Skocz do zawartości

Combo Card (advance parole) i podróż do Polski


lakierski

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

W dalszym ciągu oczekuje na interview aby uzyskać green card. Jako, że posiadam combo card czyli pozwolenie na prace i podróżowanie chcielibyśmy wraz z żoną odwiedzić latem rodzinę w Polsce. Czy macie doświadczenie z przylotem do USA z powrotem na advance parole? Gdyż z ulotki informacyjnej której dostałem wraz z kartą wynika, że owszem mogę podróżować lecz nie gwarantują czy mnie wpuszczą ponownie do USA. Więc jest to loteria 50/50. Czy używaliście tej karty do podróży do Polski. Jakie dokumenty muszę posiadać wraz z tą kartą przy powrocie do USA? Z góry dzięki za odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem posiadaczem combo card (a od wczoraj szczęśliwym posiadaczem Zielonej Karty). 3 tygodnie temu, wraz z małżonką, byliśmy w odwiedzinach u rodziny i przyjaciół w Polsce (trasa Nowy Jork - Oslo - Berlin - Szczecin - Berlin - Londyn - Nowy Jork). Absolutnie nigdzie nie spotkałem się z  jakimikolwiek problemami związanymi z powrotem do USA. W drodze powrotnej, standardowo podczas odprawy proszono mnie o mój "travel document" i combo card spełniła swoją rolę, nie było żadnych problemów.

Podczas wjazdu (wejscia) na terytorium USA na JFK, ustawiliśmy się z małżonką w kolecje dla "visitors", ale miły pan przesunął nas do kolejki dla US citizens, tutaj też bez problemów, nawet bez jakichkolwiek dodatkowych pytań.

Doskonale rozumiem Twoje obawy, no bo jak to tak,moja promesa była tylko na jeden wjazd, a teraz muszę wjechac raz jeszcze i wątpliwości, czy to na pewno tak działa, że mam combo card i niczym się nie martwię, ale jak się okazało, moje obawy były w ogóle nieuzasadnione.

Myślę również, że do czasu waszej wakacyjnej podróży do Polski, będziesz już posiadaczem Zielonej Karty (u mnie było tak, że Zieloną Kartę dostałem dokładnie 6 miesięcy i 2 tygodnie od ślubu).

 

Pozdrawiam

Cinek84

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...