Skocz do zawartości

Samochod na mienie przesiedlencze


Filip123

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, ze jak sie bierze do Polski z USA samochod na mienie przesiedlencze to musi on byc uzytkowany w USA 6 miesiecy lub wiecej. Czy liczy sie data zakupu? czy data rejestracji?

Czy moze obydwie daty? Moge miec samochod zarejestrowany do miesiaca wstecz (temporary registration), przed data zakupu. Czy nadal powinienem go trzymac 6 miesiecy od daty na umowie kupna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Witam wszystkich forumowiczów - śledze forum od wielu lat ale dopiero teraz mam pytanie na które nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi we wcześniejszych postach  :)

Tak więc chciałbym zapytać - czy ktoś ma jakieś doświadczenia z transportem samochodu "na mienie" z Chicago do Polski? Najsensowniejsza się wydaje się oferta Polameru - "all inclusive" z wszystkimi formalnościami, odbiór auta w Warszawie (co mi akurat bardzo pasuje) ale czytalem o nich różne niekoniecznie najlepsze opinie - aczkolwiek dotyczące głównie paczek. Są też inne firmy, jednak zwykle oferują one wyłącznie transport przez ocean, a potem trzeba samemu odebrac auto z portu i załatwić zwolnienie z cła itp.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...