Skocz do zawartości

Transferwise - Przesyłanie Pieniędzy Do Usa


Magdalena S

Rekomendowane odpowiedzi

szukałam i nie znalazłam nigdzie informacji o tym portalu na forum - a mysle, ze moze sie przydac, bo koszty przelewów swiftowych pomiedzy bankami sa horrendalnie wysokie.

link:

https://transferwise.com

jak to działa? przelewamy konto z rachunku bankowego w PL na inne konto bankowe w PL (dokladnie w raiffeisen bank) a po 2-3 dniach odpowiednia kwota jest juz na wskazanym przez nas rachunku w USA(lub innym kraju). Dzieki temu, ze oba przelewy sa wykonywane pomiedzy rachunkami z tego samego kraju, oplaty sa minimalne (wydaje mi sie ze wiekszosc bankow w PL ma przelewy onlina za darmo).

Jesli chodzi o prowizje i kursy walut stosowane na stronie - bardzo konkurencyjne. Fee 0.5% kwoty przelewu. A co do kursów w chwili obecnej 1000 pln daje mi 270.14 usd, czyli kurs 3.7018 (przy czym juz wliczone jest tutaj 0.5% fee, realny kurs bez fee: 3.6832). Dodatkowo serwis pobiera ok. 1-2% za duzo, zeby miec maly margines zmiany kursu przy wymianie. Nadwyzka jest zwracana na konto z ktorego wyszedl przelew (jesli ustawimy opcje przesli dokladnie x$) lub powiekszona jest kwota wplacona na konto zagraniczne (jesli ustawiamy, ze chcemy przeslac dokladnie xPLN)

Dla porównania kurs sprzedazy w kantorze online PKO BP 3.7713, PKO SA 3.7769, Kantor alior online 3,6952

jakby ktos byl zainteresowany przelewami wiekszych kwot (pow. 200 gbp tj ok 310-315 usd) bez pobrania tego fee, to zapraszam po link na priv. Tak, ja za to tez otrzymam jakiegos bonusa, wiec ta czesc mozna uznac za drobna prywate ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam, czy orientuje się ktoś czy przy wysyłce pieniędzy do Polski do 500 $ przez Money Gram trzeba okazywać jakieś ID? Czy są jakieś limity powyżej których obowiązkowo pokazuje się dokumenty, czy ogólnie przy każdej transakcji? Pytam, bo różnie to bywało w moim przypadku i czasami musiałam pokazywać ID, a czasami nie. Jest jakaś pisana zasada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...