Skocz do zawartości

Kierowca i grafik a wiza


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przeglądam to forum już jakiś czas ale podobnego tematu nie znalazłem. 

Tata ma ofertę pracy w firmie budowlanej, Nowy Jork (dobry znajomy, który często jest w Polsce ostatnio zaoferował prace u siebie). Jednak problem jest taki, ze nie posiada wykształcenia w tym kierunku - chyba ze zawodówka skończona około 20 lat temu coś pomoże. Ma 16 lat doświadczenia w pracy jako kierowca ciężarówki. Łapie się w takiej sytuacji na wizę pracownicza, czy może zapomnieć? Jeśli nie ma takiej opcji, wchodzi w grę inna możliwość, z wyjątkiem losowania i małżeństwa?

 

Ten sam znajomy jest w stanie załatwić prace w firmie poligraficznej, do pracy jako grafik. Wiem, ze grafików jest bardzo duzo i tutaj pytam, czy osoba z pożądanym wykształceniem + kilka lat doświadczenia ma możliwość dostania wizy pracowniczej? Czy zawód grafika całkowicie zabiera taka możliwość? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Roelka napisał:

Ten znajomy wie ile kasy będzie musiał wyłożyć na sponsorowanie?  :P Według mnie szanse raczej małe. 

Wiem tyle, że ściągnął kogoś już na wizie pracowniczej, rozpoczęli nawet sponsorowanie na Green Card, ale sam sponsorowany mówi, że nie liczy na powodzenie, bo firma jest w Nowym Jorku, a raczej budowlańców nie brakuje. Jeśli tak będzie, przyśpieszy relacje z dziewczyną i wezmą ślub - ona jest obywatelką USA.

 

A jak z drugim pytaniem, w sprawie grafika?

 

Jeszcze jedno pytanie mam od siebie, jeśli pracodawca jest chętny na sponsorowanie, a osoba starająca się o wizę posiada wymagane wykształcenie, wtedy jak wygląda taka sytuacja? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...