Jump to content

Uscis Forma I-129F


klaudisz188

Recommended Posts

Witam. Chciałabym wiedziec czy forma I-129F może byc zaakceptowana w ciągu miesiąca? Otóż mój narzeczony wysłał mi wiadomośc o akceptacji formy. Od czego to zależy i co dalej muszę robic? Czy mogę poczekac z zalatwianiem papierów do konsualtu czy już powinnam zacząc? Z góry dziękuję za informacje.

Link to comment
Share on other sites

Tak może. Ostatnio przyspieszyli ten proces. Ja tez miałam zaakceptowana w 34 dni. Teraz twoja sprawa pójdzie do nvc. Akceptowanie petycji idzie szybciej za to dojście sprawy do nvc sie przedłużyli. Ja czekałam 6 tygodni aż dostałam numer sprawy! Międzyczasie wysyłałam sobie co jakiś czas emaile do nvc z zapytaniem czy maja mój numer sprawy. Systematycznie bo oni odpisują po ponad 10 dniach. Tym sposobem dostałam numer w emaila i nie musiałam sie bawić w dzwonienie.

Po nvc twoja sprawa pójdzie do ambasady i wtedy będziesz mogła coś załatwiać. Jak będziesz miała numer sprawy to idź na badania a teraz skompletować sobie inne dokumenty: akt urodzenia, zaświadczenie o niekaralności i wszystko co potrzebne. Niech narzeczony powoli wysyła affidavit i inne papiery do ciebie ;)

Link to comment
Share on other sites

Nie minie ci termin ważności. BAdania są wazne rok. na rozmowe masz sie wstawic w ciagu pół roku chyba jak dostaniesz list od ambasady. Niektórzy lekarze przyjmuja na badania jeszcze jak sie nie ma tego numeru sprawy. Mozesz zadzwonic i spytac. U Pani Anny w Krakowie numer był potrzebny.

Link to comment
Share on other sites

A jeśli można wiedziec to mniej więcej ile u Ciebie trwał ten cały proces? Od wysłania listu do USCIS aż do otrzymania wizy?

to zalezy od Ciebie. jak szbko bedziesz to wszystko chciala zalatwic. ja miesiac czekalam na przeslanie dok.do NVC i kolejne 3 dni na przeslanie do Warszawy. poniewaz mialam wszystkie dokumenty gotowe + badania to umowilam sie na spotkanie z Konsulem nastepnego dnia i otrzymalam wize. za dwa dni odebralam paszport. i tyle :)

Link to comment
Share on other sites

Klaudiusz ja sie jeszcze poprawie, bo wlasnie ktoś napisał w innym wątku ze te badania jednak sa ważne pół roku. Duzo juz sie zdążyło zmienić odkąd ja dostałam wizę. Przepraszamy a wprowadzenie w błąd.

Ja wyslalm papiery 2 sierpnia a wizę miałam w ręku jakoś 24 listopada czyli niecałe 4 miesiące. Z tym ze mogło być szybciej, bo ja nie miałam jeszcze badań, miałam trochę komplikacji z nimi wiec przedłużyli mi sie o jakieś 2 tyg. Ale tak jak Magda pisze jak masz badania to od otrzymania dokumentów w ambasadzie juz idzie szybko. Ja na paszport od rozmowy czekałam tydzień. W piątek rozmowa, w weekend wolne, wiec pewnie nic nie robili z moja wiza. A w powiedziałek miałam issued a potem tylko 3 dni żeby ja odebrać.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...