Jump to content

jak z zalatwianiem social security ?

Recommended Posts

mam pytanie do osob , ktore wlasnie sa na campie , co z waszym social security ??? czy byliscie juz w biurze ? czy dlugo trzeba stac w kolejce w takim biurze ? i po jakim czasie przyszedl papierek na camp ? mi dzis baba powiedziala , ze musze gadac z dyrektorem jesli chce robic social security ( oni tego nie wymagaja ode mnie) i jesli on bedzie chcial i mogl mnie zawiesc to czeka mnie dlugie czekanie w biurze, wiec musze to zrobic w jakims dniu gdy mam wolne . jak u was z tym jest ?

jestem na campie i juz mam ssn.

moi koledzy, ktorzy przyjechali na poczatku campa (ok 20.06.05) wypelniali papiery ale nigdzie nie jezdzili tylko dali jakiemus gostkowi, ktory specjalnie przyjechal na campa, i czekaja do dzis.

ja przyjechalem na campa 1 tydzien po rozpoczeciu, pojechalem z gostkiem z campa do urzedu, sam bylem przy okienku, i po 8 dniach dostalem poczta SSN:)

• 3 months later...

Czy orientuje sie ktos czy jadac w przyszlym roku (w czerwcu 2006) na wakacje do pracy na Camp na wizie J1 bedzie mozna wyrobic numer Social Security. Slyszalem ze maja zamiar wydawac tylko numer ITIN osobom przebywajacym na J1

Czy to prawda i od kiedy bedzie to obowiazywac ?

• 2 weeks later...

...... Slyszalem ze maja zamiar wydawac tylko numer ITIN osobom przebywajacym na J1  

Numer ITIN wydaje się osobom nieposiadającym SSN (np.turystom)jeżeli chcą np.otworzyć konto w banku.

Jeżeli jakakolwiek wiza jest związana z pozwoleniem do pracy, to masz uzyskać SSN.

(ja o innym przepisie nie słyszałem)

• 2 years later...
  • 11 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Create New...