Skocz do zawartości

Stawka za overtime


barwinek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Moze ktos spotkal sie z podobnym problemem. Pracodawca placi mi za kazda godzine

powyzej 40 stej godziny w tygodniu 1 dolara ponad stawke podstawowa.

Z tego co mi wiadomo, powinien placic poltorej stawki. Czy jest to jakos prawnie uregulowane?

Czy mam podstawy domagac sie poltorej stawki za kazda godzine powyzej 40h/week?

W necie znalazlem taka wzmianke na ten temat <w stanie NJ, tu wlasnei jestem> :

In New Jersey, work in excess of 40 hours in any workweek must be compensated at one and one-half times the employee's regular hourly rate. In addition to persons working for summer camps, conferences, and retreats operated by a nonprofit or religious association during June through September who are exempt from minimum wage coverage altogether, the following are exempt from the overtime pay standard: (1) executive, administrative and professional employees; (2) employees engaged in labor on a farm; (3) employees of hotels; (4) employees of a common carrier of passengers by motorbus; (5) limousine drivers who work for limousine companies; or (6) employees engaged in the raising or care of livestock. Special rules apply to employees involved in first processing of farm products. <zrodlo : http://www.toolkit.cch.com/pops/P98_05_4053_NJ.asp >

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejasne bylo dla mnie, czy dla osob pracuajacych tylko w okresie letnim tez stosuje sie ta zasada :) Zrozumialem z tego tekstu, ze wykluczeni sa tylko Ci z punktow 1-6, ale moj angielski pozozstawia sporo do zyczenia, a pracodawca dodatkowo wmawia mi, ze jest inaczej.

Zreszta wmawia mi wiele innych dziwnych rzeczy, i trzeba tutaj dochodzic swoich praw prawie gwaltem i przemoca. Jesli ktos bedzie chcial kiedys pracowac dla sieci supermarketow ACME, niech zastanowi sie dwa razy :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...