Skocz do zawartości

BIR Training Center w Chicago


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam parę do osób które uczęszczały do BIR Training Center. Chciałabym rozpocząć tam naukę od grudnia tego roku. Bardzo proszę o odpowiedzi na następujące pytania :)

1) jak wyglada plan lekcji ? Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat ilości zajęć w tygodniu

2) czy jest tam parking dla studentów ? Czy lepiej dojeżdżać autobusem ? Chodzi mi dokładnie o lokalizacje O’hare.

3) czy zapisując się jeszcze z Polski jest w stanie porozmawiać ze mną osoba mówiąca po polsku czy „dyrekcja” jest tylko angielsko-języczna?

4) czy za szkole można płacić na raty ? Czy tylko opłata całościowa wchodzi w grę ? 

Bardzo proszę o odpowiedzi na pytania, zależy mi ... z góry dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już cię do szkoły przyjeli? Bo to trochę mało czasu zostaje na załatwienie wizy. 

Nie ma żadnych rat. Jednym z wymogów wizy jest (zakładam że chcesz jechać na wizie studenckiej)

  • Evidence of funds to cover tuition and living expenses for either the length of your study

Co znaczy tyle że w ambasadzie musisz pokazać że masz kasę na cały okres nauki + wydatki na życie. 

Pytanie czy możesz z kimś tam rozmawiać po polsku jest trochę śmieszne. ;)

Generalnie wszystkie informacje powinnaś znaleźć tutaj 

http://www.english-chicago.com/applying-from-abroad.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, agata.ciszewska napisał:

Czyli całą sumę za okres nauki muszę wpłacić zanim rozpocznę naukę ? 

Mam problem z kontaktem z tą szkołą ponieważ gdy próbuje aplikować to wyświetla mi się error

To do nich zadzwoń. :p   Takimi rzeczami jak parking nie martwilabym się dopóki się do szkoły nie dostaniesz i nie będziesz mieć wizy. 

Najpierw musisz się dostać do szkoły i wtedy szkoły wyda ci dopiero dokumenty uprawniające do wizy studenckiej. Musisz przedstawić dowody na związku z PL i dowód na to że Cię stać na szkole. To czy szkoła rozkłada wpłatę na raty zależy od nich i możesz do nich zadzwonić i się dowiedzieć. Ale w ambasadzie muszą widzieć że będzie cię stać na naukę i życie w US, szczególnie że na tej wizie nie można pracować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...