Jump to content

Pytania dotyczace staran o wize turystyczna...


Recommended Posts

Kilka pytań na początek:

Mam rezerwację na bilet do NY na 06.07. Nie mam jeszcze wizy, zamierzam jechać na turystyczną. Nie mam uregulowanej służby wojskowej i od kilku miesięcy nie studiuję. Chciałbym dziś zadzwonić i umówić się na spotkanie. Jak powyższe fakty wpłyną na możliwość wyjazdu w tym terminie, tj.

- Czy w tym czasie zdążą mi odesłać paszport z wizą?

- Czy nieuregulowana służba wojskowa jest w jakiś sposób sprawdzana i ma znaczenie?

- Czy niezbędne jest podanie danych osoby przez którą będzie ze mną kontakt na terenie stanów zjednoczonych ? Nie mam tam żadnych znajomych ani rodziny, a adresu i danych ludzi, u których mam mieszkać jeszcze nie znam, zna je koleżanka która jedzie razem ze mną. Co muszę podać w polach 24 i 25 ?

- Czy podawać dane koleżanki która leci razem ze mną jako osoby towarzyszącej, czy to jakoś wpłynie na otrzymanie (lub nie) promesy u konsula?

To na razie tyle... Dziękuję z góry za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze i najwazniejsze czyt o czsem nie za pozno. Jak wiadmo maj-sierpien to sezon i czs oczekiwania tydzien na rozmowe to moze byc za maol takze po prostu mozesz miec problem zeby meic rozmowe prze 6 lipca.

-raczej nie zdarzysz

- nie ( choc teoretycznie konsul mzoe cie spytac o wszystko)

- nie ma wymogu, nie musisz miec rodziny czy znajomych w usa. Choc wypadalo by miec na rozmowe choc sensowana bajeczke gdzie masz sie zamiar zatrzymac

- mozesz podac, mozesz nie podac, moze wplynac, nie musi tego nikt nie wie

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...