Skocz do zawartości

Placenie karta w USA


adrianger

Rekomendowane odpowiedzi

Pare dni temu placilem karta VISA Classic, banku WBK w Wallmarcie. Specjalnie sprawdzalem kursy walut i jestem troche zawiedziony bo przelicznuk jest tragiczny. Kupilem adapter AC/DC za 8.72USD, z karty mi odciagneli 30,78. Wiec z tego wynika kurs USD3.52 o ile sie nie myle. Troche niekorzystny. Ale widze, ze w Wallmartach wymagali podpisu tylko do karty i to w dodatku podpisu wykonywanego elektronicznym dlugipisam na ekranie monitorka. To byla karta wypukla wiec nie wiem jak to jest z kartamiplaskimi, ale mysle ze nie bedzie problemu bo przesuwa sie karte paskiem magnetycznym tak jak w Polsce! Aha... kupowalem 1 lipca, a data ksiegowania to 4lipca, wiec nie od razu moglem sobie obliczyc wszystko:) Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, bo rozliczajac karte licza to po srendim kursie NBP.

do tego uzywajac visy WBK zaplaciles prowizje za to, ze zakupy robiles w USD ! ( <-- tu jest przewaga ich mastercarda - gdzie nie ma takich prowizji)

a co do podpisywania karty na ekranie - nienawidze tego - to trudniejsze niz sztuczki cyrkowe! :D takie gryzmoly wychodza z tego ze szkoda gadac ;-)

a transakcje (kartami kredytowymi) zawsze sa ksiegowane z okolo 4-dniowym opoznieniem. nawet przy zakupach w polsce, czy gdziekolwiek na swiecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, bo rozliczajac karte licza to po srendim kursie NBP.  

do tego uzywajac visy WBK zaplaciles prowizje za to, ze zakupy robiles w USD ! (  <-- tu jest przewaga ich mastercarda - gdzie nie ma takich prowizji)    

a co do podpisywania karty na ekranie - nienawidze tego - to trudniejsze niz sztuczki cyrkowe!  ;)  takie gryzmoly wychodza z tego ze szkoda gadac ;-)

a transakcje (kartami kredytowymi) zawsze sa ksiegowane z okolo 4-dniowym opoznieniem. nawet przy zakupach w polsce, czy gdziekolwiek na swiecie.

Chodzi ci o mastercarda WBK, ktory wydaja do konta walutowego w Euro?Bo inaczej kart platniczych Mastercard WBK nie wydaje.

Pierwsze slysze o jakiejs prowizji, o il pamietam pytalem sie o to w banku i dostalem odpowiedz, ze od placenia karta nie ma zadnych prowizji bez znaczenia na walute. A ten wysoki kurs jaki mi wywszedl po obliczneiach moze byc wynikiem tego ze przewalutowanie bylo stopniowe z USD na EURO, a potem na zlotowki.

Tak, masz racje...na ekranie wychodza pasqudne bazgroly, normalnie jak z podstawowki...:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzilo mi o mastercarda kredytowego, a nie debetowego do konta euro- ale przy tym debetowym tez nie ma tej durnej prowizji.

naprawde visa i visa electron wbk maja prowizje od platnosci w walucie innej niz EUR juz od prawie 2 lat- nie bajeruje! na ich stronie www.bzwbk.pl w tabeli oplat i prowizji jest to wyszczegolnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...