Skocz do zawartości

F1 Srodki na utrzymanie w trakcie nauki


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo ważne pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi w innych postach: jednym z wymogów otrzymania wizy F1 jest udowodnienie, że ma się srodki na opłacenie nauki i utrzymanie w trakcie jej trwania, bez koniecznosci podejmowania pracy w US; będę się starał o zmianę na F1 z H2B na terenie Stanów, CZY KTOS MA JAKIES INFORMACJE JAKIE TO MAJĄ BYĆ SRODKI? CZY JEST JAKAS MINIMALNA KWOTA NA MIESIĄC? JAKIE DOWODY NA TO NALEŻY PRZEDSTAWIĆ? Dzieki za szybkie odpowiedzi. P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalam cos o 20.000$ ktore przy wysylaniu aplikacji trzeba posiadac. Nie wiem czy to generalny wymog, czy tez zalezy to od szkoly. Nalezy przedstawic wyciag z konta. Mozna to obejsc znajdujac sobie sponsora, czyli kogos kto poswiadczy, ze na okres studiow bedzie nad toba sprawowal piecze finansowa.

Jesli masz juz na uwadze jakas konkretna szkole w USA, to tam na pewno dokladnie ci powiedza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku to 11.000$ za semestr intensywnego kursu angielskiego

...a możesz jeszcze powiedzieć jak oni to liczą? Sprawdzają ile będzie Cię kosztowała szkoła (w moim przypadku niewiele bo to będzie komjuniti koledż) do tego dodają jakąs kwotę na jedzenie, transport, mieszkanie etc? Czy musisz przedstawić ile Cię to będzie kosztowało, czy mają jakies swoje normy, tabele czy cos w tym rodzaju? Czy walą centralnie: na 1/2 roku musisz miec 10K$ i bez dyskusji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moj college policzyl ze aplikacja, ubezpieczenie, zakwaterowanie, transport, pieniadze na zycie i ksiazki beda kosztowac razem dokladnie 10.056$ .sprawdzalem tez inne szkoly i kwota ta byla porownywalna

to jest full płatny koledż? tzn. jestes rezydentem tego chrabstwa czy mieszkasz gdzie indziej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wymagane mniej wiecej 20 tys $ na rok.

Majk, dobry człowieku, pytam sie kolegi Kamila, nie Ciebie, nie wiem kim Ty tu jestes, podejrzewam, że kims w rodzaju admina, bo widze, że masz do powiedzenia cos w każdym niemal temacie, najczęsciej niestety powtarzasz jakies zasłyszane info, jak np. teraz; o 20K$ mówiła koleżanka z góry, nie wiem po jaka cholerę to powtarzasz, ja się pytam o konkrety, więc oszczędź sobie wrzucania swoich 3 groszy do każdego postu bo to zaczyna być denerwujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj sobie koles na wstrzymanie. Bo od myslenia o tej rekrutacji do armii amerykanskiej to juz sie zachowujesz jak stary trep.

Ktos powyzej napisal ze slyszal o 20 tys $ ja to potwierdzilem ze mniej wiecej taka kwota jest wymagana. Jezeli uwazasz ze to bezsensowana informacja to popros administratora o skasowanie jej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...