolnokrajowym bankiem jest Bank of America

Tak. Bank of America chyba ma najwiecej oddzia3ów - i jest najlepszym wyjsciem jesli masz zamiar podrózwac po USA. Jednak z tego co pamietam nie mieli bardzo atrakcyjnych warunków.

F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
mam pytanko czy je?eli ktoś leci na wizie turystycznej to bez ssn nie otworzy sie konta? S3ysza3am ze wystarczy tylko paszport ?eby otworzya konto w USA

Sa banki w ktorych mozna otworzyc konto oraz dostac debit card bez SSN. Jednym z nich jest Washington Mutual www.wamu.com, i chyba Bank of America (ale tutaj nie jestem pewna na 100%).

pozdrawiam z San Francisco,

dagmarcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa banki w ktorych mozna otworzyc konto oraz dostac debit card bez SSN. Jednym z nich jest Washington Mutual www.wamu.com, i chyba Bank of America (ale tutaj nie jestem pewna na 100%).

pozdrawiam z San Francisco,

dagmarcia

z tego co wiem to w bank of america nie otworzysz konta bez SSN.. mi nawet jako jednego z dokumentow ID nie chcieli przyjec polskiego prawa jazdy (nowego) bo powiedzieli ze to nie po angielsku i oni nie rozumieja o co chodzi...

ale na szczescie mialem ze soba paszport i miedzynarodowe prawko wiec udalo mi sie to konto otworzyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W WaMu tez sie krzywili na polskie prawo jazdy (stare - nie wiem czy pamietacie to cudo...), ale udalo mi sie ich ublagac... :smt061

SSN niepotrzebny byl wogole, wystarcza 2 dokumenty i free checking account od reki + debit card w ciagu tygodnia + komplet czekow w ciagu 10 dni zalatwione.

pozdrawiam z San Francisco,

dagmarcia

PS im dluzej tu jestem, tym bardziej zaczynam doceniac wlasnie czeki - wypisuje, daje i mam z glowy... choc za przelewami on-line w Polsce tesknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...