Skocz do zawartości

wygrana w edycji DV-2006


spaniard

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wczoraj odkrylem Wasze forum i powiem ze watek o emigracji przeczytalem praktycznie od dechy do dechy, skonczylem o 5 rano, juz bylo widno:)

Swietne forum - naprawde. Ale do rzeczy: otrzymalem zawiadomienie o wygranej z dosc niskim numerem juz w maju, po czym oczywiscie wypelnilem i odeslalem wszystko do KCC.

Pytania nowicujsza:

1. czy aby sue upewnic ze nasz poczta niczego nie zgubila po drodze mozna do nich zadzwonic z pytaniem czy doszlo? (nie chce zeby pomysleli o mnie jak o natrecie:) ?

2. rozumiem ze teraz musze postarac sie o oferte pracy / gwarancje na koncie (bo sponsoring wykluczam, nie mam tam nikogo).

Czy oba warunki musza byc spelnione, czy wystarczy tylko jeden z nich?

Pzreczytalem gdzies na forum tutaj ze oferta pracy ma wyzszy priorytet.

Mam nadzieje ze Was nie zanudzilem.

Pozdrowka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej mozna do nich zadzwonic, przygotuj sobie tylko numer sprawy, bo beda o to pytac, mozesz tez napisac e-maila. Odpisuja srednio po tygodniu. Jesli chcesz jeszcze poczytac o zielonej karcie to polecam.

www.google.pl nastepenie kliknij w grupy dyskusyjne, a potem wpisz w wyszukiwarce alt.pl.usa-loteria. Duzo przydatnych informacji. Odnosnie oferty pracy czy tez zabezpieczen finansowych. Musisz miec jedno albo drugie. Znam osobe, ktora miala tylko zabezpieczenie finansowe plus mieszkanie i dostala zielona karte. Nie miala ofert pracy, bo po prostu jej nie zdobyla przez internet. Znam tez osobe, ktora nie dostala zielonej karty. To ja :)

pozdrawiam i powodzenia zycze,

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem opasłego konta, ba nawet się bałem że przez to nici z wyjazdu i dostałem, nawet mnie nie zapytali co zamierzam robić na miejscu. Chyba nie należy wychylać się ze znajomością angielskiego. Przynajmniej ja nie udawałem bo zbyt biegły w tym temacie nie jestem, i z żoną bach! :) dostaliśmy, nawet mieliśmy jeden odpis skrócony i dowoziłem pełny za kilka dni, a na gwarancje finansowe konsul nawet nie zerknął. Pracy też żadnej nie miałem nagranej i rodziny też brak w USA, awięc uszy do góry! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Juz odpowiadam.

Nie dostalam zielonej karty, gdyz w tym roku bardzo szybko skonczyly sie wizy imigracyjne dla Europy.

Zatrzymalo sie dla Europy na 20500, Ukraina 18700. Dla porownania zeszla loteria to 28700. Wiec o 8200 numerow spraw mniej nie zostalo w ogole zaproszonych na rozmowe. Wsrod nich bylam i ja.

Moj numer sprawy nie byl jakis wysoki. 23xxx Przecietny. Jednak w tej loterii nie udalo mi sie. Coz to nazywa sie kulawe szczescie :cry:

Bede sledzic numery spraw w tym roku. Ciekawe do jakiego dojdzie...

Pozdrawiam i powodzenia zycze,

Justyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej Zadzwonilem do KCC i powiedzieli mi ze mam rozmowe na poczatku pazdziernika. :)

Ale wciaz jest dylemat czy emigrowac czy nie?

Hej, a moze zwyciezcy DV-2006 podchwycili by temat ci co maja rozterki czy chca wyjechac czy nie? Jakie stany biora pod uwage na osiedlenie sie? etc...

Fajnie jakby ten topik podchwycili wszyscy z DV-2006 i pisali o wszystkim zwiaznym z wyjazdem.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...