Skocz do zawartości

Zmiana Szkoły Na Wizie F-1


redfox

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jak już wspomniałem w innym wątku zaledwie kilka dni temu otrzymałem wizę F-1. Rzecz w tym, że w oczekiwaniu na formularz I-20 znalazłem inną szkołę językową, która jak dla mnie okazuje się być lepsza pod względem lokalizacji przede wszystkim i obecnie wysokości czesnego - szkoła, która wydała mi I-20 w międzyczasie podniosła opłaty. Trudno mi dyskutować o poziomie nauczania, bo opinie obu szkół raczej są zbliżone ale mniejsza o to. Czy istnieje mośliwość zmiany szkoły, która wystawiła formularz I-20 na inną zaraz po wjeździe do USA i przed terminem rozpoczęcia kursu wskazanym na I-20? Jak długo może potrwać taka procedura i czy niesie ze spobą jakieś konsekwencje bądź ryzyko utraty wizy F-1?

Jeszcze jedno pytanie - czy przepisy dopuszczają możliwość wjazdu do USA z niewielkim spóźnieniem - czyli kilka dni po terminie rozpoczęcia nauki wskazanym w formularzu I-20? Wiem, że wjechać można najwcześniej 30 dni przed terminem rozpoczęcia nauki i max 2 tyg. po tym terminie ale to nie jest potwierdzona informacja.

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
Z informacji uzyskanej bezpośrednio w szkole, w której pytałem o przeniesienie wynika, iż bez problemu można to zrobic, tzn. zaraz po przyjeździe zgłaszam się do szkoły, otrzymuję nowy I-20 (procedura załatwiona w 1 dniu), z tym udaję się do poprzedniej szkoły (tej, z której I-20 odbywałem rozmowe z Konsulem) z prośbą, o zmianę wpisu w systemie SEVIS i po sprawie. Wynika z tego, że ktoś tu ma braki wiedzy na ten temat bądź ja źle tłumaczę informacje zawarte w linkach od KaeR, tzn. że po wjeździe do USA trzeba rozpocząć naukę w szkole, która wystawiła I-20, z którym przekroczyło się granicę USA. Dobrze 'gadam'? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to tez zalezy od polityki szkoly. Niektore szkoly beda od Ciebie wymagaly zebys zostal chociaz na semestr. Wiem, bo pracuje w szkole jezykowej:)

Czyli to znaczy, że szkoła może się nie zgodzić na transfer? W większości źródeł znalazłem informację, iż student jak najbardziej ma mozliwość zmienić szkołę i nikt nie ma prawa mu tego zabraniać. Pytałem zresztą w 4 różnych szkołach i wszędzie twierdzą, że są w stanie zorganizować transfer w ciągu kilku dni. Hmm w jednej ze szkół w NY twierdzą nawet, ze wystarczy zjawić się u nich w jeden dzień przed 'Program Start Date' na uczelni na którą się aplikowało i dadzą radę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...