Skocz do zawartości

Zakupy w US -> wysyłka do Polski


pola-cocta

Cło i Vat ....  

25 użytkowników zagłosowało

  1. 1.

    • trzeba p?aci? zawsze i nie cwaniaczy?
      2
    • jak mozna uniknac to poco p?aci??
      21
    • a co te? oni maj? takiego w tych Stanach ze nie ma u nas?
      1
    • co to jest VAT?
      1


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam takie pytanie, czy znacie moze jakies firmy, organizacje polonijne albo

jakis sposob ulatwiajacy zakup towarow w Stanach i wysylke ich do UE?

Dosys duzo rzeczy kupuje w necie i czasami kupuje rowniez w Stanach.

Z rzeczami wewnatrz Uni nie ma problemu- zamawialam dwie przesyłki z Londynu i

przeszły niezauważenie.

Zamawialam też z Rosji (chociaż to nie UNia) i też nie było problemu.

A zza wielkiej wody sa.

Po ostatatnich zakupach w Victoria Secret kiedy dostalam meila:

z UPS:

"PROSZE O PILNY KONTAKT W SPRAWIE PRZESYLKI Z FIRMY VICTORIA"S SECRET DIRECT ,

KTORA ZOSTALA ZATRZYMANA DO OCLENIA.

POZDRAWIAM"

Koszt 120 zeta :///////////////////

VAT + 22% i Cło+ 15% do całości za 3 pary majtek i stanik (cena

pierwotna -75$). :cry:

Macie jakies patenty?

Mam juz namiary na Polamera, Poloneza i Domę.

Wysłałam do nich meili ale cisza narazie.

Czy jest jeszcze jakaś firma, jakiś sposób?

Chodzi o syt. kiedy ja zrobie w USA zakupy, zaplace karta i ktos to prześle i

za tę usługę też będę mogła zapłacić kartą, albo towarem ze sklepu gdzie

robiłam zakupy.[/i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze dorzuce.

Prosze sie nie oburzac, ze kombinuje jak oszukac nasz system... :/

dopuki nasi producenci nie naucza sie szyc nieco innych rzeczy bede zamawiala za

granica ... :/

Np.....stanik Simon Perel kosztuje w Polsce 600 PLN

Ten sam stanik kupiony w sklepie wysyłkowym w UK kosztuje 40 funtów, co jesli

nawet pomnożymy przez 6 daje nam tylko 240PLN!!!!!!!!!!

(nie mowimy o róznicach w sredniej krajowej tu i tam)

W Stanach jest jeszcze taniej.

Wiec nie widze powodu by przeplacac.

Chce zamówić tez inne rzeczy- turbinę do auta (tzn nie konkretnie ja, ale moja II połowa), niektóre kosmetyki i kombinuje

jak to wysłać żeby bylo taniej

Po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie slyszalam, ze ze sklepow internetowych czesto dowalaja clo (Victoria's Secret chyba zawsze). Dlatego ja czasem zamawiam dla znajomych i przepakowuje w niefirmowe pudelka, a na opakowaniu pisze, ze "gift". Skomplikowane to troche, ale kolezanki zamawialy ciuchy i buty z roznych sklepow i czasem clo jest nieziemskie- przekracza wartosc towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie z VS jest problem. :)

Wczoraj miło sobie pogadałam z gostkiem z UPS i powiedzial mi, ze wszystkie przesyłki z VS ida przez UPS, bo oni maja chyba umowe podpisaną.

I że zatrzymują wszystkie...

A jest tego kilkanaście tygodniowo

Wiec sie go zapytałam: "A tak z ciekawosći czy ktos rezygnuje z odbioru przesyłki?"

Na co on odparł: "Nie zdarzyło sie. Mamy nawet jedną taką pania co co tydzień ma przesyłkę i co tydzień cło i VAT płaci"

Wiec powiedziałam: "Skapstwo to rzecz straszna, prosze mi więc też przysłac"....

Moje pytanie o firmy zajmujące sie pośrednictwem w wysyłce wzięło się stąd:

e-platnosci.23.pl/faq.htm

Stamtad:

Punkt 3c:

[ c ] Jeżeli chcemy kupić towar większej wartości, wykorzystajmy pośrednictwo

polonijnych firm wysyłkowych (dotyczy szczególnie zakupów w amerykańskich

sklepach internetowych).

I nie chodzi o niewiadomo jaka wspolprace duzych US firm z polonijnymi.

Wiadomo, ze liczy sie sprzedaz.

Wiec dajmy na to, zamawiam w VS towar za 200 $. Oplacam go z Polski. Towar idzie

do Chicago. Tam go przepakowuja.

Dwie rzeczy zwracaja (chodzi o kwote ich prowizji)

Towar przychodzi do mnie.

Oni maja zwrot pieniedzy za swrocony towar.

Nie traci nikt.

btw. zamawialam plytki dvd z Australii i oni masowo obnizaja kwote na fakturach

zeby nie przkroczyla 22 EURO!!!

Legalne firmy, swietne plyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) jestem strapiony moją niewiedzą- tzn ostatnio robiłem zakupy w sklepie internetowym z wysyła do Polski ponieważ akurat nikogo nie miałem aby Mi zakupić towar i przesłać do polski w innym pudełku. Co do cął to byłem prawie pewien, że będę musiał opłacić ale nie wiedziałem wcześniej o firmach przepakowujących. CZy jakieś konkretne namiary można prosic? z góry dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polonez odpisał i nie świadczą tego typu usług...

Niestety, nie posredniczymy.

Polonez

Został Polamer i Doma....

Chyba, ze (halo rodacy w US!!!!) ktos otworzy taka firme uslugowa i bedziemy przez niego wysylac.

Opis jak sie rozliczac jest w moim przedostatnim poscie.

Po protu bedziemy zamawiac wiecej i jedna z rzeczy bedzie odsylana do sklepu.

I trzeba wysylac jako osoba fizyczna a nie firma.

Najlepiej juz bez pudeleczek i folii coby robilo wrazenie, ze ktos (ja np) bylam w US i zapomnialam zabrac wyjezdzajac.

I slemy woda (znaczy sie statkiem) a nie zadnym UPS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Hej tak własnie czytam wasze posty apropo Cła i nie wiem czy wam to coś pomoże ale opowiem moje doświadczenia:

Otóż TU odrazu zaznaczam że byłem na miejscu tzn. w Chicago i tam udało mi sie wylosowac w jakiejś loterii sklepowej Telewizor NIEMAŁy bo to 46 cali TOSHIBA i tu pojawił sie dylemat bo wiecie NTSC a u nas PAL to moze go sprzedać tam... ale suma sumarum wpadliśmy na pomysł żęby go wysłać do Polski i tu z pomocą przyszedł mi polamer - wczesniej po kilku telefonach do kraju dowiedziałem sie iż przestrojenie czegoś tam na nasz pal to koszt max 350zł wiec taniocha KLAMKA zapadła WYSYŁAMY

I tu po umówieniu sie z panami z POlaremu i po tlefonicznym przedstawinu im problemu przyjechali do ie i odrazu opakowanie TVika wyrzucili po czymtroszke go hehe "Okurzyli" przy pomocy starego koca, bo to pomoże na granicy i tak przygotowany TVik został zapakowany w skrzynie (DUŻĄ) bo sam TVik waży ok. 100Kg a pilota i instrukcje etc. panowie kazali wysłac inną paczką, tak też zrobiliśmy.... i dopiero bo wysłaniu paczki (aha koszt paczki o ile dobrze pamietam to było ok. 300$ cos 270 CHYBA bo to było rok temu a paczka była Morska czyli baaardzo powolna) dotarło do nas, iż mogą nam dowalić jakieś dramatyczne Cło a miało być tak tanio :D)

Ale czas leciał i nasz pobyt w USA sie kończył a nasz TVik gdzies tam sobie płynął, na dwa tygodnie przed wylotem dzwoniąc do rodziny dowiedziałem się iż panowie z POLAMERu przywieźli jakieś straszne "bydle" jak się okazało skrzynia nie była nawet naruszona - czyli nikogo nie zainteresowała na granicACH ... nie wiem jak to tłumaczyć FUKS, może dużo szczęścia.

Kazałem rodzince sprawdzić telewizor i zawieźć do pana "przestrajacza" co tez uczynili i tak teraz mamy 46 cali za jakieś 1200zł - mi sie podoba :D) nawet ElectroWorld wysiada a MediaMarkt niech sie schowa :D

A po TVikU wysyłałem jeszcze kilka innych rzeczy min. Cyfrówki szt. dwie i zachowałem podobną procedure tj. same aparaty "całkowicie gołe" wysyłałem lotniczą na mój adres a resztę (płytki, instrukcje, kabelki) drugą paczką też lotniczą już na adres mojej dziewczyny, niektórzy powiedza "A po co, przecież aparat można zabrać do samolotu" noo tak ale już trzech nie wezmę :D) poza tym były tam MP3 odtwarzacze aaa zresztą dużo tego było ale z CŁEm nie miałem problemu.

W razie pytań piszcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

hej

no ja też właśnie mma problem z cłem, przyszedł do mnie laptop, co prawda zamawiałam go w stanach, ale przesyłka niebyła wprost z firmy elektronicznej, tylko tego lapika przesłali mi amerykanie koło których mieszkałam, no i oczywiście jak na razie laptop leży sobie na poczcie, bo najpierw dostałam wezwanie w sprawie cła no i kurcze jak tego uniknąć,

wiem niedobra jestem chce oszukać państwo, ale sprawa z tym laptopem kosztowała mnie już wiele nerwów i kasy a tu jeszcze to :| można pójść z torbami, szczególnie dla studenta to są "przyjemne wydatki" w ogóle ile wynosi cała tak opłata?

nie wiem w tm dokumencie od cła mam napisane:

że albo przynieść fakturę wraz z pzetłumaczeniem na polski

albo oswiadcznei o rodzaju towru i jego przeznaczeniu w przypadku otrzymanai go bezpłatnie od nadawcy

grrr co z tym począć?

co ważne na tym dokumencie mam napisane, że faktura nie była dołączona do paczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej SuperGirl no nie wiem czy dasz radę cokolwiek zrobić z tym fantem ehh przynajmniej nie słyszałem żeby komuś udało się uciec przed cłem jeśli już go namierzyli :) ale być może możesz poszperać i poszukać jak to jest gdy daną rzecz otrzymujesz w formie prezentu.. być może nie zlikwiduje to cła ale może choć troszke je zmniejszy....

Jak nie znajdziesz na tym forum spróbuj poszukac na www.ewiza.pl tam też jest forum dość obszerne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...