Jump to content

Samochod na mienie przesiedlencze


Filip123

Recommended Posts

Wiem, ze jak sie bierze do Polski z USA samochod na mienie przesiedlencze to musi on byc uzytkowany w USA 6 miesiecy lub wiecej. Czy liczy sie data zakupu? czy data rejestracji?

Czy moze obydwie daty? Moge miec samochod zarejestrowany do miesiaca wstecz (temporary registration), przed data zakupu. Czy nadal powinienem go trzymac 6 miesiecy od daty na umowie kupna?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Witam wszystkich forumowiczów - śledze forum od wielu lat ale dopiero teraz mam pytanie na które nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi we wcześniejszych postach  :)

Tak więc chciałbym zapytać - czy ktoś ma jakieś doświadczenia z transportem samochodu "na mienie" z Chicago do Polski? Najsensowniejsza się wydaje się oferta Polameru - "all inclusive" z wszystkimi formalnościami, odbiór auta w Warszawie (co mi akurat bardzo pasuje) ale czytalem o nich różne niekoniecznie najlepsze opinie - aczkolwiek dotyczące głównie paczek. Są też inne firmy, jednak zwykle oferują one wyłącznie transport przez ocean, a potem trzeba samemu odebrac auto z portu i załatwić zwolnienie z cła itp.

 

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...