Jump to content

Alkohol i nie tylko a deklaracja celna


Krystian26

Recommended Posts

Witam wszystkich :D

Wiem że na temat alkoholu zabieranego do Stanów były już pisane posty -przeczytałem większość z nich i nie odpowiedziałem sobie na moje pytanie. Mianowicie, większość osób z tego forum nie wspomniała o wpisaniu przewożonego alkoholu do deklaracji celnej - wiadomo do 100 USD nie powinny nas oclić. Moje pytanie dotyczy właśnie tego czy wpisujemy alkohol do deklaracji celnej??? Proszę o odpowiedź, bo już w piątek wylatuję i się zastanawiam.

tak przy okazji oprocz alkoholu, wiozę też srebrne kolczyki dla siostry; transeksualistą nie jestem :D więc w razie kontroli nie powiem że moje, więc je też wpisać???

Link to comment
Share on other sites

Ok, więc w deklaracji celnej w pkt. 15 gdzie jest napisane: "osoby przyjezdne - całkowita wartość wszystkich artykułów, które pozostaną docelowo w USA, w tym artykułów handlowych" wpisuje 0 USD, a na odwrocie tej deklaracji stawiam tylko kreski i sprawa załatwiona??

Jest jednak na odwrocie taka informacja, że w deklaracji artykułów które pozostaną w USA łącznie z prezentami trzeba podać ich wartość. Nie wiem czy sobie nie utrudniam życia, ale chce w to wpisać by nie mieć żadnych problemów przy ewentualnej kontroli osobistej :D

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...