Skocz do zawartości

Rozwód z obywatelką USA.


Max Cohen

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na wstępie chciałbym przeprosić jeśli taki temat już był. Skorzystałem z wyszukiwarki, jednak nie znalazłem tematu który mógłby mi pomóc.

Chciałbym uzyskać rozwód z obywatelką USA.

Wróciłem z tego kraju do Polski kilka lat temu, niestety nie udało mi się załatwić spraw związanych z rozwodem będąc w USA. Osoba z którą wziąłem ślub miała się tym zająć, niestety nie zrobiła tego a kontakt z nią urwał mi się. Jest to osoba która zdecydowała mi się wtedy pomóc (nie za darmo...), niestety nic z tego nie wyszło a ja byłem w pewnym sensie skarbonką z pieniędzmi dla niej.

Nie jestem w stanie polecieć do USA aby załatwić tą sprawę osobiście, nie mam nawet pomysłu jak się za to wziąć.

Czytałem że można dać ogłoszenie w gazecie że poszukuje się danej osoby, jeśli ta nie zgłosi się po dwóch tygodniach to można łatwo uzyskać rozwód w sądzie. Ponoć reprezentować może mnie inna osoba.

Czy może to być przyjaciel z USA, czy musiałbym kogoś wynająć? Jeśli tak, jakie są to koszta?

Prosiłbym o jakiekolwiek wskazówki, jakąkolwiek pomoc :)

Z góry dziękuję uprzejmie.
 

edit1. Miejsce ślubu to Tampa, Florida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...