Skocz do zawartości

Orlando


Slaby

Rekomendowane odpowiedzi

Ano prawde mowiac nie bralismy pod uwage podrozy samochodem...Mozna wogole wypozyczyc nie majac jeszcze zadnej amerykanskiej karty platniczej? Jest nas 3, tak wiec czy aby na pewno to sie tak bardzo oplaci?

Oczywiscie ze mialbym mnostwo pytan do Ciebie odnosnie Orlando itd..

Tak wiec jakbys miala odrobine czasu i ochoty to bede bardzio bardzio wdzieczny za jakies ciekawostki :D

Moze... gdzie najlepiej szukac 2 pracy, gdzie mozna tanio przenockowac, gdzie jak wogole zaczac szukanic mieszkania, czy ten Universal Blvd. jest w srodku miasta czy w jakms za...ka3kaziu :), co naprawde warto zobaczyc w Orlando czy wogole na Florydzie.... Wogole w miare mozliwosci napisz co ci tam przyjdzie na mysl, a co moze byc dla nas pomocne.

Jezeli wolalabys na prv to ztvorek@op.pl albo gg 3013558

Dzieki bardzio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zesz3ym roku braliśmy w trójke samochód z Miami do Orlando i p3aciliśmy mniej wiecej $100, czyli po 30 kilka dolków na osobe, to troche taniej ni? Greyhound. Karta p3atnicza nie musi bya amerykanska, mo?e bya polska ale wypuk3a. I mo?ecie zap3acia gotówką ale karte i tak chcą dla zabezpieczenia :D Polecam Budget, tanio i bez wielkich wymagan.

Universal Blvd. nie le?y w centrum, ale nie jest to ?adne wygwizdowo. Le?y przy International Dr. - trasy wokó3 której kszta3tuje sie turystyczna dzielnica Orlando. To jest jakieś 15 minut od Universal Studios i Sea World. Pe3no knajpek, barów, sklepów wiec pracy bez liku. Jeśli chodzi o tani nocleg to polecam Days Inn International Dr, przy skrzy?owaniu I-Drive i Carrier Dr (wiec bardzo blisko waszej firmy). Mieszkan w tametej okolicy raczej nie ma wiec najlepiej kupia Orlando Sentinel i przejrzez Classifieds. Dośa tanio jest w okolicach Florida Mall.

Co warto zobaczya... Przede wszystkim Downtown. Wierzowce ale i najpiekniejszy park w mieście - Park Eola - jest super :D Oprócz tego parki rozrywki, ogromna ró?norodnośa - dla ka?dego coś mi3ego (zapraszam do Sea Worldu, pracuje w Games :)), koniecznie Disney. Okolice - najbli?sza pla?a - Cocoa Beach, niezbyt piekna ale bardzo popularna. Koniecznie je1dzcie do St. Augustine - najstarsze miasto w USA, fajny europejski klimat :D Jak bedziecie mieli okazje to pojed1cie nad Zatoke Meksykanską - boskie pla?e, gorąca woda!

To tak z pierwszych myśli, jeśli masz jeszcze jakieś pytania, to wal śmia3o :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz rozwinac pojecie "Orlando Sentinel"? To cos w rodzaju przewodnika?

Wlasnie ciezko myslimy nad mieszkaniem - znajomi leca juz 1 czerwca, my do nich pozniej dolaczymy jakos....

Szukamy czegos w sieci, w sumie tylko na www.rentnet.com, ale cos kiepsko idzie, niewiele tego jest a jak juz cos jest to dosc drogo (bo 400-500$ /miesiac to chyba nie najtaniej?).

Caly czas mam przekoanie ze najlepiej znalezc cos na miejscu, no ale co ja moge wiedziec skoro jeszcze tam nie bylem...

Oczywiscie odwiedzimy sie w SeaWorldzie; jak uslyszysz nawolywania "Wipe!? wipe!? wipe!?" to zacznij sie rozgladac za kilkoma zagubionymi bidokami z Polski :-)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zastanawiam sie jeszcze nad tym autem.... Tak calkowicie bez zadnej karty, nawet polskiej wogole jest mozliwosc wypozyczenia?

Rozumiem ze cos kolo 100$ to juz z ubezieczeniem itd...?

Aha jeszcze jedno.... Cocoa Beach - najblizsza plaza, ale jak bliska? Wystarczajaco blisko na niedzielnopopoludniowy wypad? Jakas dobra komunikacja tam dobrze prosperuje? Czym najlepiej poruszac sie po blizszej okolicy? Lynx, czy masz jakis bardziejszy lepsiejszy pomysl?

Sorki ze tak Cie mecze, ale przeciez niedlugo wylatujesz to musze Cie troszeczke jeszcze wykorzystac :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlando Sentinel to ichnia gazeta codzienna :D

400-500$ to nie tak drogo wcale. My wynajmujemy za dwa razy tyle, ale mamy spacerkiem do pracy. I zwróa uwage czy to ceny za umeblowany apartament, bo w sieci zazwyczaj wynajmują nieumeblowane. Na miejscu coś na pewno znajdziesz, tylko bierz pod uwage ?e gdzieś trzeba mieszkaa i poszukaj taniego hotelu (ni?ej 25-30$ nie znajdziesz)

Obawiam sie ?e bez karty kredytowej jakiejkolwiek nie wypozyczą wam samochodu. To jest warunek bezwzgledny - karte trzeba okazaa nawet jak chce sie za wypo?yczenie zap3acia gotówką.

100$ ju? ze wszystkim - ubezpieczeniem te?.

Cocoa Beach le?y jakieś 40 minut autostradą od Orlando, to zaraz ko3o przylądka Canaveral. Szczerze mówia nie wiem czy je?d?a tam jakieś autobusy, podejrzewam ?e tak. Po okolicy najlepiej Lynxem, a jeśli to okolica International Dr to I-Ride Trolley zabierze was praktycznie wszedzie - parki rozrywki, outlet'y, mall'e... Tylko jedzie dośa wolno bo to typowo turystyczny i tani środek lokomocji :D

Jak ju? zaprzyja1nicie sie z tamtejszymi, na pewno bedziecie sie wybieraa w ró?ne miejsca razem. Tam praktycznie ka?dy ma samochód i chetnie we1mie was ze sobą. W zesz3ym roku ze znajomymi z pracy objechaliśmy sporo, jak trzeba by3o to pojechali nawet do Walmartu :)

A jak ju? bedziecie w Sea Worldzie, to w Games pytajcie o Marte :D

I zapisz moje gg (3027781) to sie wcześniej zgadamy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...

hej!

ja w tym roku wybieram sie do Orlando i sie tak zastanawiam czy ja wyczymam tę gorączkę ;)

tez jade jako housekeeper ale bede pracowac w hotelach Loews Hotels :) z tego co paczyłam na stronce to calkiem calkiem te hoteliki ;)

fakt jade pozno bo 27 czerwca i w sumei to narazie nie wiem gdzie bede mieszkac :D jest cos niedaleko neidrogiego? :> bylabym wdzieczna za wszelkie wskazowki :D

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej!

ja w tym roku wybieram sie do Orlando i sie tak zastanawiam czy ja wyczymam tę gorączkę :lol:

Czesc ja do Orlando lece 30 maja :D juz sie nie moge doczekac i tez bede pracowac jako housekeeper :lol: w Westgate Resorts (i nastawiam sie na ciezka prace), a co do slonca mam nadziej ze sie przyzyczaje bo bardzo lubie lato, slonce hmmm

P.S. teraz w Orlando temp. waha sie ok 27 st.:lol:

Pozdrawiam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawde mowiac nie koajrze tych hoteli... a co do temperatury radze nie przeliczac stopni... to i tak na nic, tamten klimat jest po prostu inny, inaczej sie ta temperature odczuwa przy tej wilgotnosci... a czlowiek bardzo szybko sie przyzwyczaja do kazdych warunkow wiec luuuz.... odjechanych wakacji zycze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...