Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witajcie. Jak już wspomniałem w innym wątku zaledwie kilka dni temu otrzymałem wizę F-1. Rzecz w tym, że w oczekiwaniu na formularz I-20 znalazłem inną szkołę językową, która jak dla mnie okazuje się być lepsza pod względem lokalizacji przede wszystkim i obecnie wysokości czesnego - szkoła, która wydała mi I-20 w międzyczasie podniosła opłaty. Trudno mi dyskutować o poziomie nauczania, bo opinie obu szkół raczej są zbliżone ale mniejsza o to. Czy istnieje mośliwość zmiany szkoły, która wystawiła formularz I-20 na inną zaraz po wjeździe do USA i przed terminem rozpoczęcia kursu wskazanym na I-20? Jak długo może potrwać taka procedura i czy niesie ze spobą jakieś konsekwencje bądź ryzyko utraty wizy F-1?

Jeszcze jedno pytanie - czy przepisy dopuszczają możliwość wjazdu do USA z niewielkim spóźnieniem - czyli kilka dni po terminie rozpoczęcia nauki wskazanym w formularzu I-20? Wiem, że wjechać można najwcześniej 30 dni przed terminem rozpoczęcia nauki i max 2 tyg. po tym terminie ale to nie jest potwierdzona informacja.

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za odpowiedź.
Z informacji uzyskanej bezpośrednio w szkole, w której pytałem o przeniesienie wynika, iż bez problemu można to zrobic, tzn. zaraz po przyjeździe zgłaszam się do szkoły, otrzymuję nowy I-20 (procedura załatwiona w 1 dniu), z tym udaję się do poprzedniej szkoły (tej, z której I-20 odbywałem rozmowe z Konsulem) z prośbą, o zmianę wpisu w systemie SEVIS i po sprawie. Wynika z tego, że ktoś tu ma braki wiedzy na ten temat bądź ja źle tłumaczę informacje zawarte w linkach od KaeR, tzn. że po wjeździe do USA trzeba rozpocząć naukę w szkole, która wystawiła I-20, z którym przekroczyło się granicę USA. Dobrze 'gadam'? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to tez zalezy od polityki szkoly. Niektore szkoly beda od Ciebie wymagaly zebys zostal chociaz na semestr. Wiem, bo pracuje w szkole jezykowej:)

Czyli to znaczy, że szkoła może się nie zgodzić na transfer? W większości źródeł znalazłem informację, iż student jak najbardziej ma mozliwość zmienić szkołę i nikt nie ma prawa mu tego zabraniać. Pytałem zresztą w 4 różnych szkołach i wszędzie twierdzą, że są w stanie zorganizować transfer w ciągu kilku dni. Hmm w jednej ze szkół w NY twierdzą nawet, ze wystarczy zjawić się u nich w jeden dzień przed 'Program Start Date' na uczelni na którą się aplikowało i dadzą radę ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×