Skocz do zawartości

I-130 Aktualizacja Danych


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

proszę o pomoc w następującej sprawie. Moja siostra 9 lat temu złożyła papiery na zielona kartę dla mnie. W tym roku wyszłam za mąż. W związku z tym mam dwa pytania:

1) Kto powinien zaktualizować informację, ja czy ona? I w jaki sposób? Wysłałam pół roku temu pismo do National Visa Center z informacją o tej zmianie, załączyłam tłumaczenie przysięgłe aktu ślubu i oryginał (nie pamiętam teraz czy akty urodzenia też) i wydawało nam się, że wszystko jest ok napisane, ze wszystkimi danymi, numerami etc., a tu przyszedł list od nich, że ze względu na ochronę danych osobowych nie mogą mi tego aktualizować. W sennie tak jakby nie mieli pewności, że ja to ja, albo nie byłabym upoważniona do tej zmiany? Nie podałam tam danych mojej siostry może o to chodziło? Jest jakiś formularz na to? Może trzeba coś zapłacić?

2) Mój mąż ma 2 dzieci z pierwszego małżeństwa. Czy mam obowiązek ich (NVC) o tym poinformować i czym mam to zrobić już teraz czy kiedy zażądają szerszych informacji o mężu? Moja siostra mówi, że nie, a ja mam dylemat. Nie będą z nami lecieć, ale wiem, że w loterii wizowej trzeba podać wszystkie dzieci nawet współmałżonka?

Proszę dajcie znać jak ktoś wie, bo dla mnie to strasznie skomplikowane. Mile widziane również linki jeśli ktoś wie gdzie mogę znaleźć te informację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...