Skocz do zawartości

Kupno auta, ubezpieczenie i przejazd przez kilka stanów


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wakacje zaplanowalem sobie wyjechac do usa do szkoly jezykowej (mam wize B1/B2, a kurs liczy 16h/tydzien - juz sie dowiadywalem w ambasadzie i wszystko jest ok). W czym lezy moj problem ?? Najpierw jade do NYC na miesiac, a nastepnie chce sie przemiescic do Miami - rowniez na miesiac i wrocic do NYC na lot powrotny. I rozwazam zakup jakiegos 10 letniego samochodu i przejazd (wiem, ze zaraz ktos napisze ze samolotem i taniej i szybciej i mniej problemow). Czy ktos moze wie jakie wymogi musze spelnic aby takowy samochod nabyc i zarejestrowac w usa ?? jak sie miewaja stawki ubezpieczenia (obecnie mam 20 lat) ?? Czy musze sobie zrobic prawko miedzynarodowe, zeby zrobic sobie taka wycieczke ?? No i w koncu, co zrobic potem z samochodem jak go niechce brac do Polski (nie wiem czy uda sie sprzedac gdyz z tego co wiem papiery dotyczace rejestracji samochodu, ktore umozliwiaja jego sprzedaz dopiero po 60 dniach, a wowczas bede w Polsce juz...) ?? Badz tez czy jest taka opcja jesli zarejestruje samochod w usa, to czy moge przywiezc go do Polski i jezdzic na amerykanskich blachach, zeby nie placic cla, podatkow, itp - w koncu jest zarejestrowany w USA na mnie ??

Mam nadzieje, ze ktos bedzie cos wiedzial na ten temat :)

Czarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek polecam: http://www.usa.info.pl/board/index.php?sho...2069&highlight=

A na koniec polecam przelot samolotem. Dodam, ze sprowadzenie auta do Polski to c.a. $1.000 za sam transport.

Aha, dodam jeszcze ze poruszanie sie po NYC autem to koszmar, ktorego nie zyczylabym nawet najgorszemu wrogowi. Warszawa przed 9 rano w dzien powszedni to pikus przy tym, co sie dzieje w NYC, wlasciwie o kazdej godzinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...